Gwiazdka u gwiazd

Tradycyjne Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj kojarzą się z domową, rodzinną atmosferą. A w jaki sposób ten magiczny czas spędzają znani i lubiani? Sprawdź!

Marcin Prokop

 

Prezenter, znany z błyskotliwego poczucia humoru, przyznaje, że do niedawna był tradycjonalistą, spędzając czas w licznym rodzinnym gronie, przy stole zastawionym 12 potrawami.

 

Odkąd jednak Marcin Prokop założył własną rodzinę, sukcesywnie wprowadza zmiany. Nie broni się przed świątecznym wyjazdem w góry w towarzystwie kobiet swojego życia - córki Zosi oraz swojej partnerki.

Paulla Paulla kapif

Paulla

 

Piosenkarka jest bardziej konsekwentna od Marcina Prokopa. Święta spędza zawsze w domu swoich dziadków, nawet jeśli miałaby się w nim pojawić dopiero wraz z pierwszą gwiazdką.

 

Co ciekawe, w rodzinnym domu Paulli oprócz Świętego Mikołaja pojawia się także rozdający prezenty Gwiazdor. Co prawda, budzi on zaniepokojenie wśród dzieci, w tym w synku artystki, jednak tradycja musi pozostać tradycją.

Michał Piróg

 

Znany choreograf nie ma konkretnych preferencji dotyczących spędzania czasu podczas Bożego Narodzenia.

 

Michał Piróg zazwyczaj kieruje się w tym okresie prostą zasadą: jest to chwila na odpoczynek. Dlatego też zazwyczaj udaje mu się z okazji świąt wracać do rodzinnych Kielc i spotkać się z bliskimi.

Anna Maria Jopek wystąpi 5 listopada w BCK w Bielsku-Białej i 7 listopada w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca Anna Maria Jopek wystąpi 5 listopada w BCK w Bielsku-Białej i 7 listopada w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca Agencja Gazeta

Anna Maria Jopek

 

Ucieczka na świąteczny urlop wydaje się coraz popularniejszym trendem wśród gwiazd. Kolejną osobą, która to potwierdza jest Anna Maria Jopek.

 

Piosenkarka przyznaje, że chętnie poszuka świątecznej aury w trakcie białego szaleństwa, któremu się oddaje szusując na nartach wraz z mężem i dziećmi.

Borys Szyc Borys Szyc Borys Szyc/Fot. Radosław Jóźwiak / AG

Borys Szyc

 

Borys Szyc, pomimo, że grywa role krwawych twardzieli, zdradza, iż prywatnie jest bardzo rodzinny i celebruje tradycję spędzając zazwyczaj święta w rodzinnym gronie.

 

Ważnym symbolem Bożego Narodzenia jest dla aktora choinka i jej dekorowanie. Gdy był mały chętnie pomagał mamie w tym świątecznym obowiązku, natomiast teraz z radością asystuje swojej córce Sonii w przystrajaniu drzewka.

Małgorzata Kożuchowska na zlocie fanów Małgorzata Kożuchowska na zlocie fanów "M jak Miłość" Forum

Małgorzata Kożuchowska

 

Małgorzata Kożuchowska uważana jest za kobietę z klasą, która patrzy na życie w sposób stabilny. Nie dziwi więc, że i Boże Narodzenie jest przez nią obchodzone tradycyjnie.

 

Aktorka ujawnia, że Wigilia w jej rodzinnym domu jest swego rodzaju "wielokulturowa", ponieważ jej mama pochodzi ze Śląska, a tata z Wielkopolski, więc na wigilijnym stole nie braknie specjałów kulinarnych z tych dwóch regionów.

Paweł Małaszyński

 

Dla aktora bezkonkurencyjnie na pierwszym miejscu znajduje się rodzina, co podkreśla w licznych wywiadach. Nie dziwi więc, że to z najbliższymi spędza świąteczny czas. I nie wyobraża sobie inaczej.

 

Paweł Małaszyński przyznaje, że stara się także kultywować tradycję zwyczajowymi akcentami - ilością potraw i pustym talerzem dla gościa, jednak ulubioną czynnością, podobnie jak dla Borysa Szyca, jest dla niego ubieranie żywej choinki.

Martyna Wojciechowska w programie 'Kobieta na krańcu świata' w Kenii Martyna Wojciechowska w programie 'Kobieta na krańcu świata' w Kenii TVN

Martyna Wojciechowska

 

Doskonale wiemy, że Martyna Wojciechowska jest kobietą na krańcu świata. Jednak Boże Narodzenie to szczególny czas także w jej kalendarzu.

 

To właśnie na tę okazję wraca do domu nawet z najodleglejszej podróży. Tylko raz podróżniczka spędziła Wigilię poza domem, zdobywając szczyt Antarktydy. Wtedy jej świąteczną potrawą stał się stek wołowy.

Maciej Zakościelny Maciej Zakościelny Forum

Maciej Zakościelny

 

Mało która gwiazda może się pochwalić tak wyśpiewanymi świętami jak Maciej Zakościelny. I to nie tylko dlatego, że jest on absolwentem szkoły muzycznej.

 

Aktor wyznaje, że Wigilia w jego rodzinie rozpoczyna się od wspólnego kolędowania, w trakcie którego rodzina Zakościelnych przygrywa na pianinie, a Maciej łapie za skrzypce.

Nie kryje, że są to dla niego wzruszające chwile, które chętnie utrwala na fotografiach.

Natalia Lesz Natalia Lesz Fot. Dominik Dziecinny / Agencja Gazeta

Natalia Lesz

 

Natalia Lesz magię swojej Gwiazdki zawdzięcza mamie. Jak przyznaje, to dzięki mamie udaje się zachować ducha tradycji w jej rodzinie. Pomimo, że piosenkarka wiele lat spędziła w USA, zawsze starała się wrócić na Boże Narodzenie do Polski.

 

 

 

 

 

 

Jak widać, celebryci pomimo kosmopolitycznego stylu życia na co dzień, na czas Bożego Narodzenia starają się wrócić do tradycji i spędzić chwilę wytchnienia w gronie najbliższych.

Może właśnie dlatego, że magia Świąt polega na wzajemnej życzliwości i rodzinnym cieple?

 

 

 

 

 

 

 

 

Ania Kalinowska

za plejada.pl, styl.pl, aleseriale.pl, planetakobiet.pl, zyciegwiazd.onet.pl, kobieta.interia.pl, gwizdek24.se.pl, plotek.pl, gala.pl, tvp.pl