Netflix: Najciekawsze premiery filmowe [LISTOPAD 2021]

Wraz z nadejściem nowego miesiąca na Netfliksie pojawi się mnóstwo filmowych nowości, które idealnie nadają się na długie, jesienne wieczory! Sprawdźcie, jakie produkcje

1. "Egzorcysta" (1 listopada)

Ten film to klasyka gatunku i prawdziwa gratka dla fanów kina grozy. 12-letnia Regan (Linda Blair) zostaje opętana w wyniku zabawy tabliczką ouija, służącą do kontaktowania się ze zmarłymi. Przerażona rodzina dziewczynki, której nie są w stanie pomóc lekarze, prosi o interwencję księdza Karrasa (Jason Miller) i ojca Merrina (Max von Sydow), którzy próbują wypędzić z dziecka demona za pomocą egzorcyzmu. 

2. "Gnijąca panna młoda" (1 listopada)

Pozostając w halloweenowym klimacie, Netflix powraca do kultowej animacji Tima Burtona z 2005 roku. W XIX-wiecznym, wiktoriańskim miasteczku ma się odbyć ślub Victora Van Dorta (Johnny Depp) z Vicotrią Everglot (Emily Watson). Z powodu stresu Victor nie jest w stanie nauczyć się na pamięć przysięgi małżeńskiej. Ćwiczy swoje kwestie podczas spaceru po lesie i zakłada obrączkę na wystający z ziemi konar, który okazuje się być palcem zmarłej kobiety (Helena Bonham Carter), której niechcący się oświadcza. 

3. "Pomiędzy" (10 listopada)

Debiut reżyserski Rebecci Hall opowiada rozgrywającą się w latach 20. XX wieku historię Irene ( Tess Thompson) i Clare (Ruth Negga). Kobiety odzyskują kontakt po latach i okazuje się, że choć obie są są Afroamerykankami, żyją po przeciwnych stronach barykady - Irene identyfikuje się jako osoba czarnoskóra, natomiast Clare, z powodu stosunkowo jasnej karnacji, postanowiła żyć jako biała.

4. "Magnezja" (11 listopada)

Akcja filmu rozgrywa się na terenie dawnej Galicji, w latach 20. i 30. XX wieku. Róża Lawenfisz (Maja Ostaszewska) przejmuje dowodzenie nad rodzinnym gangiem po śmierci swojego ojca. Rodzina rywalizuje z bandytami zza wschodniej granicy, którymi kieruje Lew Alińczuk (Jerzy Chyra). Tymczasem bracia Hudini, Albert (Dawid Ogrodnik) i Albin (Mateusz Kościukiewicz) planują napad na bank, w którym Lawenfiszowie trzymają swój majątek. Do miasteczka wkrótce przybywa zdolna inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). 

5. "Czerwona nota" (12 listopada)

Oryginalna produkcja Netfliksa opowiada o agencie FBI, Johnie Hartleyu (Dwayne Johnson), któremu zostaje powierzona misja schwytania słynnego złodzieja dzieł sztuki o pseudonimie "The Bishop" (Gal Gadot). Musi w tym celu nawiązać współpracę z największą konkurencją nieuchwytnego przestępcy - Nolanem Boothem (Ryan Reynolds).