Kosmiczne jaja, czyli najwięksi jajcarze w historii muzyki

Szalone imprezy, odlotowe koncerty i kosmiczne historie. Sprawdźcie jak bawiły się i imprezowały największe gwiazdy muzyki.
Elton John, Lana Hamilton, Rod Stewart Elton John, Lana Hamilton, Rod Stewart ASSOCIATED PRESS / East News

Rod Stewart

Zwłaszcza w latach 70. imprezował tak ostro i tak intensywnie, że w pewnym momencie zaczął się naprawdę obawiać o swoje zdrowie. A głównie o struny głosowe.

Ale nie myślcie sobie, że Rod Stewart całkowicie odstawił używki. Co to to nie. On po prostu część z nich pakował sobie w żelowe kapsułki, bo ktoś mu powiedział, że w ten sposób nie będą one podrażniały jego gardła i strun głosowych.

Wam przy świątecznym stole proponujemy jednak tradycyjny sposób wprowadzania wielkanocnych smakowitości do żołądka.

The Beatles The Beatles KEYSTONE USA / eyevine / East News

The Beatles

Jedni muszą sobie sami urządzać szalone imprezy, a za innych robią to ich fani.

Nie wiem czy wiecie, ale w połowie lat 60. Beatlesi, którzy byli wówczas na absolutnym szczycie swojej popularności, w jednym z wywiadów przyznali, że mają ogromną słabość nie tylko do muzyki, ale i do. żelków. I wiecie co się stało? Fani tak bardzo wzięli sobie do serca wyznanie swoich idoli, że podczas jednego z koncertu dosłownie zasypali scenę niezliczoną ilością tych kolorowych słodyczy. Doszło do tego że muzycy mieli żelków po kostki.

Zareagował sam Brian Epstain prosząc fanów, aby już przestali bombardować zespół żelkami

Freddie Mercury Freddie Mercury Rex features / EAST NEWS

Freddie Mercury

Lider Queen chyba jak mało kto słynął z najbardziej odjechanych imprez, a zwłaszcza w latach 80.

Potrafił na przykłąd zaprosić spora grupę dziennikarzy za kulisy, gdzie szampana podawało 12 nagich dziewczyn. Ale to jeszcze nic. Podczas imprezy, na której świętowano wydanie jednej z płyt grupy Queen, kilkuset gości bawiło się wśród mnóstwa striptizerek, karłów, tancerzy voo-doo i innych groteskowych postaci. Pod sufitem wisialy klatki z zamkniętymi w nich modelkami, a jedna z nich wjechała na wielkim złotym talerzu, na którym leżała też. surowa wątróbka.

Trzeba przyznać, że fantazji Freddiemu Mercuremu nie brakowało nie tylko na scenie.

JIMI HENDRIX JIMI HENDRIX EAST NEWS

Jimi Hendrix

Artyści nigdy nie stronili od dobrej, a wręcz szalonej zabawy, a tym szaleństwom towarzyszyły rozmaite skandale. Czasem także o charakterze międzynarodowym.

Tak było w przypadku Jimiego Hendrixa. Legendarny muzyk w połowie lat 60. wybrał się z koncertami do Szwecji. Kraju który okazał się nie tak mocno rozrywkowym jak Jimi.

Artysta, jak wiemy, nie stronił ani od alkoholu, ani od innych używek. I najwyraźniej zimną styczniową Szwecję postanowił mocno rozgrzać. Krótko mówiąc mocno odpłynął, do tego stopnia, że w swoim nie tylko alkoholowym transie zdemolował hotelowy pokój. Dostał za to sporą grzywnę a także zakaz opuszczania miasta. Codziennie o 14:00 musiał się meldować na policji.

Na szczęście Szwedzi najwyraźniej musieli bardzo lubić muzykę Hendrixa bo mimo wszystko nie odwołali jego koncertów.

