Nieśmiertelni w Radiu Złote Przeboje [podcasty]

Ich wkład w muzykę na zawsze pozostanie nieoceniony! 1 listopada wysłuchaliśmy opowieści Tomka Karolaka w specjalnym cyklu "Nieśmiertelni w Radiu Złote Przeboje". Jeszcze raz, wybierzmy się w tą podróż...

Louis Armstrong

 

Louis Daniel Armstrong - pseudonim artystyczny Satchmo lub Popsur.Urodzony 4 sierpnia 1901 w Nowym Orleanie, zm. 6 lipca 1971  w Nowym Jorku. Amerykański trębacz i wokalista jazzowy.

 

 

Freddie Mercury

 

Freddie Mercury właściwie Farrokh Bulsara - ur. 5 września 1946 w Stone Town na Zanzibarze, zm. 24 listopada 1991 w Londynie. Wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen.

 

 


Agnieszka Osiecka

 

Agnieszka Osiecka - ur. 9 października 1936 w Warszawie, zm. 7 marca 1997 tamże. Polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser  teatralny i telewizyjny, dziennikarka.

 

 


Grzegorz Ciechowski

 

Grzegorz Ciechowski - ur. 29 sierpnia 1957  w Tczewie zm. 22 grudnia 2001 w Warszawie. Polski muzyk rockowy, flecista, poeta, kompozytor, felietonista, późniejszy lider i wokalista zespołu Republika.

 

 


George Harrison

 

George Harrison - ur. 25 lutego 1943  w Liverpoolu, zm. 29 listopada 2001 w Los Angeles w Kalifornii. Angielski  muzyk i kompozytor muzyki rockowej. Członek zespołu muzycznego The Beatles, po którego rozwiązaniu kontynuował karierę muzyczną.

 
Czesław Niemen

 

Czesław Niemen - ur. jako Czesław Juliusz Wydrzycki 16 lutego 1939  r. w Starych Wasiliszkach k. Nowogródka, zm. 17 stycznia 2004 r. w Warszawie. Polski  piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów piosenek.

 

 Marek Grechuta

 

Marek Michał Grechuta - ur. 10 grudnia 1945  w Zamościu, zm. 9 października 2006 w Krakowie. Polski  piosenkarz, poeta, kompozytor  i malarz, z wykształcenia architekt. Jego twórczość określa się zazwyczaj mianem łagodnej formy progresywnego rocka z silnymi wpływami jazz rocka , piosenki autorskiej lub poezji śpiewanej.

 

 


Malcolm McLaren


Malcolm McLaren, właściwie Malcolm Robert Andrew Edwards- ur. 22 stycznia 1946 w Londynie, zm. 8 kwietnia 2010  w Szwajcarii. Brytyjski impresario, publicysta, projektant mody i muzyk szkocko-żydowskiego  pochodzenia, promotor punk rocka i menedżer  zespołu Sex Pistols.

2. Michael Jackson potrafi zatrzymać internet. Gdy pojawiła się informacja o śmierci Króla Popu, wszyscy jego fani rzucili się do komputerów i zablokowali serwery popularnych portali społecznościowych. W sieci znacznie spadła wtedy szybkość przepływu informacji. Internauci, którzy próbowali 2. Michael Jackson potrafi zatrzymać internet. Gdy pojawiła się informacja o śmierci Króla Popu, wszyscy jego fani rzucili się do komputerów i zablokowali serwery popularnych portali społecznościowych. W sieci znacznie spadła wtedy szybkość przepływu informacji. Internauci, którzy próbowali "wygooglować" hasło "Michael Jackson", otrzymywali wiadomość, że ich komputer nie może się połączyć z serwerem. Zablokował się też Twitter, na którym co godzinę pojawiało się ponad sto tysięcy postów z nazwiskiem zmarłego muzyka. O problemach informowali też administratorzy stron CNN, AOL czy Yahoo. Ilość odwiedzin informacyjnego portalu BBC, który na głównej stronie informował o śmierci Jacksona, wzrosła o ponad 70 procent. Prędkość internetu spadła w wielu regionach świata. AP/

Michael Jackson

 

Michael Joseph Jackson - ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles, amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad.

 

 

John Lennon

 

John Lennon - ur. 9 października 1940 w Liverpoolu, zm. 8 grudnia 1980  w Nowym Jorku. Brytyjski muzyk, kompozytor, wokalista  i autor tekstów. Znany przede wszystkim jako jeden z Beatlesów.