Bydgoszcz gospodarzem ARTPOP FESTIVAL

Myślęcinek, Leśny Park Wypoczynku i Kultury w Bydgoszczy już 30 lipca będzie gościł gwiazdy ARTPOP Festival Złote Przeboje 2011 - przyjrzyjcie mu się z bliska już teraz!

Myślęcinek - w tym parku dużo się dzieje

W Leśnym Parku Wypoczynku i Kultury, zagości ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011. Na scenie wystąpią: Amy Winehouse, Monika Brodka, Hooverphonic, Ania Dąbrowska, Razorlight, Piotr Rogucki, SOFA, Skinny Patrini oraz I Blame Coco. Zapoznaj się z gwiazdami festiwalu klikając  >>TUTAJ<<.

Największy park w Polsce

Myślęcinek to największy park w Polsce. Jego powierzchnia to blisko 830 hektarów. Usytuowany jest w północnej części miasta, w odległości 5 km od centrum Bydgoszczy. 2% całej powierzchni parku zajmują zbiorniki wodne. Największy z nich ma 10,3 hektara. W parku ukształtował się mikroklimat, który wpływa kojąco na zdrowie i psychikę człowieka. Znajdziecie tutaj: ogród botaniczny, miejskie ZOO, stadninę koni, park rozrywki oraz pole do gry w golfa.

Ogród Botaniczny zaprasza

Aż 100 hektarów powierzchni parku zarezerwowano dla Ogrodu Botanicznego. Jest to ogród miejski, gdzie wstęp jest wolny dla każdego. Koncepcja siedliskowa zakłada zachowanie, kształtowanie i eksponowanie zbiorowisk oraz gatunków roślin rodzimych. W Myślęcinku znajdziemy 820 gatunków roślin, w tym 460 dziko rosnących.

Rozrywka do drugiej potęgi

Park Rozrywki to kolejna z atrakcji, którą w sezonie letnim proponuje Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Można tutaj korzystać m.in. z młyńskiego koła, trampoliny, Indiańskiej Wioski czy pola piknikowego:

 

 

 

Zapraszamy!