MODE / SN / East News

Najprostszym i najtańszym sposobem na małą czarną będzie zakup kawiarki, zwanej też kafeterką lub mokką. Niepozorny, dwuczęściowy czajniczek, stawiany na kuchence, dzięki któremu możemy przygotować esencjonalną, pachnącą kawę w kilka minut, to wydatek od kilkudziesięciu złotych.

Wybierając kawiarkę, w której użyto złej jakości stopów, ryzykujemy tym, że kawa nabierze nieprzyjemnego metalicznego posmaku. To także ryzyko dla naszego zdrowia, bo do kawy będą uwalniały się związki, które potem wprowadzimy do swojego organizmu. Należy również zwrócić uwagę, czy zamontowany w dolnej części kawiarki wentyl nie jest atrapą, co mogłoby skończyć się wypadkiem.

Zakładamy więc, że na kawiarkę wydamy 100zł. Jeżeli posłuży nam rok, to cena kubka kawy wzrośnie o 7 groszy. Jeżeli założymy, że kawiarka będzie sprawna przez 3 lata, to koszt kubka kawy wzrośnie o 2 grosze i wyniesie 52 gr. Zważywszy na fakt, iż nie jest to najwygodniejszy sposób parzenia kawy, sprawdźmy jak sytuacja wygląda w przypadku zakupu ekspresu. Do wyboru mamy ekspres ciśnieniowy automatyczny, ekspres ciśnieniowy kolbowy (ręczny), ekspres na kapsułki i ekspres przelewowy...

Więcej o: