Wyprzedaże - kiedy warto robić zakupy?

Festiwale cen, noce zakupów, wielkie wyprzedaże i sezonowe obniżki. Tego typu akcje trwają praktycznie przez cały rok. Ale czy wiecie kiedy najlepiej zapuścić się na zakupy, aby zaoszczędzić trochę w domowym budżecie? Sprawdziliśmy dla Was kiedy, gdzie i po co najlepiej wybrać się na zakupy.
Black Friday 2018. Galeria Słoneczna, M1 Radom z promocjami nawet do 90 proc. [LISTA SKLEPÓW] Black Friday 2018. Galeria Słoneczna, M1 Radom z promocjami nawet do 90 proc. [LISTA SKLEPÓW] Luczakowska/REPORTER / East News

Styczeń / luty

Kto chce kupić sobie nową kurtkę albo zimowe buty, niech pomyśli o tym na kilka miesięcy przed sezonem. To właśnie na początku roku możemy liczyć na spore obniżku kurtek, butów, czapek czy szalików. Ceny promocji w styczniu sięgaja 50-60%, a w lutym, kiedy teoretycznie zima się już kończy, możemy takie ubrania kupić nawet z 80-procentowym rabatem.

Może nie będą one już tak modne w kolejnym sezonie, ale świadomość zaoszczędzenia gotówki jest przecież bezcenna.

Podróże Podróże Albin Marciniak / East News

Marzec

Wiosną w sklepach pojawiają się nowe kolekcje ubrań, a więc tym samym nie mamy co liczyć na zbyt duże oszczędności. Ale z drugiej strony możemy trafić na rozmaite obniżki z okazji dnia kobiet albo pierwszego dnia wiosny.

Marzec to także dobry czas, aby pomyśleć o wakacyjnych wyjazdach. W tym czasie biura podróży oferują zazwyczaj obniżki i bonusy za to, że wykupimy daną wycieczkę z dużym wyprzedzeniem. Również dzięki temu w wielu punktach nie będziemy musieli od razu płacić całej ceny, a ogólny koszt biuro podróży rozłoży nam na nieoprocentowane raty.

Giełda narciarska Stegny Giełda narciarska Stegny JAN BIELECKI / East News

Kwiecień

Kto lubi poszusować na stoku to kwiecień jest już raczej końcówką sezonu sportów zimowych, natomiast jest czasem, w którym w sklepach sportowych zaczynają się posezonowe wyprzedaże. A że białe szaleństwo to dośc droga zabawa, warto rozejrzeć się właśnie wiosną za odpowiednim sprzętem. Po pierwsze na pewno kupimy go dużo taniej niż tuż przed zimą, a po drugie spokojnie wybierzemy sobie odpowiedni sprzęt nie tłocząc się z tłumem innych miłosników nart czy desek snowboardowych.

W kwietniu możemy także trafić na końcówki kolekcji wakacyjnych z ubiegłego roku. Lada moment pojawią się w sklepach najnowsze trendy mody, ale jeśli nie zależy wam na najbardziej modnych kąpielówkach czy innych bikini to na pewno jest to dla was dobry czas, aby zaoszczędzić trochę gotówki.

Wyprzedaż aut Wyprzedaż aut Mode/ Richard Gleed / East News

Maj

Kto myśli o kupnie nowego samochodu, to właśnie w maju zaczynają się wyprzedaże poprzednich roczników. W tym wypadku możemy liczyć na spore rabaty, nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

W tym czasie pomyślcie też już o mrozie... W wielu sklepach można jeszcze natknąć się na kolekcje ubrań minionej zimy. Kurtka, czapka albo zimowe buty przydadzą się już za parę miesięcy, a i trochę grosza zostanie w kieszeni. Co prawda te najpopularniejsze rozmiary są już raczej przebrane, ale poszukać warto.

Wyprzedaż RTV Wyprzedaż RTV PIOTR GAJEK / East News

Czerwiec

Początek lata to wiele okazji do tańszego kupienia sprzętu RTV. Mało kto wówczas myśli o siedzeniu w domu przed telewizorem, większość z nas jest już myślami na wakacjach, a więc i sprzedawcy elektroniki narzekają na gorszy utarg. W związku z tym oferują nam niższe ceny i rabaty, tak aby jak najszybciej pozbyć się zalegającego w magazynach sprzętu. W końcu tuż po wakacjach pojawią się na sklepowych półkach nowe modele.

Czerwiec to także dobry czas, aby pomyśleć o zaklepaniu sobie jakiegoś fajnego miejca na zimowy wypoczynek. Latem mamy jeszcze szansę na lepszą cenę, no i przede wszystkim na wolne pokoje.

Letnia wyprzedaż Letnia wyprzedaż East News

Lipiec / sierpień

Wbrew pozorom środek wakacji to czas kiedy w dobrych cenach możemy znaleźć w sklepach wakacyjne kolekcje. I to nie tylko w ramach mody plażowej. Koszulki, spodenki czy inne sandały kupimy w lipcu i sierpniu dużo taniej.

W końcu ci, którym zależy na aktualnej modzie zaopatruja się w wakacyjne ubrania dużo wcześniej.

Wyprzedaż Wyprzedaż FOT. DAMIAN KUJAWA/ POLSKA PRESS / East News

Wrzesień

Na początku jesieni zaczynają się wyprzedaże materiałów budowlanych i wykończeniowych. Głównie dlatego, że większość remontów planujemy zazwyczaj w okresie wakacyjnym. A więc jeśli wasze plany remontowe sięgają dopiero następnego roku, warto już teraz rozejrzeć się za tego typu asortymentem. Jest spora szansa, że zostanie Wam w kieszeni trochę grosza, a w przypadku remontu czy wykończenia mieszkania to mogą być niemałem kwoty.

Także we wrześniu możecie trafić na niezłe ceny artykułów szkolnych. Biorąc pod uwagę, że większość rodziców tego typu zakupy robi pod koniec wakacji, to wrzesień jest dobrym czasem, aby trochę zaoszczędzić na brakujących elementach szkolnej wyprawki.

Wyprzedaż Wyprzedaż JAN BIELECKI / East News

Październik / listopad

Dni są już coraz krótsze, a więc zaczyna się czas nocnych wyprzedaży. Tak zwane noce zakupów dotyczą głównie sklepów internetowych. Ale dzięki temu zaoszczędzicie choćby na prezentach gwiazdkowych, o których warto pomyśleć już wczesną jesienią. Nie dość, że zaoszczędzicie trochę pieniędzy, to jeszcze unkniecie tłoku i kolejek w tradycyjnych sklepach.

Wyprzedaż Wyprzedaż Brykczynski/REPORTER / East News

Grudzień

Początek zimy to raj dla łowców przecen i okazji. Obniżki cen dotyczą chyba każdej branży. Ale najwięcej mogą zaoszczędzić miłośnicy elektroniki i gier komputerowych. Na przełomie listopada i grudnia mamy do dyspozycji choćby cyber monday.

W grudniu możemy także liczyć na spore upusty w sklepach z letnim sprzętem sportowym. Rowery, wrotki czy sprzet do pływania kupimy zimą dużo taniej. Głównie z racji tego, że w szaleństwie przedświątecznych zakupów mało kto z nas myśli o jeżdzeniu na dwóch kółkach czy o pływackich wyczynach.

Ale największe okazje czekac na nas będą po świętach. Koniec grudnia to czas tak zwanego wietrzenia magazynów, a także zwrotów nieudanych prezentów. Jeśli więc wstrzymamy się z kupnem nowego telewizora czy konsoli do gier do końca roku, możemy zaoszczędzić naprawdę ładną sumkę.