Moda na suknie czyli kreacje na czerwonym dywanie

Ostaniej nocy na najważniejszym filmowym czerwonym dywanie było biało, czarno, czerwono, fioletowo i pastelowo. Połyskliwie, powłóczyście i z piórami. Wniosek? Żadna z nas nie wyrasta z marzeń o sukni księżniczki. Obejrzyjcie 10 "oskarowych" sukienek 2011.
Natalie Portman Natalie Portman fot. East News

Natalie Portman

Najlepsza aktorka ale czy najlepsza sukienka? Nie jest to typowa ciążówka, ma obowiązkowe w tym sezonie drapowania ale ten kolor. Fioletowy to fioletowy i najpiękniejszy krój nie zmieni mojej niechęci do tego koloru. Nawet pełna życia (dosłownie!) Natalie wygląda w nim jakoś smutno. Oczywiście to moje zdanie.

Halle Berry

Albo jest chodzącym przykładem na to, że "ładnemu we wszystkim ładnie" albo ma genialnych stylistów. Nie wszyscy tak pięknie wyglądają w bieli, co zobaczycie na jednym z kolejnych zdjęć. Podobną sukienkę, z piórami zamiast tiulu na dole miała Hillary Swank. Też wyglądała pięknie.

Mila Kunis w sukni Elie Saab - Oscary 2011 Mila Kunis w sukni Elie Saab - Oscary 2011 fot. East News

Mila Kunis

Bardzo podoba mi się jej dziewczęca, delikatna sukienka. Myślę, że mogłabym założyć podobną na oskarową galę ;) Poza tym z całego serca życzę powodzenia w Hollywood tej młodej, pięknej Ukraince (tak, tak!).

Jennifer Hudson

Suknia dla miłośniczek bycia widoczną. Pomarańcz to krzyk mody w tym sezonie, niestety w kraju nad Wisłą ciągle kojarzy się z kamizelkami BHP. Suknia Jennifer podoba mi się także dlatego, że w wyposażeniu jest miły pan do noszenia trenu.

Mellisa Leo

Prawdopodobnie najbardziej szczera gwiazda tegorocznej gali (podczas odbioru statuetki za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową wyrwało się jej.. brzydkie słowo). Suknia Mellisy przypomina mi półkę z książkami mojej Mamy. Na okładce jednej z pozycji było napisane "haft richelieu". Nigdy do niej nie zajrzałam.

Anne Hathaway w sukni Valentino - Oscary 2011 Anne Hathaway w sukni Valentino - Oscary 2011 fot. East News

Ann Hathaway

Niektórzy nazywają ją kobietą o dwóch twarzach. Jedną ma własną, drugą.. namalowaną na tej pierwszej. Jej sukienka to prawdziwe cacuszko vintage, model Valentino z 2003 roku. Kolor supermodny w 2011 roku. Tylko materiał, z którego jest uszyta jakby podszewkowy, nie uważacie? A może to wina błysku fleszy.

Sharon Stone

Okrzyknięta "czarnym łabędziem" gali. Suknia jest piękna, całość- diaboliczna.

Nicole Kidman

"Moda na sukces" od koka nad rzeźbą z botoksu, przez misterne ornamenty na odzieży po pomarańczowe "kaczuszki".

Scarlett Johansson w sukni Dolce and Gabbana - Oscary 2011 Scarlett Johansson w sukni Dolce and Gabbana - Oscary 2011 fot. East News

Scarlett Johansson

Fiolet, koronka, tren i przezroczystość. "Efektami" można by obdzielić przynajmniej trzy sukienki. Ale za to okazało się, że Scarlett jako żywo przypomina naszą Olę Kwaśniewską. Jak myślicie, podobna?

Cate Blanchett

Styliści zawołali chórem: Oskar za najlepszą sukienkę wędruje do Keeeejt! Mi przypomina trochę kostium z filmu o elfach. Za to kolor moim zdaniem jest cudowny.

Jest jeszcze coś o czym warto powiedzieć. Zauważyliście, że prawie wszystkie kreację sięgają ziemi? Bo pod nimi aktorki mają buty na ponad dwudziestocentymetrowym obcasie wspomaganym kilkucentymetrową platformą. Tego "księżniczkom" nie zazdroszczę.