5 muzykujących gwiazd kina

Nie tak dawno, przy okazji rozmów ze znanymi polskimi wokalistami okazało się, że część z nich ma spore dokonania aktorskie. Pewnie niektórzy pamiętają - Ewa Bem zagrała króciutką rolę w kultowym "Misiu", Tomek Lipiński pojawiał się w filmach Zanussiego, czy też Stanisław Sojka, który również ma na swoim koncie małą rolę w filmie "Jutro będzie lepiej", zagrał policjanta... Tak mnie to zaintrygowało, że postanowiłem sprawdzić, czy to działa również w drugą stronę. Jak radzą sobie aktorzy... ze śpiewaniem.
Don Johnson i Bruce Willis Don Johnson i Bruce Willis East News

Don Johnson

Zapewne pamiętacie - bo takich rzeczy się nie zapomina. "Policjanci z Miami". Sonny Crockett, czyli Don Johnson, który chyba na całym świecie zapoczątkował dziwaczną modę  chodzenia w garniturze bez skarpetek (może w Miami tak trzeba?)

Ale miało być o śpiewaniu. Tata Dakoty Johnson całkiem nieźle śpiewa - wiedzieliście?

Bruce Willis Bruce Willis East News

Bruce Willis

Wygląda na to, że filmowi twardziele faktyczne miewają artystyczną naturę. O ile wspomniany wcześniej Don Johnson, czyli filmowy Sonny Crockett, jak pamiętamy chodził w marynarce bez skarpetek (tak, trochę się uwziąłem), o tyle Bruce Willis zapominał nawet o butach.

Pamiętacie scenę ze "Szklanej Pułapki", kiedy to John McClane chodząc po stłuczonym szkle rozprawia się z rzezimieszkami? Ale to co wyprawiał John McClane w budynku Nakatomi Plaza, to nic w porównaniu do tego, co wyprawia na scenie.

Steven Seagal Steven Seagal Imagine/Henrik Hildebrandt / 10/REPORTER / East News

Steven Seagal

Pewnie wszyscy faceci, którzy wychowali się na filmach ze Stevenem Seagalem zgodzą się ze mną - coraz trudniej się go ogląda i potrzeba coraz więcej samozaparcia.

Ale zapewne sam Steven Seagal doszedł do wniosku, że z obecnym wyglądem bardziej przypomina bluesowego muzyka. Popatrzcie sami - wszystko gra..

Johnny Depp Johnny Depp Splash News / East News

Johnny Depp

To już nie są żarty. Kapitan Jack Sparrow na gitarze gra, tak jakby to robił od dziecka. I faktycznie w stronę muzyki ciągnęło go chyba zawsze. Na początku lat 90. pojawił się w teledysku do piosenki "Into The Great Wide Open" Toma Petty'ego. To również on nagrywał z brytyjskim Oasis.

Od kilku lat razem z Alice'em Cooperem i Joe Perrym współtworzy formację Hollywood Vampires. W czerwcu 2018 zagra w Polsce.

Hugh Laurie Hugh Laurie face to face aktuell/Reporter / East News

Hugh Laurie

Z jego głosem.. to musiało się tak skończyć. Ale serialowy Dr House w muzyce zakochany był od zawsze. W połowie lat 80. wystąpił w teledysku Kate Bush, dekadę później razem z Johnem Malkovichem pojawili się na planie teledysku do piosenki Annie Lennox "Walking on Broken Glass".

Solowe płyty nagrywa od 2011 roku, co ciekawe kilka razy był w Polsce. Jak śpiewa?