Wszystkie gwiazdy ARTPOP FESTIVAL na wyciągnięcie ręki!

Poznaj wszystkie gwiazdy ARTPOP FESTIVAL ZŁOTE PRZEBOJE BYDGOSZCZ 2011, które zagoszczą w Bydgoszczy już 30 lipca.
Grace Jones Grace Jones Landmark / PR Photos

Grace Jones

Sama siebie nazwała kiedyś "Czarną Marilyn Monroe", gwiazda muzyki disco, ikona stylu i muza Andy`ego Warhola, który fotografował ją na okładkę Vogue`a. Modelka o niespotykanej, charakterystycznej urodzie, śmiała, kontrowersyjna i wyrazista. Karierę muzyczną rozpoczęła pod koniec lat 70 podpisując kontrakt z wytwórnią Island. Ma na koncie świetne, osadzone w nurcie tanecznym płyty, które przyniosły jej międzynarodową sławę. Teledysk do utworu "Slave to the Rythm", największego przeboju Grace to jeden z najlepszych klipów w historii MTV.


Jej piosenka "Libertango" znalazła się na ścieżce dźwiękowej "Frantica" Romana Polańskiego. Piosenkarka występowała także u boku Luciana Pavarottiego. Stała się niejako symbolem lat 80. Po dwudziestu latach przerwy powróciła w 2008 albumem "Hurricane", dziesiątym, uważanym za najlepszy w karierze. W jego nagraniu brali udział Brian Eno, Tricky, Tony Allen, Sly & Robbie, Bruce Woolley. Charyzmatyczna wokalistka o kontraltowym, rozpoznawalnym od pierwszego dźwięku głosie jest także aktorką znaną z ról m.in w "Bondzie" i "Conanie". Nic dziwnego, że jej sceniczne show jest mieszanką teatralnych scenografii, futurystycznych kostiumów, porywającej muzyki i hipnotyzującego głosu.

 

Na początku lipca 2011 rzuciła na kolana publiczność londyńskiego Wireless Festival prezentując wyrafinowany koktajl performace`u i wyśmienitej muzyki.

 

 

Monika Brodka Monika Brodka Agencja Wyborcza.pl

Monika Brodka

Popowa wokalistka o góralskich korzeniach. Zaczęła swoją karierę w 2003 roku. jest  laureatką trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Wydała trzy albumy studyjne. Wszystkie spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków. Ostatni album jaki wydała to "Granda" z 2010 roku. Najnowszy singiel promujący płytę to "Krzyżówka dnia". Posłuchajcie:

 

 

 

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska pochodzi z Chełma. Urodziła się w 1981 roku. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką i śpiewaniem. W szkole średniej jako wokalistka zespołu "4 Pory Roku", brała udział m.in. w festiwalu "Poezji Śpiewanej" czy "Piosenki Francuskiej".

 

Pierwszą płytę wydała w 2004 roku "Samotność po zmierzchu", która okazała się ogromnym sukcesem. Ostatni krążek to "Ania Movie" z 2010 roku.

 

 

Hooverphonic

Hooverphonic to belgijska grupa rockowa założona w 1995 roku. W 2008 roku odeszła wokalistka zespołu Geike Arnaert. Od 2010 głównym głosem zespołu jest Noémi Wolfs. Grupa znana jest z takich przebojów jak: "2Wicky" , "Eden", "Mad About You" czy "No More Sweet Music". Ostatni longplay zespołu to "The Night Before" z bieżącego roku.

 

 

 

Isle Of Wight - Razorlight Isle Of Wight - Razorlight AP/Joel Ryan

Razorlight

Razorlight to angielsko-szwedzka grupa muzyczna wykonująca indie rock. Grupa powstała w 2002 roku. Pierwszy album "Up All Night" wydali dwa lata później. Formacja w 2006 roku powróciła z nowym krążkiem "Razorlight", z którego pochodzi ich największy przebój "America":

 

 

Piotr Rogucki Piotr Rogucki fot. mat. prasowe

Piotr Rogucki

"Loki - wizja dźwięku" to solowy album Piotra Roguckiego, który rozpoczął swoją karierę w 1998 roku od festiwalu poezji śpiewanej. W 2004 roku rozpoczął swoją przygodę z zespołem Coma, wydając z grupą 4 albumy studyjne.

 

 

 

SOFA

Polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza hip-hopu, soulu, funku, jazzu i R&B. Formacja powstała w 2003 roku w Toruniu. Grupa na swoim koncie ma trzy albumy studyjne. W 2006 roku otrzymał statuetkę Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Ostatni krążek to "Doremifasofa" z 2009 roku:

 

Skinny Patrini

Polski zespół pochodzący z Trójmiasta. Został założony w 2006 roku. Reprezentują brzmienie z pogranicza postpunku, electro oraz z elementami brzmienia cold wave. W 2008 roku wydali swój pierwszy studyjny album "Duty Free". Jeden z singli, który promuje ich płytę to "Switch Off":


 

 

 

I Blame Coco I Blame Coco I Blame Coco, fot.mat.prasowe

I Blame Coco

I Blame Coco - artystka jest kojarzona przede wszystkim dzięki swojej charakterystycznej, lekko ochrypłej barwie głosu. Piosenkarka w swojej krótkiej karierze muzycznej miała okazję współpracować z m.in. Fyfe Dangerfieldem czy Petem Dohertym. Debiutanckim singlem Coco została piosenka "Caesar", którą wspólnie zaśpiewała ze szwedzką piosenkarką Robyn. Córka Stinga oraz Trudie Styler, aktorki i reżyserki filmowej, Eliot Pauline Sumner znana jako Coco Sumner pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała płytą "The Constant":