Złote dziecko Wielkiej Brytanii

Najpopularniejszy brytyjski piosenkarz na świecie. Prowokator, indywidualista, artysta. Kobiety o nim marzą, mężczyźni zazdroszczą mu talentu i kariery. Zobaczcie jak Robbie Williams został osobowością milenium!
Take That w 1993 r. Take That w 1993 r. AP/Neil Munns

Najmłodszy w zespole

Sprzedał ponad 57 milionów albumów na całym świecie. Został umieszczony w Księdze Rekordów Guinnessa, gdy jednego dnia rozeszło się 1,6 miliona biletów na jego koncert. W 2004 roku dostał się do brytyjskiej Hall of Fame, po tym jak został ogłoszony najlepszym artystą lat 90. Ma na imię Robert Peter, ale wszyscy znają go jako Robbie Williams.

 

W 1990 roku Robbie Williams miał szesnaście lat i był najmłodszym artystą, który dołączył do Take That. Mama Robbiego miała przeczytać w gazecie ogłoszenie, w którym poszukiwano członka nowego boys bandu. Młody muzyk spotkał swojego kolegę z zespołu, Marka Owena, w dzień przesłuchania z Nigelem Martin-Smithem. Pomimo, że większa część materiału była napisana i wykonana przez Garyego Owena, Robbie zaśpiewał w pierwszym hicie grupy  "Could it be magic", oraz "I Found Heaven" i "Everything Changes":

 

 

Rex Features/ East News Rex Features/ East News Rex Features/ East News

Uzależniony nie tylko od muzyki

W 1995 roku problemy wokalisty z nadużywaniem narkotyków stały się ciężarem dla zespołu. Na dzień przed zaplanowanym występem podczas MTV Europe Music Awards Robbie był bliski przedawkowania środków odurzających. Muzyk stwierdził, że był coraz bardziej nie zadowolony z bycia w Take That, ponieważ Barlow i Martin-Smith nie traktowali go poważnie, gdy przekonywał członków zespołu by pójść w stronę bardziej hip-hopowych rytmów. Podczas jednej z ostatnich prób przed planowaną trasą koncertową, grupa uświadomiła Williamsa i powiedziała mu, że chcą wyruszyć w trasę bez niego. Robbie zgodził się opuścić zespół, a Take That dokończyło trasę jako czteroosbowa formacja. Grupa rozpadła się 13 lutego 1996 roku.

fot. mat. pras. fot. mat. pras. fot. mat. pras.

Czas na solo

Po odejściu z Take That, Robbie postanowił zostać artystą solowym. Pierwszym utworem, który wypuścił był cover "Freedom" George'a Michaela z 1996 roku. Singiel osiągnął drugie miejsce na brytyjskiej liście przebojów, dwadzieścia sześć miejsc wyżej niż oryginał Michaela.

 

 

Niepokorny skandalista

Trzecia płyta artysty "Sing When You're Winning" premierę miała w październiku 2000 roku, a pilotował ją singiel "Rock DJ" z kontrowersyjnym teledyskiem, odrzucanym przez wszystkie stacje telewizyjne (Robbie nie tylko zrzuca ubrania, ale także skórę). Robbie zmuszony został do nagrania nowego zakończenia, akceptowanego przez cenzurę medialną. Oryginalny klip prezentujemy poniżej.

 

fot. mat. pras. fot. mat. pras. fot. mat. pras.

