Długo wyczekiwany powrót legendy - Roxette

Najpopularniejszy duet muzyki pop. Każdy zna ich piosenki. Roxette już w niedzielę, po raz drugi wystąpią w Polsce! Poznaj historię ich kariery!

Początek kariery

Szwedzki zespół Roxette tworzy duet Per Gessle oraz Marie Fredriksson. Zadebiutowali w 1986 roku albumem "Pearls of Passion", który rozszedł się w nakładzie 250 tysięcy w samej Szwecji. Singiel promujący wydawnictwo to "It Must Have Been Love":

 

Sukces Roxette

Punktem zwrotnym w karierze duetu był rok 1987, kiedy to ukazał się drugi album zespołu "Look Sharp!" zawierający przebój "The Look". Ogromny sukces mogą zawdzięczać amerykańskiemu studentowi, który w ramach wymiany przebywał w Szwecji. Jadąc w 1988 roku na święta do USA, zabrał ze sobą egzemplarz "Look Sharp!". Poprosił znajomego z miejscowej rozgłośni radiowej o jego odtworzenie na antenie. Dyrektor rozgłośni, przekonany, że oto w jego rękach znalazł się prawdziwy przebój, rozesłał kopie albumu do innych stacji radiowych.


Dzięki temu w kwietniu 1989 roku "The Look" trafił na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100 i sprawił, że Roxette stało się jednym z najbardziej znanych w USA zespołów, mimo że początkowo wcale nie był wydawany oficjalnie w USA. Od tamtej pory, rozpoczął się szczytowy okres popularności Roxette. Był to wówczas jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych na świecie.

 

 

Nowa płyta Roxette

Roxette, wydali w sumie 17 albumów studyjnych. Wszystkie otrzymały pozytywne recenzje od krytyków. Łącznie sprzedali ponad 50 milionów płyt na całym świecie.

 

Ostatnia płyta zespołu to "Charm School" z 2011 roku, którą promował singiel "She's Got Nothing On", płyta została wydana pod patronatem Radia Złote Przeboje:

 

Roxette Roxette Materiały prasowe

Roxette w Polsce

Pierwszy raz w naszym kraju Roxette zagościł w ubiegłym roku podczas koncertu zorganizowanego w sylwestra na Placu Konstytucji w Warszawie. Na sylwestrze bawiło się wielu fanów zespołu z całego kraju.

 

Zaśpiewali swoje największe przeboje, m.in."Spending My Time":

 

Koncert na Warszawskim Torwarze

Roxette wystąpi w Polsce po raz drugi już 19 czerwca na warszawskim Torwarze.

 

Będziesz na koncercie Roxette? Włącz Radio Złote Przeboje, zadzwoń do studia i podziel się emocjami z całą Polską!


Nie możesz być na koncercie swojej ulubionej gwiazdy!? Włącz Radio Złote Przeboje i posłuchaj największych przebojów w wykonaniu LIVE!

 

 
Już niedzielę, 19 czerwca od 23:00 poza muzyką Roxette, do usłyszenia także wywiad z artystami, ciekawostki z ich życia, takze do wygrania ostatni album "Charm Svhool". Poczuj się jak na prawdziwym koncercie z Radiem Złote Przeboje nie wychodząc nawet z domu!