Chironia: Superbohater po polsku

Co było gdyby Superman albo Batman przyjął polskie obywatelstwo? Sprawdźcie!

Superman podaje wodę

Przeczytałem niedawno, że Superman nie chce być Amerykaninem. W dziewięćsetnym numerze serii bohater wyznaje:

 

Jestem już zmęczony interpretowaniem moich działań jako narzędzi polityki USA.

 

Tak swoją drogą zastanawiam się jaki polityk wziął sobie za narzędzie faceta, który niby taki mądry, a zakłada majtki na spodnie, ale... jeśli Superman zrzeknie się obywatelstwa amerykańskiego, to jakie przyjmie? I czy w ślad za nim nie pójdą inni superbohaterowie? Zastanówmy się (tak na wszelki wypadek) gdzie jak nie w Ameryce Superman, Batman, Spider-Man i inni... "mani" byli by właściwymi nadludźmi na właściwym miejscu. Albo nie... Idźmy dalej! Załóżmy, że superbohaterowie zostają Polakami!

 

Gdyby Superman przyjął polskie obywatelstwo to na pewno ucieszyłby się z tego Tomek Jacyków, bo nareszcie coś nowego zadziałoby się w modzie (te majtki na rajtuzach, które pięknie eksponują łydki jakże supermęskie... rewelacja po prostu!). A poza tym oprócz walki ze złem, co w Polsce oznaczałoby walkę z żydami, komuną, klerem, murzynami, nauczycielami, bankami, politykami,  ZUS-em, fiskusem, służbą zdrowia, sąsiadami, panią z mięsnego i ogólnie z wszystkim, to czasami mógłby taki Superman poratować, gdy człowieka zacznie suszyć w najmniej oczekiwanym momencie. Wyglądałoby to jak na załączonym niżej obrazku.

 

 

zoom-comics.com zoom-comics.com zoom-comics.com

Batman przy barze

Gdyby taki Batman przyjął polskie obywatelstwo to na pewno ucieszyłby się Tomek Jacyków, że nareszcie coś drgnęło w modzie itd.jw. A poza tym musiałby Batman przerobić wszystkie swoje bat-pojazdy na gaz, co jak mniemam wywołałoby kolejny konflikt z Rosją, gdyż jedno tankowanie oznaczałoby opróżnienie całego gazociągu jamalskiego. No i musiałby się Batman nauczyć polskiego... choć w piątek wieczorem mówiłby akurat w języku, zrozumiałym tylko przez uczestników poniższych okoliczności.

 

 

fabulousbuzz.com fabulousbuzz.com fabulousbuzz.com

Dziwny Spider-man

Gdyby Spider-Man przyjął polskie obywatelstwo to na pewno ucieszyłby się Tomek Jacyków, że coś nareszcie ruszyło się w modzie itd. jw. (Totalny odjazd!) A poza tym Spider-Man musiałby ograniczyć się do łażenia po Pałacu Kultury i Nauki i kilku okolicznych budynkach w Warszawie. Spider-Man musiałby przygotować się do tego, że w Polsce najgroźniejszym wrogiem człowieka pająka jest człowiek kapeć. I pamiętać, żeby nie łączyć Spider-życia ze spo-życiem. Bo może się to skończyć jak niżej.

 

 

dvdplay.wordpress.com dvdplay.wordpress.com dvdplay.wordpress.com

Czeski He-Man

Gdyby taki He-Man przyjął polskie obywatelstwo to na pewno ucieszyłby się Tomek Jacyków... itd. jw. (Łał! Szelki na goły tors i ten odważny złoty blond z niesforną grzywką... Genialne, odjazd!). A poza tym musiałby wyjaśnić w urzędzie gdzie jest jego poprzednie miejsce zameldowania czyli Eternia. W odpowiedzi He-Man usłyszałby być może: "Eternia... Eternia... Proszę pana nie ma takiego miasta jak Eternia... Jest Jastarnia!". No i musiałby się He-Man przygotować na zarobki, które dość szybko upodobniłyby go do Szkieletora, a tego He-Man mógłby już nie znieść. A co dopiero Tomek Jacyków! A skoro jako Polaka czeka He-Mana polska rzeczywistość czyli czeski film, to niech już będzie czeski ten He-Man i inne many też. A...men.

 

 

Rafał Chiro Chirowski