Latynoski geniusz gitary...Carlos Santana

Carlos Santana, jeden z najsłynniejszych muzyków na świecie. Wystąpiłby po raz trzeci w Polsce. Możecie poczuć się jak na koncercie słuchając od 23:00 Santana LIVE w Radiu Złote Przeboje. Czy wiemy o nim wszystko?

Początek kariery

Carlos Santana urodził się w Meksyku w 1947 roku. Swoją karierę rozpoczął od założenia latynoskiej grupy rockowej Santana. Jako dziecko grał na skrzypcach, jednak szybko zamienił je na gitarę:

 

Strasznie przeszkadzał mi zapach skrzypiec. Po za tym gdy usłyszałem pierwszy raz bluesa i rock and rolla postanowiłem rozpocząć naukę gry na gitarze - wyznał w jednej z rozmów z Larrym Kingiem.

 

W 1966 roku Carlos Santana założył swój pierwszy zespół "Santana Blues Band". Grupa zyskała sympatię widzów podczas występu na Festiwalu w Woodstock. Zespół został zaliczony jako przedstawiciele rock'a latynoskiego.

Pierwsza płyta zespołu "Santana"

Po sukcesie na Festiwalu Woodstock, grupa nagrała swoją debiutancką płytę "Santana I" w 1969 roku. Okazało się, że singiel "Shades Of Time", trafił w serca słuchaczy:

 Rok później ukazał się drugi album "Abraxas", który w 2003 roku został sklasyfikowany na 205 miejscu listy 500 albumów wszech czasów wg magazynu Rolling Stone. Singiel "Black Magic Woman" promował album "Abraxas":

 

Kariera solowa

 

W 1972 roku postanowił rozpocząć karierę solową. Występował i nagrywał z takimi muzykami jak: John McLaughlin, Herbie Hancock, Billy Cobham, Wayne Shorter. Jednak w latach 80 i 90 ubiegłego wieku, można było zanotować spadek popularności artysty. Na scenę muzyczną powrócił wraz z zespołem w 1999 roku albumem "Supernatural". Promujący singiel "Smooth" nagrali wraz z Robem Thomasem:

 

 

Ostatni longplay Carlosa Santany to "This Boy Is Fire" z 2007, który nagrał wraz z Jennifer Lopez. Natomiast "Guitar Heaven: Santana Performs the Greatest Guitar Classics of All Time" to ostatnie wydawnictwo z 2010, które wydał z zespołem "Santana". Na płycie pojawiły się covery najlepszych rockowych piosenek.

Carlos Santana w Polsce

Carlos Santana po raz pierwszy wystąpił na stołecznym Torwarze w 1994 roku. Druga wizyta artysty miała miejsce 14 lat później 27 czerwca na stadionie Gwardii w Warszawie w ramach trasy "Live Your Light Tour".

 

Dzisiaj miał odbyć się trzeci koncert Carlosa Santany. Niestety został on odwołany. Przyczyną jest brak zgody Urzędu m. st. Warszawy.

Carlos Santana podczas występu na Woodstock, 14 sierpnia 1994 r. Carlos Santana podczas występu na Woodstock, 14 sierpnia 1994 r. Fot. KRZYSZTOF MILLER /AGENCJA GAZETA

Santana Live w Radiu Złote Przeboje

Już w środę od 23:00 poza muzyką Santany, do usłyszenia także wywiad z artystą oraz ciekawostki z jego życia. Poczuj się jak na prawdziwym koncercie z Radiem Złote Przeboje nie wychodząc nawet z domu!

 

Na koncercie fani usłyszeć mieli takie przeboje jak: "Whole Lotta Love", "Riders On The Storm", "Sunshine Of Your Love", "Can't You Hear Me Knocking" za to będą mogli je usłyszeć w Radiu Złote Przeboje!


Miałeś być na koncercie Carlosa Santany w Warszawie? Włącz Radio Złote Przeboje, poczuj się jak koncercie! Posłuchaj największych przebojów gwiazdy w wykonaniu LIVE już dziś od 23!