10 ciekawostek o Jamesie Bluncie

James Blunt urodził się 22 lutego 1974 roku w Tidworth w hrabstwie Wiltshire. Artysta zadebiutował w 2004 roku albumem "Back to Bedlam", który rozszedł się w Europie w nakładzie 5 mln egzemplarzy. James oprócz zanim zajął się na poważnie muzyką był oficerem! Przygotowaliśmy dla Was 10 ciekawostek z życia muzyka, które na pewno Was zaskoczą!
Wr?czenie Z?otych Kamer w Hamburgu Wr?czenie Z?otych Kamer w Hamburgu People Picture / REX / Shutterstock / EAST NEWS

1. Najlepszy przyjaciel - Ed Sheeran

Przyjaźń w show-biznesie jest bardzo rzadko spotykana. W przypadku Jamesa i Eda to jednak coś wyjątkowego. Panowie są dla siebie jak bracia. Łączy ich oczywiście muzyka. Pomimo dużej różnicy wieku, panowie dzielą wspólny sarkastyczny humor, komponują razem, a prywatnie są dla siebie jak rodzina. Ed został ojcem chrzestnym synka Jamesa Blunta. 

James Blunt, mat. prasowe James Blunt, mat. prasowe James Blunt, mat. prasowe

2. Blunt czy Blount?

James Blunt, to właściwie James Hilier Blount. Muzyk zmienił swoje nazwisko, gdyż w angielskim brzmieniu było podobne do jednego z uwłaszczających określeń. Przyczyniły się do tego na pewno prześmiewcze zaczepki rówieśników. Nie powstrzymały go one, jednak przed osiągnięciem wielkiego sukcesu. 

3. Ukochana gitara

James Blunt jest multiinstrumentalistą. Gra na fortepianie, gitarze, marimbie, melotronie, organach i ukulele. Jego największa miłością jest, jednak ulubiony model gitary akustycznej Gibson J-45, z którą James się nigdy nie rozstaje. 

rep_face rep_face 0070079 / Reporter / East News

4. Skarpetki, skarpetki i jeszcze raz skarpetki!

James Blunt jest znany z tego, że ma bzika na punkcie skarpet. Jak sam przyznał, w jednym z wywiadów ma ich tyle, że mógłby je zmieniać, co pół godziny. Zasada jest jedna, muszą być szalone, wzorzyste, kolorowe i dziwne! Największa tragedia spotyka Blunta, gdy zgubi jedną ze swoich skarpet. Wtedy organizuje poszukiwania na swoim Instagramie! 

5. Ulubione piwo

James, jak na prawdziwego Brytyjczyka przystało kocha piwo! Okazuje się, że ulubionym trunkiem Blunta jest Corona Extra. Jest to piwo typu pilsner o cytrusowym i słodkawym aromacie oraz blado złocistym kolorze. Ed Sheeran kiedyś podzielił się ciekawą historią, gdy będąc młodym chłopakiem ukradł Jamesowi Coronę podczas występu Blunta, chcąc napić się z butelki swojego idola!

6. Blunt. James Blunt z licencją na...

Tego się na pewno nie spodziewaliście! James Blunt jest... byłym oficerem armii brytyjskiej. Muzyk z zawodu jest byłym pilotem śmigłowców wojskowych, z kolei w 1999 roku stacjonował w oddziałach Life Guards w Kosowie. James nawet urodził się w szpitalu wojskowym, ponieważ jego ojciec również był pułkownikiem w Army Air Corps. Zapytany o lotnictwo odpowiada: "Nigdy nie chciałem być pilotem. Od zawsze chciałem być muzykiem. Mam licencję pilota, ponieważ... ktoś za nią zapłacił".

7. Niższy, niż przeciętny Brytyjczyk?!

James Blunt ma dokładnie 173,74 cm wzrostu, co liczy się w całości jako 174 cm. Jest to o 5 cm mniej od tego, ile mierzy przeciętny Brytyjczyk! Jednak jak się okazuje, niski wzrost wcale nie przeszkadza Jamesowi, być może dlatego, że 174 cm to wcale nie tak mało, by... znaleźć dziewczynę. Poza tym, był to ogromny plus w jego poprzedniej karierze. Aby zostać pilotem trzeba mieć odpowiedni wzrost, by zmieścić się do wojskowego samolotu.

8. Nocne życie Blunta na Ibizie

James Blunt w piwnicy swojego wili na Ibizie otworzył nocny klub! Choć Ed Sheeran twierdzi, że przypomina on raczej otwarty garaż, należy w to wątpić, gdyż James nabył posiadłość za 1,7 miliona funtów! Co ciekawe widnieje na nim wielki, świecący, neonowy napis: "Blunty's Nightclub Where Everybody's Beautiful", co oznacza "Klub Nocny Blunta, gdzie wszyscy są piękni". Cóż za klasa, cóż za szyk! Napis ten nie mógł bardziej oddać ironii i wysublimowanego humoru artysty!

9. Wystawił swoją siostrę na e-Bay!

To też prawda! Któregoś dnia James Blunt postanowił sprzedać swoją siostrę na e-Bay! Jednak tym razem przemawiało za tym dobre serce i pomysłowość artysty. Pewnego dnia muzyk wracając do domu zastał w nim swoją siostrę, która płakała, ponieważ nie mogła dostać się do Irlandii na pogrzeb. Samoloty strajkowały, a w związku z letnim sezonem, pociągi kursowały rzadziej. James wpadł na genialny pomysł i wystawił swoją siostrę na e-Bay prosząc ludzi o pomoc w dostaniu się jej do zaplanowanego celu! Napisał, że jego siostra jest w niebezpieczeństwie i szuka rycerza w lśniącej zbroi, ponieważ desperacko próbuje się dostać na pogrzeb w południowej Irlandii! Licytację wygrał facet, który.... miał helikopter! Co ciekawe, siostra Blunta nie dość, że doleciała na pogrzeb, to po trzech latach od tego incydentu... wyszła za mąż za zwycięzcę licytacji!

Blunt tak skomentował całą sprawę: 

"To była najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem - sprzedałem w serwisie e-Bay moją siostrę. Poleciała na pogrzeb, a tego lata się żenią!"

10. Najgorzej ubrany Brytyjczyk

Okazuje się, że to również fakt! W 2008 roku w głosowaniu w Wielkiej Brytanii James Blunt zajął wysokie, 6. miejsce, w rankingu na najgorzej ubranego brytyjskiego celebrytę! Blunt stwierdzi, że zawsze był ikoną stylu, lecz widocznie niezrozumianą, jak jego utwór "You're beautiful". Na szczęście James jest ceniony jako muzyk i to właśnie za jego twórczość kochają go tłumy, a nie za to, jak szalone ma dzisiaj skarpetki!