Pierwszy raz na okładce magazynu Rolling Stone [GALERIA]

Podobnie jak one, triumfatorki światowej sceny, magazyn Rolling Stone stał się ikoną popkultury. Pierwsza niekwestionowana królowa - Tina Turner - miała swoją okładkę w piśmie już w roku jego powstania. A w którym momencie kariery po raz pierwszy zagościły na łamach Rolling Stone'a kolejne najbardziej wpływowe piosenkarki minionego stulecia? Zobaczmy jak radziły sobie następczynie obecnej "babki muzyki rozrywkowej".

Tina Turner - 1967

Rolling Stone powstał w 1967 roku, jako manifest kulturowy ery hippie. Nazwa magazynu pochodzi od tytułu piosenki Boba Dylana "Like a rolling stone".

Tina Turner po raz pierwszy trafia na okładkę Rolling Stone'a po wielkim triumfie singla "River Deep Moutain High", który nagrała w duecie ze swoim ówczesnym mężem  Ike'iem Turnerem.

Ike był odkrywcą talentu piosenkarki, ostatecznie rozpoczęła solową karierę dopiero po rozwodzie z nim. Utwór ten podbił listy przebojów w UK i przebił się za ocean do USA.

Madonna - 1984

Niekwestionowaną do tej pory królową muzyki rozrywkowej, co potwierdza zestawienie Rolling Stone'a, jest Madonna. Artystka gościła na okładce magazynu aż 21 razy.

W roku 1984 ukazuje się druga płyta w dorobku Madonny z tytułowym kawałkiem "Like a Virgin". Świat wariuje na punkcie przeboju, Madonna podbija listy przebojów i trafia na okładkę Rolling Stone'a.

Jak sama twierdzi:

Byłam zaskoczona, jak ludzie zareagowali na "Like a Virgin", bo gdy tworzyłam tę piosenkę, to czułam się, jakbym robiła coś zupełnie nowego i świeżego, co naprowadza mnie na konkretną drogę, a każdy interpretował to jakbym nie chciała już być dziewicą. Walcie się! Niezupełnie to miałam na myśli. "Like a Virgin" był zawsze zupełnie dwuznaczny.

Whitney Houston Whitney Houston Rolling Stone, cover

Whitney Houston - 1993

Whitney Houston pojawiła się na okładce miesięcznika w czerwcu 1993 roku.

Britney Spears - 1999

Na następczynie Madonny, która miałaby przejąć tron muzyki pop, typowana była Britney Spears.

Po sukcesie wydawnictwa "Baby one more time", który okazał się jeden z najlepiej sprzedających się singli świata, publiczność uwierzyła w magię "wiecznej dziewicy", na jaką kreowana była artystka, szeroko opowiadając do tego o przekonaniach co do seksu po ślubie.

Britney stała się fenomenem popkultury w oszałamiającym tempie, a autorem jej pierwszej okładki w Rolling Stone był sam David LaChepelle.

Christina Aguilera - 2000

Chwilę po debiucie Britney na scenie pojawia się jej koleżanka, Christina Aguilera.

Na przełomie 1999 i 2000 wychodzi jej album z promującym go kawałkiem "What a girl wants". Christina pozostaje w cieniu rywalki, jednak notuje drugie miejsce ogólnoświatowej listy przebojów.

Rusza w światowe turnee oraz nagrywa z Enrique Iglesiasem. Artystka postanawia także wykorzystać swoje atuty i wydaje hiszpańskojęzyczny "Mi Reflejo".

Shakira - 2001

Równolegle do Britney i Christiny wypływa Shakira. Jest jedyną artystką pop Ameryki Łacińskiej, która odniosła tak spektakularny sukces przy tak poważnej konkurencji poprzednich gwiazd.

Aktywna muzycznie od 1991 roku, dopiero w 2001 wchodzi na światowe listy anglojęzycznym albumem "Laundry Service", z którego pochodzą "Whenever wherever" czy "Underneath your clothes".

Intryguje także swoim ekscentrycznym image, strojami imitującymi rdzenne ubiory.

Lady Gaga - 2009

Lady Gaga, okrzyknięta już fenomenem sceny rozrywkowej, album "The fame", który przyniósł jej tak nieprawdopodobną sławę wydała w 2008 roku. Pochodzą z niego takie hity jak "Just dance" czy "Poker face", to tej pory uwielbiane przez jej fanów na całym świecie.

Na okładkę Rolling Stone trafia po zakończeniu swojej pierwszej solowej trasy koncertowej "The Fame Ball Tour", chociaż już w 2008 roku na łamach tego magazynu oświadczyła swoją biseksualność, czym zyskała miano ikony w środowiskach gejowskich i lesbijskich.

Popularność Lady Gagi nie słabnie, artystka jest w niemal nieustannej trasie koncertowej, już w ten weekend zawita do Polski.

Rolling Stones cover Rolling Stones cover Rolling Stones, cover

Adele - 2011

Adele wylądowała na okładce kultowego magazynu w kwietniu 2011 roku, tuż po wielkim sukcesie swojej pierwszej płyty. Jak pokazuje historia... to nie był ostatni raz. Wokalistka pojawiła się też na okładce pisma w 2015 roku.

Wszystkie przedstawione artystki są dziś uznanymi ikonami popkultury ostatnich czterech dekad i nadal święcą triumfy w naszych sercach.

Gwiazdy te są fenomenem, wielokrotnie goszcząc na okładkach "Rolling Stone" na każdym etapie kariery, to co dziś przedstawiamy, to dopiero początek.

Czy zatem królowe Rolling Stone'a przetrwają w naszej świadomości kolejne dziesiątki lat?

Zobacz także: