Najlepsze cytaty Agnieszki Chylińskiej

Rock'n'rollowa mama - Agnieszka Chylińska 23 maja 2021 roku obchodzi swoje 45. urodziny. Artystka słynie z ciętego języka i dużego dystansu do siebie. Przypomnimy Wam kilka najciekawszych cytatów gwiazdy.
Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska fot. Waldemar Kompala / AG

1. O zespole O.N.A.

Niektóre związki są po to, żeby coś się wydarzyło, coś się stało. Tamto połączenie było idealne na tamten czas. I ja sobie nie wyobrażam lepszego debiutu, mimo tych wszystkich sytuacji, które miały miejsce. Oni mi się trafili w momencie, kiedy ja postanowiłam postawić wszystko na jedną kartę.

Źródło: Wywiad z Karoliną Korwin-Piotrowską.

Reporter Poland 1900 Reporter Poland 1900 \East News

2. O Janis Joplin

Autorytetem i ideałem w dziedzinie śpiewania jest dla mnie Janis Joplin. Jeśli ktoś mówi mi, że śpiewam zupełnie jak Janis Joplin, to czuję się zawstydzona i myślę, że Janis, słysząc to, przekręca się w grobie. Dla mnie jest tak niedoścignionym ideałem, że nawet nie patrzę w jej stronę. Słucham jej i moim marzeniem jest śpiewać, choć w jednej milionowej tak doskonale, jak ona.
Jim Morrison nie dlatego się nawalał, żeby odczuć, tylko dlatego, że odczuwał. Janis ćpała, bo się bała ludzi, bała się wyjść na scenę. A jak się nawaliła, to było jej wszystko jedno. Ale to nie był rock'n'roll, to był kanał. Nie chcę żyć w kanale, bo najpiękniejszą sprawą jest odczuwanie życia na trzeźwo. Ty to ty, a nie diabeł, potwór czy cokolwiek innego. Jesteś u mnie, jest dzisiaj niedziela, ja to odczuwam swoimi zmysłami i to jest właśnie rock'n'roll.

Źródło: Marta Szekichowska-Kiziniewicz, "O sobie samej Chylińska" (1998)

AGNIESZKA CHYLIŃSKA AGNIESZKA CHYLIŃSKA Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS

3. O macierzyństwie i metamorfozie

Bardzo chciałam zostać matką i starałam się o to przez rok. Ale chociaż teraz przeżywam z synem naprawdę wspaniałe chwile, początki były bardzo trudne. Mimo że przeczytałam niezliczone ilości książek na temat macierzyństwa, żadna z nich nie przygotowała mnie na to, że poród to rzeźnia, a pierwsze dwa miesiące po nim są prawdziwą masakrą.
Ciąża jak granat wysadziła w powietrze całe moje życie. Poczułam, że już nie pasuję do tamtej zadziornej dziewczyny. Odstawiłam alkohol. Po dwunastu latach picia wytrzeźwiałam. A ostrość widzenia rzeczywistości bez promili kompletnie mnie powaliła.

Źródło: Gala, interia.pl

Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska WOJTEK STEIN/REPORTER/East news

4. O sobie samej

Nie wiem, czy chcę, żeby ludzie wiedzieli, że ja tak bardzo czuję. Nie chcę ludziom pokazywać, że się czasami boję, że mam swoje strachy, słabości, bo mogą powiedzieć - aha, to ty jesteś zwyczajna. I machną na mnie ręką. Więc czasami lepiej nie mówić - niech sobie myślą że jestem "stalową damą". Najważniejsze, żeby przed sobą nie udawać. Bo ja po koncercie mogę sobie powiedzieć, no Chylińska, ch***o było, albo zwierzyć się mojemu chłopakowi, Krzyśkowi, ale nauczyłam się nie zwierzać postronnym, a szczególnie fanom. Jak powiem: "Łeb mnie boli", to oni tego nie skumają. "Boli Cię głowa, naprawdę?" Ja powiem: "Stary, po pięćdziesięciu koncertach". A oni powiedzą: "To zajebiście. Ale ty masz fajne życie". Popełniam jeszcze takie błędy i ludzie się wtedy gubią.

Źródło: Marta Szekichowska-Kiziniewicz, "O sobie samej Chylińska" (1998)

AGNIESZKA CHYLIŃSKA AGNIESZKA CHYLIŃSKA Lukasz Klos/REPORTER/EAST NEWS

5. O wierze

Jak się popatrzy na takie historie jak św. Maksymiliana Kolbego, który powiedział: "Dobra, gościu, to ja idę do tej celi głodowej, nie ma sprawy", wtedy wiadomo, że w Kościele coś jest. Nie znałam wcześniej takiej siły.

Źródło: Anna Bimer, Siła pokory, "Zwierciadło".

Agnieszka Chylińska. Agnieszka Chylińska. AG

6. O nauczycielach

To zdecydowanie najbardziej kultowy cytat Agnieszki Chylińskiej!

Nauczyciele, muszę powiedzieć o nauczycielach. Więc teraz... Mam. Mam. Słuchajcie: - fuck off! Nienawidzę was!

Kapif archive Kapif archive East News

7. O buncie

Bunt wynika z tego, że nie znasz życia. buntujesz się przeciwko temu, co zauważasz i czego nie potrafisz zrozumieć. Kiedy zaczynasz wszystko rozumieć, mówisz: "Aha!" i masz siedemdziesiąt lat. Nie chcę dożyć momentu, kiedy w moim życiu wszystko będzie jasne.

Źródło: Marta Szekichowska-Kiziniewicz, "O sobie samej Chylińska" (1998)

Reporter Poland 2002 Reporter Poland 2002 Wojda/REPORTER East News

8. O bibliotekach

Nienawidzę bibliotek. Książka z biblioteki jest jak facet, który miał mnóstwo kobiet. Przychodzi do ciebie i czujesz, że pachnie kimś innym. Niby go kochasz, chcesz z nim być, chcesz to wszystko pojąć, ale wiesz, że był dotykany przez inne. Najgenialniejsza książka odpada, kiedy jest poplamiona, popisana. Ktoś ją miał, ktoś ją czytał i ktoś swoim tłustym wzrokiem próbował skumać, o co w niej chodzi.

Źródło: Marta Szekichowska-Kiziniewicz, "O sobie samej Chylińska" (1998)

Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska East News

9. O zmianach w swoim życiu

Warto robić to, co uważa się za słuszne, zmieniać się i iść do przodu nawet wbrew tym, którzy mówią, co jest kultowe, a co nie.

Źródło: "Glamour" nr 11/2009

Agnieszka Chylińska kończy 45 lat! Agnieszka Chylińska kończy 45 lat! VIPHOTO/East News

10. O poczuciu własnej wartości

Jestem z siebie dumna. I co chyba najważniejsze, wreszcie siebie pokochałam. Bo zrozumiałam, że jestem potrzebna. Nikomu nie muszę już nic udowadniać. Mój syn mnie uwielbia, a ja jego. To się liczy.

Źródło: Gala