Tylko dobre wiadomości

Bywają takie tygodnie, kiedy długo trzeba czekać na wiadomości, ale kiedy wreszcie  przychodzą, każda następna cieszy bardziej od poprzedniej. Właśnie mi się coś takiego przytrafiło.
Shania Twain Shania Twain fot. Shania Twain dla magazynu Redbook

To twój dzień

Pięć długich lat trzeba było czekać, żeby Shania Twain uporała się ze swoimi osobistymi problemami i wróciła na scenę. Długa rozmowa w The Oprah Winfrey Show pewnie miała też troszkę służyć informacji, że gwiazda wraca do grania. Będzie też mieć swój własny program w telewizji "Why Not? With Shania Twain". Będzie w nim śpiewać swoje nowe piosenki. Jak wypadł pierwszy show? Moim zdaniem znakomicie:

 

Światło gwiazd

Skoro już mowa o śpiewających paniach: coś mi mówi, że nowa płyta Sophie Ellis-Bextor może zawierać przynajmniej jeden przebój tego lata. Płyta nazywa się "Make A Scene" i już powinna być dostępna w sklepach. Zapowiada ją jeden z najbardziej przebojowych utworów połowy tego roku. Mam nadzieję, że i wam "Starlight" spodoba się tak, jak mi:

 

A wieczorem...

Jehro to wykonawca, który nie jest zbyt szeroko znany w naszym kraju. A szkoda, bo to bardzo ciekawy twórca pochodzenia... śródziemnomorskiego. Jak to ująć inaczej, skoro jego ojciec pochodzi z Marsylii, a mama ma grecko-włosko-korsykańskie korzenie? To chyba wyjaśnia, dlaczego w jego muzyce słychać zarówno wpływy wielkich twórców piosenki francuskiej, jak i - muzyki reggae, calypso, czy bossanovy. Nie mówiąc już o popie. "Tonight Tonight" jest zapowiedzią nowej, czwartej już płyty Jehro. Zapowiedzią nader ciekawą.

 

Jest wyjście

Kto słyszał najnowsza płytę Roxette "Charm School" wie, że Roxette są w świetnej formie twórczej. Kto był ostatnio na ich koncercie, na pewno zechce przyznać, że i ich występom nie sposób niczego zarzucić. Kolejnym dowodem - po "She's Got Nothing On (But The Radio)" i "Speak To Me" - jest piosenka rozpoczynająca album najnowszy album Szwedów, "Way Out". Niektórzy porównują ten utwór do "I Love Rock'n'Roll" Joan Jett And The Heartbreakers. Poprzeczka postawiona wysoko, ale Roxette wcale nie są na przegranej pozycji.

 

Lisica

Alain Clark był już gościem tych stron Radia Złote Przeboje kilka tygodni temu. Wtedy prezentowałem jego płytę Live It Out. To cały czas najnowsza pozycja w niedługiej dyskografii Alaina Clarka, choć - sprzed dwóch lat.

Ostatnio pojawiła się nowa piosenka Alaina Clarka. Nazywa się znajomo - "Foxy Lady", ale to jedyne podobieństwo do utworu Jimiego Hendrixa. Ta współczesna "Foxy Lady" powstała do holenderskiego filmu "De Gooische Vroouven". Nakręcono go na podstawie serialu telewizyjnego o takim samym tytule. Serial - porównywany do "Seksu w wielkim mieście" i "Gotowych na wszystko" - podobno cieszył się w Holandii ogromnym powodzeniem. Twórcy filmu liczą więc na sukces. Jeśli film jest tak dobry, jak piosenka, to chyba mogą być o to spokojni.

 

Duran Duran Duran Duran Mat. prasowe

Światełko

Nikomu nie trzeba przedstawiać zespołu Duran Duran, prawda? Nowa płyta "All You Need Is Now" już może nie jest tak rozchwytywana, jak ich albumy z lat osiemdziesiątych, ale też nie takie były chyba zamierzenia. Simon Le Bon z kolegami nie muszą się ścigać o pierwsze miejsca list przebojów. Wystarczy, że dadzą znać: jesteśmy, działamy, zapraszamy do zabawy. Raczej nie muszą się martwić, o to że nikt nie przyjdzie.

Piosenka "Leave A Light On" jest fragmentem koncertu Duran Duran, który został wyreżyserowany przez Davida Lyncha, o czym informowaliśmy was wiosną.

 

Obiecanki...

Na koniec zaskoczenie. Grupa Incubus kojarzy się raczej z mocniejszym, rockowym graniem. Ale Brandon Boyd, Mike Einziger i Jose Pasillas przez dwadzieścia lat istnienia grupy czasami popełniali jakiś spokojniejszy utwór. "Promises, Promises" to właśnie taka ballada. Pięknie zapowiada album "If Not Now, When?", który ma się pojawić w połowie lipca.