Uzależnieni od Amy Winehouse

Wszyscy śpiewają Amy Winehouse. Posłuchaj najlepszych i najoryginalniejszych coverów piosenki "Rehab".
hivemag.com hivemag.com hivemag.com

Rehab w stylu reggae

Grupa The Jolly Boys powstała w 1955 roku w Port Antonio na Jamajce. Największe sukcesy komercyjne osiągała w końcu lat 80. i na początku 90. XX wieku, szczególnie wśród miłośników stylu reggae. Jest to najdłużej działająca grupa grająca styl mento na Jamajce (mento - folkowa jamajska muzyka łącząca w sobie ska i reggae). Panowie na swój warsztat wzięli hit Amy Winehouse. Czy podołali zadaniu?

 

Rehab w Mam Talent

Na utwór "Rehab" znalazło się miejsce także w polskiej edycji "Mam talent". Piosenkę perfekcyjnie wykonała młodziutka Anna Teliczan. Jej profesjonalizm doceniło jury kwalifikując artystkę do finału programu.

 

nwatunedin.com nwatunedin.com nwatunedin.com

Rehab na rockowo

Stworzony przez grupę przyjaciół z Memphies w 2000 roku zespół Ingram Hill nie poszedł w ślady Elvisa Presleya. Z rock'n'rolla panowie zostawili jedynie "rock" i zagrali akustycznie cover Amy Winehouse.

 

sunnsandvacation.com sunnsandvacation.com sunnsandvacation.com

Rehab w stylu hawajskim

Podobno Audrey Phoenix urodziła się z gitarą w ręku. Inspiracją do napisania pierwszej piosenki był wypadek, który przeżyła w dzieciństwie. Jadąc na rowerze Audrey została potrącona przez samochód. Od tego momentu śliczna mieszkanka wyspy Utah na Hawajach nie tylko śpiewa, ale także pisze piosenki. Jednak my przedstawimy wam dziś cover w wykonaniu panny Phoenix.

 

mtv.com mtv.com mtv.com

Metalowy Rehab

Seether to post-grungeowy zespół pochodzący z Republiki Południowej Afryki. Na ich brzmienie składają się także muzyka metalowa i hard rockowa. Grupa istnieje od 1999 roku, a obecny skład tworzą Shaun Morgan, Dale Stewart, John Humphrey oraz Troy McLawhorn.

 

Dziecięcy Rehab

Wykonany a capella hit Amy Winehouse przez dziewięcioletnią Lily Taylor wzrusza nawet największych twardzieli.

 

shatteredheadphones.wordpress.com shatteredheadphones.wordpress.com shatteredheadphones.wordpress.com

Rehab na uspokojenie

Duet popowo-folkowy Cocoon założony w 2006 roku przez Marka Daumail i Morgane Imbeaud w Clermont-Ferrand, w środkowej Francji prezentuje nam lekką i klimatyczną wersję "Rehab".

 

destructoid.com destructoid.com destructoid.com

Ciemna strona mocy Rehab

Pochodząca z Chicago grupa Ministry jest czołowym przedstawicielem gatunku industrial (połączenia muzyki industrialnej z metalową). Zespół bardzo ważny dla wielbicieli ciężkich brzmień na całym świecie, interesujący ze względu na muzyczną ewolucję, jaką przeszedł w ciągu niemal ćwierćwiecza istnienia. Grupa Ministry utwór Amy Winehouse zaśpiewali w swoim stylu, przez co klasyfikujemy go na pierwszym miejscu najoryginalniejszego wykonania piosenki "Rehab".

 

Rehab w oryginale

A teraz oryginalne wykonanie "Rehab":

 

 

W 2008 Amy Winehouse otrzymała pięć Nagród Grammy. Jej album "Back to Black" został wyróżniony jako najlepszy album popowy, "Rehab" jako nagranie roku i piosenka roku, a sama piosenkarka jako nowicjuszka roku i najlepsza wokalistka roku ("Rehab"). Tym samym Winehouse pobiła rekord w największej ilości statuetek przyznanych jednego wieczoru brytyjskiej artystce (dzięki temu znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa 2009).

 

Popularność sięgnęła zenitu, ale w jej cieniu zaczął rozgrywać się osobisty dramat Amy - walka z uzależnieniami, walka o życie...

 

Sława, pieniądze, imprezowy tryb życia, środowisko artystyczne... Stąd bardzo blisko do narkotyków i alkoholu. Te chwilowo pomagają: alkohol wyostrza wydolność strun głosowych, wpływa na barwę głosu, narkotyki twórczo nastrajają, ale skutki, szczególnie w przypadku tych drugich, są katastrofalne.

 

Trudno dziś domniemywać jak zakończy się historia tej wielkiej wokalistki, która z siłą wybuchu jądrowego opanowała muzyczny rynek. Stała się powiewem świeżości i naturalności w zatęchłym i plastikowym świecie show-businessu. Na początku swojej kariery Amy miała tylko jedno pragnienie:

 

Chciałabym, żeby zapamiętano mnie jako piosenkarkę, na koncerty której bilety są wyprzedane na pniu. Żeby pamiętano mnie za to, że byłam po prostu sobą.

 

Niech te słowa będą to dla nas wskazówką patrzenia na artystów. Zapamiętujmy ich twórczość i nie szukajmy dodatkowych sensacji.