Najpopularniejszy w historii Wielkiej Brytanii

Williams debiutował albumem "Life Thru a Lens", który ujrzał światło dzienne we wrześniu 1997 roku. Pierwszym solowym występem Williamsa był jego koncert w paryskim teatrze Élysée Montmartre. Od tamtego czasu Robbie wydał jeszcze siedem albumów studyjnych oraz czterdzieści jeden singli. Jego ostatnim dokonaniem jest album "Reality Killed the Video Star", który ukazał się w 2009 roku. Williams miał sprzedał więcej albumów w Wielkiej Brytanii niż jakakolwiek inna gwiazda. Sprzedaż płyt osiągnęła zawrotną liczbę 57 milionów kopii na całym świecie. Sześć razy figurował na liście stu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii.

enriqueiglesias.ning.com enriqueiglesias.ning.com enriqueiglesias.ning.com

Kobieciarz

Niejedna z nas oddała by wszystko, by choć przez chwilę poprzebywać z Robbiem Williamsem. Artysta znany jest z licznych romansów i niezobowiązujących przygód. Niestety panie, które wciąż liczyły na względy piosenkarza muszą zmienić plany, bo Robbie w zeszłym roku ożenił się z Aydą Field.

 

Urokowi niegrzecznego Robbiego nie oparła się australijska piosenkarka Kylie Minogue, która na płycie "Sing When You're Winning" z 2001 roku zaśpiewała z nim piosenkę "Kids". Duet z Kylie pojawił się także na płycie wokalistki "Light Years", na którą Robbie napisał jeszcze dwie piosenki.

 

Rok później ukazał się dość nietypowy, jak dla Williamsa, album "Swing When You're Winning", który zawierał głównie nowe wersje największych przebojów Franka Sinatry. Wokalistę do nagrania takiego zestawu utworów zainspirowało dobre przyjęcie jego wersji piosenki "Have You Met Miss Jones?", umieszczonego na ścieżce dźwiękowej filmu "Dziennik Bridget Jones". Nie od dziś wiadomo, że kobiety szaleją za Robbiem, dlatego aktorka Nickole Kidman od razu zgodziła się na duet z Williamsem do piosenki "Something Stupid" z repertuaru Sinatry:

 

 

Biletowy rekord Guinnessa

W październiku 2005 roku Williams odebrał nagrodę MTV dla najlepszego męskiego wokalisty. Warto dodać, że artysta został również wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa po tym, jak jednego dnia rozeszło się 1,6 milionów biletów planowanej na 2006 rok trasy koncertowej.

Powrót do korzeni

15 lipca 2010 roku Robbie Williams ogłosił swój powrót do Take That. Zespół w starym składzie, czyli z Garym Barlowem, Howardem Donaldem, Jasonem Orangem, Mark Owenem oraz samym Williamsem, nagrał nowy album, "Progress", który ukazał się 15 listopada, zdobywając uznanie krytyków. Był to ich pierwszy wspólny krążek od czasu "Nobody Else" z 1995 roku.

nme.com nme.com nme.com

Robbie charytatywnie

W 2009 roku Lista najbogatszych Brytyjczyków Sunday Times wyceniła majątek artysty na 130 milionów funtów. Oprócz posiadania własnej restauracji, Williams wspiera klub piłkarski Port Vale, który pochodzi z jego rodzinnego miasta. Wokalista dał o sobie znać także jako wielki propagator akcji charytatywnych. Pod nazwą "Give It Sum" utworzył w swym rodzinnym mieście fundację, której celem jest pomoc potrzebującym. Wraz ze swym przyjacielem, Jonathanem Wilkesem, zorganizował mecz charytatywny "Soccer Aid", podczas którego zbierano pieniądze dla brytyjskiego UNICEFu. Impreza odbyła się w maju 2006 roku na Old Trafford, a wzięli w niej udział zarówno celebryci, jak i profesjonalni piłkarze.

connect.in.com connect.in.com connect.in.com

Artysta milenium

W październiku 2010 roku Media Control ogłosiło Robbiego Williamsa najpopularniejszym artystą milenium, gdyż od 2000 roku spędził 38 tygodni na pierwszym miejscu Niemieckiej Listy Albumów. Do pierwszej dziesiątki listy przebojów Williams wchodził aż 135 razy.

 

Już w ten weekend poznamy jeszcze więcej szczegółów z życia artysty i wybierzemy jego największy przebój! Zapraszamy!