9 gwiazd uprawiających sport

Gwiazdy nie ustają w pogoni za idealną sylwetką, inwestując w diety, zabiegi chirurgiczne,  lub bardziej tradycyjnie - w sport. Czy sport to zdrowie czy tylko sezonowy kaprys, sprawdzamy na rodzimym gruncie.

 

 

 

Kuba Wesołowski

Kuba Wesołowski, aktor znany m.in.: z serialu Na Wspólnej i Czas honoru, zapewnia, że zamiłowanie do piłki  nożnej wyniósł z domu (jak pokazuje portal media2.pl), gdzie sportową rywalizację miał wpajaną od dziecka jako prawdziwie męską cechę. Swoją pasją dzieli się z innymi, regularnie bierze udział w dorocznych charytatywnych meczach Gwiazdy kontra Politycy. Wielkim autorytetem aktora jest Wojciech Szuchnicki, utytułowany florecista, którego ceni za skromność i hart ducha.
Krzysztof Ibisz prezentuje muskuły. Krzysztof Ibisz prezentuje muskuły. FORUM

Krzysztof Ibisz

Popularnego prezentera Krzysztofa Ibisza można nazwać multisportowcem. Jak twierdzi, adrenalina to jedna z jego głównych sił napędowych. Próbował już: karate, judo, jujitsu, kickboxingu, nurkowania (uzyskał patent nurka). Obecnie stał się fanatykiem fitness, a każdą chwilę wolną od pracy spędza w siłowni. Czy pomoże mu to w utrzymaniu długowiecznej młodości? Czas pokaże.

Marcin Daniec

Marcin Daniec, kabareciarz, do sportu podchodzi z dystansem. Grę w tenisa, która sprawia mu przyjemność, uważa za relaks i rozrywkę. Brak wystarczających umiejętności nadrabia komicznymi tekstami na korcie i rok w rok pojawia się na Morskim Turnieju Tenisowym Gwiazd w Świnoujściu, co możemy prześledzić w relacjach serwisu vipnews.pl .

Anna Czartoryska

Sport nie jest jedynie męską domeną, co udowadnia dobrze zapowiadająca się aktorka, Anna Czartoryska, znana z serialu TVP Przystań oraz narzeczona Piotra Adamczyka. Niedawno zdeklasowała kolegów po fachu w Pływackich Mistrzostwach Aktorów, sięgając po najwyższe trofeum (relacja z imprezy w Fakcie).

Joanna Jabłczyńska

Kobietą preferującą aktywny styl życia jest też Joanna Jabłczyńska, młoda aktorka serialu Na Wspólnej. Podobnie do kolegi z planu zdjęciowego, Kuby Wesołowskiego, zamiłowanie do sportu, któremu poświęca najwięcej czasu, wyniosła z dzieciństwa. Początkowo wraz z tatą nałogowo jeździła na rowerze, obecnie uprawia bardziej ekstremalną odmianę tej dyscypliny, kolarstwo górskie, o czym pisze na swojej stronie internetowej. Bierze udział w maratonach, czerpie z tego sportu prawdziwą radość. Młodej aktorce nieobce jest również łyżwiarstwo czy piłka nożna.

Kinga Rusin

Kinga Rusin, prowadząca You can dance oraz Dzień dobry TVN, to pasjonatka jeździectwa. Od lat jest jedną z kluczowych postaci zawodów jeździeckich  Gałkowo Sharp Cup, które ściągaja zazwyczaj duże grono gwiazd show-biznesu. Rusin posiada także własnego konia Eolo VIII, na którego woła Julian.Daniel Olbrychski

Jednym z najpoważniejszych sportowców trenującym na szczeblu zawodowym był Daniel Olbrychski. Kiedy miałem 12 lat, chciałem zostać mistrzem olimpijskim kolejno w boksie, sprincie i szermierce, mówi Olbrychski. Aktor rywalizował z uznanymi pięściarzami i do dziś jest prawdziwym miłośnikiem boksu, który porzucił na początku lat 60. dla aktorstwa. Jako aktor już w 1966 roku wcielił się w tytułowego Boksera (o filmie szerzej na filmpolski.pl). Obecnie uczestniczy w licznych galach boksu oraz przyjaźni się m.in. z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem.

Marcin Bosak Marcin Bosak Marcin Bosak

Marcin Bosak

Przedstawicielem młodego pokolenia, mogącym poszczycić się sportowymi osiągnięciami w dziedzinie sportów walki jest Marcin Bosak, aktor znany z m.in. M jak miłość i Londyńczyków, a obecnie Hotelu 52. Na swoim koncie Bosak ma Mistrzostwa Polski Juniorów w karate oraz osiągnięcia w aikido i zapasach. Jak widać, mężczyznom bez względu na wiek imponuje znajomość sztuk walki.

Kazimierz Kaczor Kazimierz Kaczor Fot. Bartosz Bobkowski / AG

Kazimierz Kaczor

Kazimierz Kaczor preferuje sport mniej kontaktowy. Pasją aktora jest żeglarstwo, z chęcią poświęca mu czas wolny podczas wakacji. W związku z tym z nieukrywaną przyjemnością bierze udział w Żeglarskich Mistrzostwach Aktorów w Mikołajkach, gdzie pełni zaszczytną funkcję honorowego komandora regat.

 

 

Różnorodność sportów, które uprawiają gwiazdy jest imponująca. Te zainteresowania to pasja, czy tylko kolejny krok w kreowaniu wizerunku?