5 muzyków, którzy zadarli z prawem

Aresztowania artystów związanych z muzyką, to wcale nie tak rzadki widok... Wiedzieliście, że ta piątka była na bakier z prawem?
Paul McCartney Paul McCartney ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK /East News

1. Paul McCartney

W konflikt z prawem popadała swego czasu większość znanych muzyków, zwłaszcza rockowych. Za kratki trafił m.in. jeden z Beatlesów, Paul McCartney. A było to 10 lat po zakończeniu kariery The Beatles...

Tym razem jeden z czwórki z Liverpoolu wybrał się z żoną do Japonii. Miał tam grać koncerty z grupą The Wings. U McCartneya znaleziono wówczas podczas odprawy na lotnisku ponad 200 gramów marihuany.

Były Beatles trafił na 10 dni do tokijskiego więzienia, po czym deportowano go do Wielkiej Brytanii. W celi podobno miał całkiem przyzwoite życie w zamian za to, że śpiewał codziennie współwięźniom. Ale chyba mimo wszystko nie o takie koncerty w kraju kwitnącej wiśni mu chodziło.

Maciej Maleńczuk Maciej Maleńczuk Fotek/Reporter/East News

2. Maciej Maleńczuk

Przez wiele lat krążyły rozmaite legendy na temat tego, za co siedział w więzieniu lider Pudelsów i Homo Twist. Pojawiały się wersje, że za włamania, rozboje czy inne kradzieże, a prawda była jednak dużo bardziej prozaiczna.

Otóż, Maleńczuk w młodości, na początku lat 80. po prostu odmówił odbycia zasadniczej służby wojskowej. I właśnie za to został skazany na dwa lata więzienia. Karę odbywał w Gdańsku i Stargardzie. Wolny czas zabijał graniem na gitarze i to w tamtym okresie pochłonęła go na dobre muzyka.

Wiele razy podkreślał, że można powiedzieć, iż poniekąd w więzieniu zaczęła się jego kariera. Choć takich początków oczywiście nikomu nie polecamy.

50 Cent 50 Cent CHEETAH VISION / Album/EAST NEWS

3. 50 Cent

Ten znany amerykański raper miał na pieńku z prawem już od dość wczesnych lat. Zanim został znanym artystą współpracującym m.in. z Black Eyed Peas, Eminemem czy Michalem Jacksonem snuł sie po ulicach nowojorskiej dzielnicy Queens i szukał rozmaitych, niekoniecznie zgodnych z prawem wrażeń.

Jak sam wspominał w wywiadach żeby zabić czas i zarobić trochę grosza już w wieku 14 lat sprzedawał narkotyki. Był także zafascynowany bronią i bez większych oporów nosił ją ot tak na co dzień do szkoły. Któregoś dnia dyrekcja szkoły przyłapała go z pistoletem i koniec końców przyszły raper trafił na parę lat do więzienia.

To właśnie po wyjściu zza krat Curtis James Jackson, bo tak brzmi jest prawdziwe imię i nazwisko, zaczął używać pseudonimu 50 cent.

Mick Jagger Mick Jagger ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK /East News

4. Mick Jagger

W przypadku całej grupy The Rolling Stones lista aresztowań jest długa. Muzycy dość często wchodzili w konflikt z prawem. A to pobili fotoreportera, a to awanturowali się po niejednej imprezie, a to znajdowano przy nich narkotyki.

Sam Jagger trafił na parę dni za kratki po raz pierwszy w dość wczesnej młodości. Kiedy był ze swoją ówczesną narzeczoną w Wielkiej Brytanii, mocno się pokłócili w trakcie jazdy samochodem. Policji, która ich zatrzymała powiedział, że poszło im o amfetaminę; ponoć nie mogli dojść do porozumienia do kogo ona należy.

Chyba musieli ostro popróbować używki skoro tak ochoczo opowiedzieli o niej zatrzymującemu ich funkcjonariuszowi.

George Michael George Michael Steve Maisey

5. George Michael

Były muzyk duetu Wham wiele razy wpadał w ręce policji. Najczęściej, jak zresztą większość gwiazd, za posiadanie narkotyków. W 2010 roku George Michael trafił na dwa miesiące do za kratki nie tylko za ich posiadanie, ale i za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków.

Zresztą artysta pod wpływem używek siadał już parę lat wcześniej. W 2007 stracił przez to na dwa lata prawo jazdy i został skazany na sto godzin prac społecznych.

Jednak najgłośniejsze okazało się aresztowanie George'a Michaela za publiczne obnażanie się w jednej z publicznych toalet w Beverly Hills. To po tym zdarzeniu powstała piosenka "Outside" z dość kontrowersyjnym teledyskiem odnoszącym się do tamtej historii.