Bardzo drogie Złote Maliny 2011

Zanim w błysku fleszy zostaną rozdane Oskary, w USA nagradzani są... najgorsi.

Po Złotą Malinę nie przychodzi się po czerwonym dywanie, w kreacji od najlepszego projektanta. Najczęściej w ogóle się nie przychodzi. Ale w taki sposób "wyróżnieni" reżyserzy, aktorzy czy producenci często w ogóle nie przejmują się, że ich film czy rola stały się "malinowe". Swoje zarobią i tak. Oto przykłady:

Saga Zmierzch: Zaćmienie

Czwarta część opowieści o nastoletnich, romantycznych krwiopijcach. Film jest nominowany do Złotych Malin aż w dziewięciu kategoriach. I co z tego, skoro w ubiegłym roku został ulubionym filmem amerykańskiej i europejskiej młodzieży, od dnia premiery (w czerwcu) zarobił ponad 300 milionów dolarów a grający głównego bohatera Robert Pattinson jest bożyszczem nastolatek mimo, że przyznał, że "częste mycie skraca życie" jest jego dewizą.
To idzie młodość.

Poznaj naszą rodzinkę

Dwie nominacje do Złotych Malin. 50 milionów dolarów w pierwszy weekend wyświetlania. Gwiazdy Robert De Niro, Dustin Hoffman, Barbra Streisand i inni, całkiem dobrzy aktorzy po raz trzeci w komedii, na której krytycy nie zostawili suchej nitki. A widzowie? Biegną tłumnie do kin żeby zobaczyć wyśmiewane ludzkie przywary, rodzinne sprzeczki i najbardziej oryginalną parę teściów na świecie (neurotyczni Hoffman i Streisand).

Seks w wielkim mieście 2

Każda z nas choć raz chciała być jak Carrie. Piękna, niezależna, utalentowana i... mieć ponad 100 par butów. Kultowy serial przerobiony na kultowy film. Co prawda druga część nie osiągnęła takiej popularności jak pierwsza ("tylko" 50 milionów dolarów w pierwszy weekend wyświetlania) ale i tak tysiące kobiet pognało do kin żeby zobaczyć jak Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda dają sobie radę na pustyni. Tym bardziej, że wszystkie są nominowane do Złotych Malin jako najgorsze aktorki. Film wart jest obejrzenia także po to żeby zobaczyć co potrafi chirurgia plastyczna, doskonałe oświetlenie i życzliwy operator kamery.
Ważne! Wasz partner będzie wdzięczny jeśli zdecydujecie się na "Seks w wielkim mieście 2" wyłącznie w damskim towarzystwie.

Inne

Do Złotych Malin nominowane są również między innymi:
Miś Yogi- i tak pójdziecie na niego z dziećmi,
Starcie Tytanów- i tak lubimy baśnie,
Ostatni Władca  Wiatru- jak wyżej
Wampiry i Świry- to rzeczywiście tylko dla "koneserów".
Który z nominowanych filmów dostanie tę statuetkę? Dowiemy się niebawem.