Małe, duże gwiazdy - jak potoczyła się ich kariera?

Co się dzieje z gwiazdami, które jako dzieci święciły triumfy na scenie, a potem przepadły ? A co z tymi, którym się udało?
Natalia Kukulska Natalia Kukulska Daniel Bodzenta / EastNews/EAST NEWS

Natalia Kukulska

Kto z nas nie pamięta takich piosenek jak np. "Zuzia, lalka nieduża" czy "Puszek Okruszek"? To oczywiście były bajki Natalki. Piosenki córki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego znały i nuciły wszystkie dzieciaki w latach 80. Fragmenty tych skocznych i wpadających w ucho melodii weszły do potocznego języka na długie lata.

Jednak Natalka chcąc nie chcąc musiała kiedyś dorosnąć i stała się Natalią. Natalią Kukulską, jedną z największych gwiazd współczesnej polskiej sceny muzycznej.

Kariera dorosłej Natalii zaczęła się w drugiej połowie lat 90. kiedy to wokalistka nagrała płytę "Światło" z tytułowym kawałkiem, który szybko stał się przebojem.

Dziś Natalia Kukulska ma swoje dzieci, a jedna z córek także idzie w artystyczne ślady mamy.

Krzysztof Antkowiak Krzysztof Antkowiak East News

Krzysztof Antkowiak

Kto z Was pamięta "Dyskotekę pana Jacka"? To taki program dla dzieci i młodzieży, który w latach 80. prowadził pisarz, tekściarz i poeta Jacek Cygan. I to własnie tam po raz pierwszy pojawił się pewien kilkunastoletni zdolny chłopiec - Krzysztof Antkowiak.

Wyśpiewał wówczas takie dziecięce przeboje jak m.in. "Zakazany owoc" czy "Przyjaciel wie".

Największą furorę Antkowiak zrobił podczas festiwalu w Opolu w 1988 roku. Tam podbił opolską publiczność wspomnianym "Zakazanym owocem". Był istnym cudownym dzieckiem, zresztą zaśpiewał w nomen omen filmie Waldemara Dzikiego "Cudowne dziecko".

Kilka lat później już jako dorosły mężczyzna nagrał z Edytą Górniak piosenkę "Pada śnieg".

Dziś Krzysztof Antkowiak nadal muzykuje, nagrywa, występuje z własnymi piosenkami i komponuje muzykę do filmów.

Alicja Bachleda-Curuś Alicja Bachleda-Curuś Jankowski / REPORTER / East News

Alicja Bachleda-Curuś

Możliwe, że mało kto pamięta, ale dzisisjesza gwiazda filmowa Alicja Bachleda-Curuś debiutowała na scenie już w wieku 12 lat. To wtedy rodzice zgłosili ją do programu telwizyjnego "Tęczowy music-box", w którym odkrywano młode talenty. Alicja takim talentem się okazała i niedługo później nagrała piosenkę "Nie załamuj się".

Jednak wokalną działalność niedługo później zepchnęła rola w Zosi w "Panu Tadeuszu" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Koniec końców, aktorstwo wciągnęło ją chyba bardziej, bo kilka lat po debiucie na dużym ekranie, Alicja Bachleda-Curuś pojawiła się w kolejnych dużych filmowych produkcjach.

Kilka lat później wyjechała do Nowego Jorku gdzie skończyła studia aktorskie i związała się z Colinem Farellem. Związek z aktorem skończył sie dość szybko czego nie można powiedzieć o związku z aktorstwem.

Ostatnio Alicję Bachledę-Curuś możemy oglądać m.in. w głośnym filmie Patryka Vegi "Pitbull. Niebezpieczne związki".

Ewa Farna Ewa Farna VIPHOTO / East News

Ewa Farna

Wśród małych gwiazd, które zostały dorosłymi artystami z krwi i kości nie ma na naszej muzycznej scenie zbyt wielu o tak bogatym dorobku. Na pewno może to o sobie powiedzieć Ewa Farna. Polka urodzona w Czechach, która jako 11 latka zaczęła wygrywać liczne w tym także międzynarodowe festiwale wokalne.

Niedługo później nagrała płytę m.in. z coverem słynnego przeboju Urszuli "Dmuchawce, latawce, wiatr".

W polskiej telewizji Ewa Farna pojawiła się w wieku 12 lat w telewizyjnym programie "Szansa na sukces", w którym śpiewała piosenkę Ryszarda Rynkowskiego "Za młodzi, za starzy".

Dziś Ewa Farna jest jedną z najpopularnijszych polskich wokalistke, a na swoim koncie ma 9 płyt. Przyznacie że jak na tak młody wiek, wynik jest imponujący.

Britney Spears Britney Spears Ronin 47/Splash News/EAST NEWS

Britney Spears

Tym razem jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych wokalistek na świecie. No i przy okazji artystka, która swoje pierwsze kroki na estradzie stawiała już jako kilkulatka.

Zanim jednak pojawiło się śpiewanie, mała Britney trenowała taniec i gimnastykę artystyczną.
Kiedy miała 8 lat, mama zaprowadziła ją na przesłuchania do legendarnego już wówczas Klubu Myszki Miki. Britney Spears jednak nie przeszła eliminacji ze wzgledu na zbyt młody wiek.

Niedługo później trafiła do nowojorskiej szkoły aktorskiej i przez jakiś czas wystepowała w musicalach na Broadwayu. To tam szlifowała swój talent wokalny. Talent, który całem światu artystka objawiła pierwszym swoim przebojem z 1998 roku "Baby One More Time".

Dziś Britney Spears uznawana jest za ikonę współczesnej popkultury i przy okazji za jedną z najbogatszych wokalistek w historii muzyki rozrywkowej.