Oryginalne prezenty na dzień kobiet

Nie masz pomysłu na prezent? Oklepane kwiaty i czekoladki nie przekonują cię? Radio Złote Przeboje i sklep spodlady.com przedstawia dziesięć oryginalnych pomysłów na prezent dla żony lub dziewczyny. Zobaczcie!

Zegar "Sygnał kontrolny"

Telewizja w PRL-u wyglądała zupełnie inaczej. Nie nadawała w trybie 24-godzinnym. W ogóle ciężko stwierdzić w jakim trybie nadawała. Obraz kontrolny pojawiał się na ekranach telewizorów nierzadko. Nie było więc zaskoczeniem gdy pojawił się w trakcie transmisji z jakieś ważnej imprezy sportowej. W niektóre dni telewizja potrafiła nadawać go przez całe przedpołudnie. Szacuje się że czas antenowy zajęty przez obraz kontrolny w PRL-u jest porównywalny z czasem przeznaczonym na reklamy w Polsacie.

 

Wyjątkowy zegar"Sygnał kontrolny" znajdziesz w sklepie internetowym spodlady.com!

Propaganda PRL-u. Kobieta w PRL-u

Film pokazuje jak obchodzono Święto Kobiet oraz jak przedstawiano w prześmiewczy sposób przywary i wady mężczyzn w codziennym małżeńskim życiu. Ten specjalnie wyselekcjonowany materiał pokazuje radosne i kolorowe życie w PRL-u na wesoło i z humorem wypowiadają się m.in. Jerzy Kawalerowicz, Jerzy Antczak, Andrzej Kurylewicz, Wojciech Zabłocki i inni.

 

Propaganda PRL-u. Kobieta w PRL-u - kupisz tutaj!

Zestaw "Kobieta pracująca"

Ten zestaw to kobiecy niezbędnik w stylu retro. Jest równie ozdobny co praktyczny. Zawiera same rozchwytywane produkty zapakowane w ekologiczne okrągłe pudełko z napisem "Kobieta pracująca".

 

Te i wiele innych oldschoolowych prezentów znajdziesz na stronie spodlady.com.

333 popkultowe rzeczy... PRL

Nikt nie mówi, że w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej było lepiej. Ale ponieważ wszystkiego było mniej to, co wpadło w ręce, wydawało się ważniejsze. I bardziej zapadało w pamięć. Filmy, seriale, komiksy, muzyka, przedmioty, wydarzenia... Książka "333 popkultowe rzeczy... PRL" zbiera je w jednym miejscu. To pierwszy na naszym rynku tak niezwykły leksykon. 333 pozycje dotyczące szeroko rozumianej kultury popularnej lat 1945-1989. Od Africa Simonea przez gumę Donald, komiksy ze Żbikiem, Klątwę Doliny Węży, Pana Samochodzika, buty Relaks, Tik-Taka, po Załogę G... Hasła pełne faktów z jednej strony i anegdot z drugiej. Podane z humorem. Bogato ilustrowane.

 

333 popkultowe rzeczy... PRL

Zestaw na zakupy

Która z kobiet nie kocha zakupów? Serwis spodaly.com ma idealną propozycję dla zakupoholiczek jakim jest ekskluzywny zestaw do zakupów rodem z czasów PRL! W zestawie m.in. kartki na mięso i alkohol.

 

Zestaw na zakupy zobaczysz bliżej tutaj!

Imbryk czerwony w białe grochy

Czajnik wyróżnia się stylowym kształtem o niepowtarzalnym uroku, przywołującym pamięć oryginalnych dekoracji i atmosfery minionej epoki.

 

Imbryk czerwony w białe grochy znajdziesz na stronie spodlady.com.

Krecik pluszowy - maskotka

Tego sympatycznego bohatera czechosłowackiej kreskówki znają miliony dzieci i dorosłych. Pierwszy film z sympatycznym Krecikiem powstał w 1956 roku i nosił tytuł "Jak Krecik dostał spodenki". Był to jedyny zaplanowany film, jednak jego sukces na festiwalu w Wenecji spowodował, że sześć lat później powstał kolejny odcinek pt. "Krecik i auta". Bajka jest znana dzieciom w ponad 60 krajach, a o jej uniwersalności decyduje brak dialogów. Od czasu do czasu Krecik w zachwycie wydaje różne okrzyki, jednak najbardziej popularnym jest  "Ah Joo".

W sumie nakręcono 61 odcinków przygód tego małego zwierzątka i jego kompanów - myszki i leśnych zwierzątek, którzy razem poznają świat oraz najbliższe otoczenie. Ostatni odcinek powstał w 2002 roku i nosi tytuł "Krecik i żabka".

 

Krecik pluszowy - maskotka

Kubek "Zakład pracy Twoim drugim domem"

Biały kubek 0,3l z żółtym wnętrzem i żółtą tablicą z napisem "Pamiętaj! Zakład pracy Twoim drugim domem". Brzmi znajomo?

 

Kubek "Zakład pracy Twoim drugim domem" do kupienia tutaj!

Poduszka Miś Uszatek prasowanka

Miś Uszatek powstał w 1957 roku jako patron pisma "MIŚ". Jego twórcami byli literat Czesław Janczarski i Zbigniew Rychlicki. Produkcja serialu animowanego z Misiem Uszatkiem w roli głównej ruszyła w 1975 roku w łódzkim Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for. Przez dzieci w wieku przedszkolnym Miś postrzegany był przede wszystkim jako dobry przyjaciel, który w każdym odcinku udzielał rad swoim przyjaciołom - Króliczkowi i cioci Hrum Hrum. Miś w wersji animowanej nie występował w roli pluszowej zabawki, mimo to bardzo szybko zdobył sympatię najmłodszych, którzy śpiewali wraz z Mieczysławem Czechowiczem na zakończenie każdego odcinka "Dzieci lubią misie / Misie lubią dzieci". Mimo swojej dużej popularności Miś Uszatek nigdy nie wygrał w rywalizacji z  "Bolkiem i Lolkiem".

 

Kup swojej kobiecie uroczą Poduszkę "Miś Uszatek"!

Zestaw lizaków

Dla zakręconych i zakochanych w lizakach przepyszne smakołyki pozwolą wrócić do lat młodości!

 

Zestaw lizaków od spodlady.com

 

Jak widać, PRL nie musi jednoznacznie kojarzyć się z goździkami i paczką z beżowymi rajstopami. A co Wy drogie Panie dostałyście tego dnia?