Muzyka w spadku

W spadku można dostać wielki dom, krzywe nogi albo...muzykę.  I to w różnych formach. Czasem sławne dzieci śpiewają piosenki swoich rodziców, czasem wspólnie z nimi coś nagrywają, a czasem dziedziczą po prostu talent muzyczny. Lub prawo do czerpania zysków z tantiem. Oto krótka lista muzycznych spadkobierców.
Kazik Staszewski (fot. AG) Kazik Staszewski (fot. AG) Kazik Staszewski (fot. AG)

Kazik Staszewski

Kazik - bezkomrpomisowe teksty, bezkompromisowe granie, bezkompromisowa muzyka. Czyli postac kultowa. Ale innego rodzaju kultem był owiany Staszek Staszewski, czyli jego ojciec. Architekt, bard, poeta, pieśniarz i emigrant. Oraz utracjusz. Wiele czasu upłynęło, nim Kazik sięgnął po schedę po ojcu, ale jak już to zrobił to od razu na dwóch płytach  -  Tata Kazika i Tata 2.

 

Jarosław Kukulski i Natalia Kukulska. Jarosław Kukulski i Natalia Kukulska. Kapif

Natalia Kukulska

Muzycznie obciążona po obojgu rodzicach - mamie Annie Jantar i tacie Jarosławie Kukulskim. Śpiewała już jako dziecko piosenki skomponowane przez ojca - " Puszek Okruszek" i "Co powie tata". A jak dorosła osoba zaśpiewała .. razem z nieżyjącą mamą. Zresztą piosenkę, którą skomponował tata... czyli, takie rodzinne konsorcjum.

 

Nancy Sinatra

Jak ktoś się nazywa Sinatra to wiadomo, że będzie śpiewał. Zwłaszcza, gdy jest pięknym jak Nancy Sinatra i jest oczkiem w głowie swego taty. Frank Sinatra może nie był najlepszym mężem, ale ojcem był wspaniałym. Kiedy porwano jego syna Franka Juniora - nie zawahał się zapłacić porywaczom okupu. Kiedy okazało się, że córka Nancy odziedziczyła po nim talent do frazowania - nie zawahał się zaśpiewać z nią piosenki. "Something Stupid" Carsona Parksa doczekało się wielu wykonań. Ale czy to nie było najlepsze?

 

Sean Lennon, MySpace zespołu Sean Lennon, MySpace zespołu Sean Lennon, MySpace zespołu

Sean Lennon

Chyba nikogo nie dziwi, że Sean Lennon został muzykiem. I choć jako dziecko wystąpił na płycie swej sławnej mamy, i choć zaśpiewał piosenkę ojca na koncercie poświęconym jego pamięci, to zawsze starał się iść swoją muzyczną ścieżką. Po rodzicach w spadku muzycznym dostał talent oraz coś bezcennego. To dla niego John Lennon nagrał piosenkę "Beautiful Boy". Utwór opisuje moment tuż przed zaśnięciem syna. Pod koniec John mówi "Goodnight Sean see you at the morning". I to są słowa przeznaczone tylko dla syna.

 

Dzieci Jacksona Dzieci Jacksona AP/Gabriel Bouys

Książę, Księżniczka i Kocyk

Czyli trójka dzieci Michaela Jacksona. Jeszcze nie wiadomo czy wieloimienne latorośle króla popu odziedziczyły po nim talenta muzyczne. Ale już w chwili śmierci Michaela było jasne, że odziedziczyły wielką fortunę. Wiedzieli o tym liczni członkowie rodziny Jacksonów i nie tylko, którzy zaczęli bezpardonowo rywalizować o prawo do opieki nad dziećmi. I pośrednio  - pieniędzmi. Bo choć Jacko zostawił po sobie półmiliardowy dług, to jednak analitycy oceniają, że jego muzyka w przyszłości zarobi jeszcze więcej. No, bo czy kiedyś znudzi nam się chociażby ten utwór?