Mistrzowie muzyki w akcji

Co prawda, to Lady Gaga została uznana za najpotężniejszą personę showbusinessu, ale na niej ten świat się nie kończy. Zwłaszcza, jeśli chodzi o muzykę. Inni sławni wykonawcy też mają coś do powiedzenia. albo raczej - do zaśpiewania.
Śnieg i zimno nie wystraszyły fanów Depeche Mode, którzy tłumnie pojawili się w łódzkiej Atlas Arenie. Dave Gahan był w świetnej formie i stanął na wysokości zadania. Ci, którzy tam byli, na pewno nie żałowali! Śnieg i zimno nie wystraszyły fanów Depeche Mode, którzy tłumnie pojawili się w łódzkiej Atlas Arenie. Dave Gahan był w świetnej formie i stanął na wysokości zadania. Ci, którzy tam byli, na pewno nie żałowali! Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Zremiksowani Depeche Mode

Po sukcesie albumu "Remixes: 81 - 04" przed kilkoma laty, grupa Depeche Mode postanowiła spróbować jeszcze raz oddać swoje piosenki w ręce innych twórców. Na początku czerwca pojawi się drugi taki album, "Remixes 2: 81 - 11". Ta kolekcja promowana jest odświeżoną wersją "Personal Jesus". Przyznam, że choć nie jestem fanem tanecznych miksów, Stargate Remix od razu przesłuchałem trzykrotnie.

 

Toni Braxton Toni Braxton forum

Zaleczone serce Toni Braxton

Największy przebój Toni Braxton, to - jak wiadomo - "Unbreak My Heart". I właściwie tak mogłoby pozostać. Gdyby nie ambicja Toni, żeby jednak jeszcze zapisać się w historii muzyki. "Make My Heart" pochodzi z zeszłorocznej płyty artystki - "Pulse". Popularnością "Unbreak My Heart" pewnie nie dorówna, ale to miłe, że artystka cały czas próbuje nam pokazać, że nie spoczęła na laurach.

 

Fabryka snów według Andrei Corr

Andrea, czyli wokalistka rodzinnego zespołu The Corrs, postanowiła spróbować kariery solowej już parę lat temu, ale po klapie przedsięwzięcia zniechęciła się do śpiewania. I to  tak skutecznie, że na kolejną solową próbę zdecydowała się dopiero po czterech latach. "Lifelines" jest płytą, na której Andrea śpiewa piosenki napisane przez innych. między innymi przez Johna Lennona, Lou Reeda, czy Roya Orbisona. Album ukaże się za kilka dni, a już teraz można posłuchać i obejrzeć jej wersję piosenki "Tinseltown In The Rain" nagranej kiedyś przez zespół The Blue Nile.

 

Blondie, mat. prasowe Blondie, mat. prasowe Blondie, mat. prasowe

Panika Blondie

W 2003 roku powrót grupy Blondie był bardzo szeroko komentowany. Próbę ponownego zaistnienia w świecie muzyki pop można chyba uznać za udaną, skoro pozostał po niej przebojowy utwór "Maria". Na początek lipca Debbie Harry i jej zespół zapowiadają wydanie nowej płyty - "Panic Of Girls". Wbrew tytułowi jednak, daleko im do paniki. Raczej mowa o lekkim niepokoju, czy ich wersja muzyki pop ciągle cieszy się powodzeniem. Nowy album zapowiada piosenka "Mother".

 

Powrót Marxa

W listopadzie zeszłego roku Richard Marx wydał album "Stories To Tell", na którym umieścił akustyczne wersje swoich przebojów i piosenek wydanych wcześniej na innych płytach. Ale - jak to zwykle bywa w podobnych, przedświątecznych przypadkach  - na albumie znalazły się również nowe piosenki. Jedna z nich, "When You Loved Me", właśnie przed wami i... nie ma co owijać w bawełnę: Rick Dees - gospodarz programu w jednej ze stacji radiowych Los Angeles - to szczęściarz. Sami zobaczcie.

 

R.E.M. R.E.M. http://www.myspace.com/rem

Stało się dzisiaj

Nigdy bym nie przypuszczał, że taki utwór, jak "It Happened Today" można wydać na singlu. Ale R.E.M. to ludzie odważni i nie od dziś wiadomo, że nie boją się wyzwań. Ze swojego piętnastego albumu, tegorocznego "Collapse Into Now", wybrali jeden z dziwniejszych utworów. Bardzo jestem ciekaw, jak daleko "It Happened Today" zajdzie na liście Billboardu.