Statuetka zamiast męża, czyli oskarowa klątwa rozwodowa

Marzysz o tym, żeby zostać aktorką i zdobyć Oskara? Uważaj, bo to może doprowadzić do... rozwodu. Mówi się nawet o rozwodowej Klątwie Oskarów! Najnowsza historia zna co najmniej kilka kobiet, które po otrzymaniu najważniejszej filmowej nagrody rozstały się ze swoimi mężami. Oto one:

Helen Hunt

Zaledwie 16 miesięcy trwało małżeństwo aktorki Helen Hunt z Hankiem Azarią, mimo, że byli parą z kilkuletnim stażem. Co przerwało idyllę? Mówi się, że nagroda Oskara, którą Helen otrzymała za rolę w filmie "Lepiej być nie może".

Julia Roberts

Kiedy w 2001 odbierała Oskara za film "Erin Brockovich" w planach miała ślub ze swoim wieloletnim partnerem Benjaminem Brattem. Do ślubu nie doszło, para rozstała się trzy miesiące później.

Halle Berry

Na ceremonii wręczenia Oskarów w 2002 roku, ze statuetką za film "Czekając na wyrok" wyznawała miłość swojemu mężowi Ericowi Benetowi. Kilka miesięcy później została jej już tylko figurka Oskara. Mąż odszedł...

Hilary Swank

Na swoim koncie ma dwa Oskary i jeden rozwód. Po pierwszej statuetce za film "Nie czas na łzy" mąż aktorki - Chad Lowe wyprowadził się z domu, a po drugim- za "Za wszelką cenę" rozwiódł się z Hilary i przyznał otwarcie, że nie może być z kobietą, której nie dorównuje na polu zawodowym.

"The Blind Side"

Sandra Bullock

10 dni po ceremonii, podczas której dostała statuetkę za rolę w filmie "The Blind Side", ulubienica Ameryki dowiedziała się, że mąż Jesse James zdradzał ją od miesięcy. Są już po rozwodzie.

Reese Witherspoon

Aktorka dostała Oskara za rolę w filmie "Spacer po linie". Kilka miesięcy później odeszła od męża Ryana Phillipa. Tu też powodem rozstania była zdrada. Małżonkowie byli razem 7 lat.

Kate Winslet

Sam Mendes, genialny reżyser i laureat Oskara za film "American beauty" rozwiódł się z Kate po tym, jak aktorka dostała swoją statuetkę za film "Lektor". Podobno pozostali przyjaciółmi.

Oskary 2011

Co sprawia, że kobietom docenionym najwyższą nagrodą w świecie filmowym nie układa się w życiu prywatnym? Sprawą zajęli się naukowcy. Orzekli, że kobiety z własnym Oskarem na półce w salonie mają o połowę większe szanse na rozwód niż aktorki do Oskara nominowane, ale bez nagrody. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że mężczyźni nie radzą sobie ze sławą swoich partnerek. To przecież "słaba płeć".

Za kilka dni okaże się, która z nominowanych w tym roku pań dostanie statuetkę za najlepszą rolę kobiecą. Na liście są Michelle Williams, Annette Bening, Jennifer Lawrence i Natalie Portman. Szczerze kibicuję tej ostatniej, uważam, że w filmie "Czarny Łabędź" zagrała zjawiskowo. Chociaż z drugiej strony.. na planie filmu poznała swojego narzeczonego i ojca swojego dziecka Benjamina Millepieda. Chciałabym żeby żyli długo i szczęśliwie. Razem.


Asia Kruk