JAN BORYSEWICZ JAN BORYSEWICZ TOMASZ ZUKOWSKI / East News

Jan Borysewicz

Kilku szalonych imprezowiczów i skandalistów mieliśmy też i na naszym muzycznym podwórku.

Jednym z nich jest lider Lady Pank Jan Borysewicz. Pewien koncert grupy pod koniec lat 80. zapisał się niezbyt chlubnymi zgłoskami w historii zespołu. A chodzi o słynny występ z okazji Dnia Dziecka...

Cały dochód z tej imprezy miał być przeznaczony na książeczki mieszkaniowe dla kilku wychowanków domu dziecka. Lady Pank wyszli na scenę, zaczęli grać, a w pewnym momencie Jan Borysewicz ponoć sprowokowany kilkoma wyrostkami zdjął spodnie i zaczął sikać na scenie. Koncert został przerwany, a muzyk skazany na 3 miesiące aresztu.

Taki incydent na szczęście już się nie powtórzył, a Lady Pank grają nam jak wiecie z powodzeniem do dziś.

Oddział Zamknięty Oddział Zamknięty MIROSŁAW STĘPNIAK / FOTONOVA / East News

Oddział Zamknięty

Jeśli myślicie, że szalone imprezy i sensacyjne historie związane z muzyką to domena wyłacznie zagranicznych artystów, to jesteście w błędzie. U nas też takie są i zdarzały się bardzo wiele lat temu.

Przenieśmy się tym razem do roku 1984. To właśnie wtedy w sklepach muzycznych pojawiła sie pierwsza płyta Oddziału Zamkniętego. Tysiące fanów grupy stały w niekończących się kolejkach przed sklepami całą noc. Rzecz dziś nie do wyobrażenia, prawda?

W jednym z warszawskich  sklepów zespół miał także podpisywać swoje albumy. Tłum był tak ogromny, że. milicja obywatelska musiała zamknąć ulicę, powylatywały szyby sklepu, fani wdarli się do środka, a Oddział Zamknięty musiał uciekać tylnym wyjściem.

I tyle wyszło z autorskiego spotkania z zespołem.

George Harrison George Harrison ASSOCIATED PRESS / East News

George Harrison

Skandale, sensacje, imprezy - tego typu rzeczy od zawsze towarzyszyły muzykom. Jedna z takich historii przydarzyła się Georgowi Harissonowi.

Lider Beatelsów przez wiele lat był mężem Patti Boyle. Pech chciał, że Harisson wybrał się któregoś pięknego dnia do pubu z Erikiem Claptonem. Po paru kuflach piwa Clapton zwierzył się koledze, że od dawna kocha się w jego żonie. I wiecie co? Harisson stwierdził - "Ej stary, skoro tak to sobie ją po prostu weź. Ale mam jeden warunek - chciałbym zagrac na waszym ślubie".

I tak też się stało - mało tego, Eric i Patty zaśpiewali na jednej z płyt George'a Harrisona. I to się nazywa prawdziwa męska przyjaźń.

Bowie i Jagger Bowie i Jagger LFI / Photoshot / REPORTER / East News

David Bowie

Jak pewnie wiecie David Bowie słynął nie tylko z bogatego muzycznego życia, ale też sercowego i. seksualnego.

Nie wiem czy komuś udało się zliczyć jego kochanki, pewnie i on sam miałby z tym problem. W kazdym razie lista byłaby bardzo długa. Na pewno znalazłyby sie na niej m.in. Elizabeth Taylor, Susan Sarandon, ale też i. Mick Jagger. Tak przynajmniej twierdzi żona Bowiego Angie, która kiedyś przyłapała w łóżku obu muzyków.

Co prawda przyznała, iż nie wie czy między nimi do czegoś doszło, bo widziała w łóżku po prostu dwóch nagich facetów, ale przypuszcza że tak.

No cóż, te przypuszczenia zostawmy już byłej małżonce Davida.