Zmiany na nowe, a czy lepsze?

Są znani i lubiani od lat. Jednak kiedy wymawiamy ich nazwy nie można mieć pewności o którą wersję zespołu nam chodzi... Przed Wami grupy, które odniosły w swej historii nie małe sukcesy, i które co najmniej raz w swej drodze do sukcesu zmieniały członków. Oto one!

Aniołki Jansona

Zespół Varius Manx powstał w 1990 roku w Łodzi. Na początku grupa składała się jedynie z lidera, Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Na pierwszej płycie zespołu "The New Shape" usłyszeć można było głos Roberta Jansona, a w chórkach do utworu "Memphis" również Edytę Bartosiewicz. W 1994 roku do grupy dołączyła pierwsza wokalistka - Anita Lipnicka, a zespół przeżywał od tamtej pory szczyty swojej popularności. To właśnie z tego okresu pochodzą jedne z największych i najważniejszych przebojów formacji "Ona ma siłę", "Wszystko się może zdarzyć czy "Piosenka księżycowa".

 

 

Anita Lipnicka odeszła z zespołu w 1996 rozpoczynając karierę solową. Jeszcze w tym roku, do zespołu dołączyła zwyciężczyni "Szansy na sukces" - Katarzyna Stankiewicz. Dzięki Kasi Stankiewicz Varius Manx na stałe wpisało się w historię polskiej muzyki, takie piosenki jak "Ruchome piaski" czy "Orła cień" umocniły pozycję zespołu na rynku muzycznym.

 

 

Kiedy Katarzyna Stankiewicz odeszła z formacji w 2001, także zdecydowała się na karierę solową, mimo prób, płyt i eksperymentów, do tej pory, nie odniosła większych sukcesów.

 

Robert Janson nie czekał długo, bo kilka miesięcy później do zespołu dołącza Monika Kuszyńska. Kiedy w 2006 roku grupa uległa wypadkowi samochodowemu, Varius Manx zniknęło ze sceny muzycznej na ponad 4 lata. Monika Kuszyńska odeszła z zespołu w 2010 roku.

 

 

Jej miejsce zajęła obecna wokalistka grupy - młodziutka Anna Józefina Lubieniecka, która w 2007 roku, tak jak Kasia Stankiewicz, wygrała "Szansę na Sukces".

 

 

Kolorowo nie tylko na głowie

"Ich Troje" powstało 3 listopada 1995 roku w Łodzi. Wokalista Michał Wiśniewski w historii zespołu, zmieniał nie tylko kolory włosów i partnerki życiowe, ale i wokalistki, od początku istnienia grupy, było ich aż cztery.

 

Przez pięć pierwszych lat swojej działalności Ich Troje było mało znaną grupą muzyczną. Tworzyli go wówczas: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Magda Femme (pierwsza żona Michała):

 

 

Gdy w 2001 roku Magda Femme odeszła rozpoczynając solową karierę, zastąpiła ją Justyna Majkowska. To właśnie wtedy wybuchła histeryczna popularność grupy. Justyna nagrała z Ich Troje dwie płyty, które w Polsce miały status diamentowych. To właśnie za Justyną Majewską Polacy śpiewali "Powiedz", "Zawsze z Tobą chciałbym być" czy "Razem a jednak osobno". W tym składzie grupa przetrwała do 2003 roku, rozstała się w zgodzie, lecz bez szans na powrót.

 

 

Trzecią już wokalistką Ich Troje została Ania Świątczak, która została także żoną Michała Wiśniewskiego bo jego rozstaniu z Mandaryną. Aniqa, bo taki jest obecnie pseudonim artystyczny Ani, odeszła z zespołu Ich Troje przed rozwodem z liderem grupy, w 2010 roku.

 

 

Osamotnione Ich Troje przeprowadziło casting na nową wokalistkę. Wygrała go Polka urodzona w Norwegii - Jeanette Vik, a sam Michał Wiśniewski zakochał się w córce trenera skoczków narciarskich Apoloniusza Tainera.

 

 

 

Najnowszy singiel grupy, z wokalem nowej wokalistki:

 

Agnieszka już dawno tutaj nie... śpiewa

Zespół ŁZY powstał w 1996 roku w Pszowie. Wydana dwa lata później płyta "Słońce" nie wyniosła grupy na wyżyny popularności. Dopiero wydany kilka lat później album zawierający takie przeboje jak "Agnieszka już dawno..." czy "Narcyz się nazywam" poniósł za sobą pierwsze sukcesy. Fundamentem zespołu była charyzmatyczna wokalistka Ania Wyszkoni. 17 listopada 2010 zespół poinformował na swojej stronie internetowej, że zakończył współpracę z dotychczasową wokalistką. Ania z sukcesami rozpoczęła karierę solową, a formacja musiała znaleźć następczynię, dlatego ogłosiła casting. Grupa otrzymała ponad 600 zgłoszeń, z których wytypowała 10 kandydatek.

 

Ostatecznie zwyciężczynią castingu została zaledwie 20-letnia Sara Chmiel, która dla Łez odeszła z tercetu Mocha, zespołu który w programie "Mam Talent" dotarł do półfinału.


W maju 2011 ukazał się studyjny krążek zespołu już z nową wokalistką, zatytułowany "Bez słów...". Płytę promuje utwór pt. "Zatańcz ze mną, proszę":

 

Houston! Mamy problem!

Trudno wyznaczyć datę początkową zespołowi Destiny Child, ale datuje się ją na rok 1990. Wszystkie dziewczyny pochodzą z Houstonu w stanie Teksas w USA. Beyoncé i Kelly Rowland poznały się, gdy były jeszcze dziećmi - to one zapoczątkowały działalność zespołu.

 

 

W pierwszej połowie tego okresu, dziewczyny ćwiczyły taniec i śpiew pod nadzorem Beyoncé i jej ojca. Zespół liczył wówczas cztery osoby:

 


W 2000 roku w zespole zaszły radykalne zmiany, tuż przed premierą singla "Say My Name" grupę opuściły LaTavia Roberson i LeToya Luckett, a na ich miejsce przyszły Farrah Franklin (poniżej):

 

 

oraz Michelle Williams. Farrah Franklin odeszła z zespołu po trzech miesiącach z myślą o solowej karierze.

Michelle Williams (poniżej)

 

 

W 2002 roku po wydaniu albumu "This Is The Remix" grupa zawiesiła swoją działalność, tłumacząc to chęcią wydania solowych albumów przez dziewczyny. Grupa reaktywowała się w 2004 roku z sukcesem płyty "Destiny Fullfilled". W czerwcu 2005 roku po raz kolejny dziewczyny ogłosiły zakończenie działalności grupy na rzecz solowych karier.

 

 

 

Dziewczęce rytmy

Sugababes to grupa trzech dziewczyn, wywodząca się z Londynu i grająca muzykę pop. Zespół powstał, kiedy Keisha Buchanan (poniżej) i Mutya Buena, przyjaciółki z dzieciństwa od ósmego roku życia, poznały Siobhan Donaghy w 1998 roku na imprezie. Miały wtedy trzynaście lat i zdecydowały stworzyć zespół. Nazwały się nieoficjalnie SugarBabies.

 

 

Mutya Buena:

 

 

Kiedy skończyły czternaście lat, otrzymały propozycje podpisania kontraktu z London Records i zaczęły nazywać siebie Sugababes. Poprzednia nazwa uznana została za zbyt dziecinną.

 


Kiedy dziewczyny wyruszyły w trasę koncertową po Japonii, Siobhán Donaghy (powyżej) opuściła zespół oświadczając początkowo, że chciała zrealizować karierę w świecie mody. Okazało się jednak, że doprowadziła do tego depresja spowodowana kłótniami wśród członkiń zespołu. Rozpoczęła więc karierę solową.


Donaghy została zastąpiona przez Heide Range, która wcześniej śpiewała w Atomic Kitten:

 


Pod pretekstem choroby Buena nie mogła uczestniczyć w promocji aktualnego singla Ugly. 21 grudnia 2005 roku zostało ogłoszone, że Buena opuściła Sugababes. Według oświadczenia na ich oficjalnej stronie, decyzja Mutyi bazowała na całkowicie osobistych powodach i chce ona wciąż być przyjaciółką Heidi i Keishy. Ostatnią pierwotną członkinią po odejściu Mutyi została Keisha Buchanan.

 

 

Amelle Berrabah (powyżej) zajęła jej miejsce tego samego miesiąca. W listopadzie 2009 roku Keishę Buchanan zastąpiła Jade Ewen.

 

 

Jedna z ostatnich piosenek grupy "About a Girl", bez oryginalnego składu i...stylu? Oceńcie sami: