Historia kariery Kim Wilde!

Zobacz jak zmieniała się wielka brytyjska gwiazda Kim Wilde, posłuchaj jej największych przebojów i dowiedz się ciekawostek z życia artystki.

Pierwsze kroki Kim Wilde

Kim Wilde pierwszy raz wystąpiła na scenie w 1972 roku, śpiewając razem z ojcem, w Australii piosenkę John'a Denver'a "Take me home country roads". Świat usłyszał o Kim Wilde, w roku 1981, kiedy zadebiutowała z piosenką  "Kids In America". Ojciec chciał żeby to jego syn Ricky, zrobił karierę w muzyce, twierdził że to jest zawód dla mężczyzn. Nnajbardziej znane nagrania młodej Kim Wilde to "Chequered Love", "Water on Glass".

Zobacz występ Kim Wilde na żywo do piosenki "Water on Glass"

 

Kim Wilde i Michael Jackson

Kim Wilde dostała specjalne zaproszenie od Króla Popu - Michaela Jacksona, żeby wyruszyła z nim w trasę koncertową po Europie. Wokalistka miała sporadyczny kontakt z gwiazdorem. Na suportach, wykonywała zazwyczaj po 10 piosenek. Z Michaelem Jacksonem zagrała aż 37 koncertów, w 11 krajach. Podczas jednego z występów, okradziono Kim z prywatnego pamiętnika.

Posłuchaj jednego z największych przebojów Kim Wilde - "Kids in America"

Słynny koncert w Sopocie

W 1988 roku, odbył się pierwszy koncert Kim Wilde w naszym kraju. Była gościem specjalnym na festiwalu w Sopocie. Wydarzenie stało się sławne na całym świecie. W trakcie występu, na scenę wbiegło dwóch mężczyzn. To byli polscy fani, charakterystycznie ubrani, którzy wręczyli kwiaty i prezenty. Mężczyźni zostali razem z Kim Wilde na scenie, tańczyli i śpiewali, do piosenki "Cambodia"

Zobacz słynny występ Kim Wilde w Sopocie

Nowa pasja Kim Wilde

W wieku 9 lat, młoda Kim Wilde, poznała Clark Smith, która pokazała swój ogród artystce, w którym się zakochała. Przyjaźń przetrwała do dnia dzisiejszego, miłość do ogrodów tak samo. Kim wydaje specjalne poradniki, projektuje ogrody, jest bardzo popularna pod tym względem w Wielkiej Brytanii. Ma na swoim koncie reklamę sklepu ogrodniczego i dwa poradniki: "Gardening with Children" i "The First-Time Gardener".

Posłuchaj "Can't Get Enough" Kim Wilde

Kim Wilde ponownie w Polsce

W listopadzie 2011 roku, na sklepowe półki w Polsce, trafił nowy album Kim Wilde - "Snapshots". Krążek składa się z coverów wybranych przez samą Kim, twierdzi że to są piosenki z najważniejszych etapów swojego życia.

W tym samym czasie, przyleciała do Polski promować nowe dzieło. W czasie pobytu w naszym kraju, zaśpiewała w programie "The Voice of Poland. Najlepszy głos", oraz była gościem w Radiu Złote Przeboje.

Zobacz występ Kim Wilde w programie "The Voice of Poland. Najlepszy głos"