Przełomowe wydarzenia z życia Króla Popu!

Wybraliśmy dla was najważniejsze wydarzenia z życia Króla Popu! Zobaczcie!

Początki muzycznej kariery

Swoją karierę zaczynał w zespole The Jackson 5 wraz z czterema braćmi. Niespełna jedenastoletni Michael był gwiazdą zespołu. Dopiero po latach Michael wyznał, że dzieciństwo nie było takie różowe. Twierdził, że ojciec go bił, a robienie kariery było męczarnią.

Michael Jackson, MTV Michael Jackson, MTV Michael Jackson, MTV

Diana Ross pomaga Strachowi na Wróble

Pierwszym przełomem w karierze młodego Jacksona był samodzielny występ w musicalu "Czarnoksiężnik z krainy Oz", w którym pojawił się u boku Diany Ross jako strach na wróble. Po wspólnym występie Michael stał się wielkim fanem Diany Ross. Potem pomogła mu ona w rozpoczęciu kariery solowej, a Quincy Jones - jeden z twórców muzyki do musicalu - został producentem pierwszej solowej płyty Michaela "Off The Wall". Album ukazał się w 1979 roku, Michael miał wtedy zaledwie 21 lat.

"Thriller"

Mimo, że "Off The Wall" wprowadziło Jacksona na światowe listy przebojów, nie zaspokajało to jego olbrzymich ambicji. Dopiero płyta "Thriller" okazała się oszałamiającym sukcesem. Pobił wszystkie możliwe rekordy popularności - każda z piosenek z osobna wspięła się na pierwsze miejsca list przebojów. Po nagraniu teledysku do piosenki "Thriller" sprzedaż  albumu niebotycznie wzrosła. Ogromne zyski z albumu, intratne kontrakty reklamowe (między innymi z Pepsi), własna firma wydawnicza - to wszystko spowodowało, że król popu zaczął sypiać na złocie.

Michael Jackson, mat. prasowe Michael Jackson, mat. prasowe Michael Jackson, mat. prasowe

Ponadczasowa "Billie Jean"

"Billie Jean" to singel Michaela Jacksona z 1983 z jego albumu "Thriller". Oprócz zajęcia pierwszego miejsca na liście "Billboardu", utwór był także numerem jeden na liście singli R&B przez dziewięć tygodni w Stanach Zjednoczonych i jest znany jako jedna z najlepiej przyjętych przez krytyków kompozycja Michaela Jacksona. Została uznana za najlepszy singel roku przez krytyków "The Village Voice" i otrzymała dwie nagrody Grammy w 1984. W 2004 utwór tytułowy został sklasyfikowany na 58. miejscu listy 500 utworów wszech czasów wg magazynu Rolling Stone.

Michael Jackson, www.aftenbladet.no Michael Jackson, www.aftenbladet.no Michael Jackson, www.aftenbladet.no

Popowo-rock'n'rollowe małżeśtwo

W 1994 Michael Jackson wziął ślub z Lisą Marie Presley, córką Elvisa Presleya. Media spekulowały, że ślub był tylko zasłoną dymną mającą osłabić oskarżenia Jacksona o pedofilię. Małżeństwo przetrwało dwa lata - rozwiedli się po dwóch latach pozostając przyjaciółmi.

Król w Polsce

W maju 1996 roku król popu odwiedził Polskę. Jego wizyta miała charakter biznesowy. Zrodziły się bowiem plany wybudowania za 100 mln dolarów dziecięcego parku rozrywki. Szukał także miejsca na swoją europejską rezydencję. Podczas tej wizyty Jackson dał jedyny w swojej historii koncert w Polsce, który odbył się na warszawskim lotnisku Bemowo.

Przyjaźń z Kleopatrą

Michael Jackson nigdy nie krył, że jego największą przyjaciółką jest Elizabeth Taylor. Prawdopodobnie to ona jako pierwsza nazwała go królem.

Michael Jackson, www.beansouptimes.com Michael Jackson, www.beansouptimes.com Michael Jackson, www.beansouptimes.com

Próba ułożenia swojego życia

W 1996 roku Jackson ponownie ożenił się. Jego wybranką została Deborah Rowe, pielęgniarka która pomagała mu z problemami skórnymi. Para doczekała się dwójki dzieci - Princea Michaela i Paris. Po trzech latach Debbie wystąpiła o rozwód. Sąd opiekę nad dziećmi przyznał Jacksonowi. Później Michael został oskarżany o to, że sam będąc niedojrzały emocjonalnie nie potrafi zajmować się swoimi potomkami.

Na zdjęciu: Berlin, 2002 rok. Michael Jackson w nieostrożny sposób pokazywał swojego syna wiwatującemu na jego cześć tłumowi fanów. Syn omal nie wypadł z jego rąk.

Wielki powrót

Procesy prowadzone przeciw Michaelowi Jacksonowi wykończyły go finansowo. Musiał zrezygnować z życia w swojej posiadłość Neverland Ranch oraz wyprzedać swoją kolekcję sztuki. Zaplanował powrót na scenę. Trasa koncertowa miała rozpoczynać się w Londynie. Nie zdążył jej zrealizować...

25 czerwca 2009

25 czerwca 2009 roku w wieku 50 lat w posiadłości w Holmby Hills w Los Angeles zmarł nagle Michael Jackson - legenda muzyki pop.

Ostatnia piosenka

W hali Staples Center w Los Angeles rodzina, przyjaciele i fani pożegnali Michaela Jacksona. Wcześniej odbyła się prywatna uroczystość z udziałem najbliższych. W ceremonii oficjalnej wzięło udział około 20 tysięcy osób. Na pogrzebie pojawili się między innymi Stevie Wonder, Mariah Carey, Usher, Lionel Richie, Kobe Bryant, Jennifer Hudson, John Mayer i Martin Luther King III.

Wspomnienie

Film "This is it" oferuje fanom Jacksona i wielbicielom muzyki na całym świecie rzadkie zakulisowe spojrzenie na wykonawcę, jego karierę i przygotowania do spektakularnego widowiska. Film zapewnia niezapomniane przeżycie zestawione z obszernym materiałem pokazującym szczegółowe przygotowania Jacksona do londyńskich koncertów.

Pomimo śmierci Michaela Jacksona dziś wciąż ukazują się jego nowe utwory, a muzycy nagrywają z nim piosenki. W 2007 roku niedokończona wersja kawałka "Hold My Hand" wyciekła do internetu. Po śmierci Jacksona, Akon dokończył piosenkę. W grudniu 2010 roku ukazała się płyta zatytułowana "Michael", a singlem promującym krążek jest właśnie "Hold my hand" wykonana przez duet Akon i Jackson.