5 ciekawostek z życia Janet Jackson

Sześciokrotna laureatka nagród Grammy i ikona muzyki obchodzi dzisiaj 16 maja 2018 roku swoje 55. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka faktów z jej życia, o których mogliście nie wiedzieć.

1. Muzyka nie była dla niej zawsze najważniejsza

Janet była najmłodszym dzieckiem w rodzinie Jacksonów. Obserwując karierę swoich braci od najmłodszych lat w The Jacksons 5 nie miała aspiracji, aby pójść w ich ślady. Może Was to zaskoczyć, ale Janet bardzo chciała zostać... dżokejem. Myślała również o zastaniu prawnikiem, ale wszystko się wywróciło do góry nogami, gdy po raz pierwszy w wieku 7 lat wystąpiła na scenie MGM Casino w Las Vegas. 

*United Archives IFA The Film Archives 2017 *United Archives IFA The Film Archives 2017 East News

2. Odrzucona rola w "Matrixie"

To była bardzo trudna decyzja dla Janet Jackson. Piosenkarka i aktorka od zawsze marzyła, aby zagrać "twardą babkę" w filmie akcji. W 1998 roku nadarzyła się taka okazja, gdy gwiazda otrzymała propozycję zagrania, jednej z głównych ról w "Matrixie" u boku Keanu Reeves'a. Napięty kalendarz Jackson, jednak jej na to nie pozwolił. Musiała wybrać pomiędzy trasą koncertową a filmem. 

Znani w social mediach 11 Znani w social mediach 11 Twitter/East News

3. Wczesna ciąża i rozwód

O tej szokującej informacji doniósł w swojej książce lekarz Michaela Jacksona Conrad Murray. Zdradził, że Janet w wieku 18 lat będąc żoną Jamesa DeBargera urodziła córkę. Narodziny dziecka były utrzymane w wielkiej tajemnicy, jak również fakt, że zdecydowali się oddać dziecko do adopcji. Małżeństwo DeBarge'a i Janet trwało zaledwie rok. 

4. Najdroższy teledysk, jaki kiedykolwiek powstał

Janet i Michael w 1995 roku zostali pierwszym rodzeństwem w historii, które dotarło na szczyty list przebojów z singlem "Scream". Teledysk do tego numeru otrzymał certyfikat rekordu Guinnessa za najdroższy wideo, jaki kiedykolwiek powstał i zdobył Grammy za najlepszy krótkometrażowy klip. Jego budżet wyniósł bagatela 7 milionów dolarów.

5. Wpadka podczas występu na Super Bowl

Super Bowl halftime show z udziałem Janet Jackson i Justina Timberlake'a to jeden z najgorętszych momentów w historii telewizji. Problemy zaczęły się, gdy na scenie pojawił się właśnie Timberlake, aby wykonać wspólnie z Janet swój przebój "Rock Your Body". Na zakończenie piosenki przypadkowo zerwał niewłaściwą część garderoby i odsłonił pierś Jackson. Ten moment obejrzało na żywo w telewizji ponad 140 milionów widzów na całym świecie.