Na żywo

Pewnie nie raz słyszeliście zdanie, że artysta jest tyle wart, ile jego występ na żywo. Tak się składa, że kilka nowych piosenek wartych polecenia, artyści najpierw wykonali na koncertach, czy przy innych "żywych" okazjach. Sprawdźmy ich.

Tylko rozmowa

Darren Hayes to piosenkarz, którego międzynarodowa kariera rozpoczęła się od duetu Savage Garden. potem nieco przygasła - przynajmniej dla nas, Europejczyków. Ale w Australii to ciągle bardzo znany artysta. Właśnie szykuje nowy album "Secret Codes and Battleships", z którego pochodzi utwór "Talk Talk Talk". Darren Hayes po raz pierwszy wekonał go w finale australijskiego "Tańca z gwiazdami".

 

Michelle Branch, oficjalna strona artystki Michelle Branch, oficjalna strona artystki Michelle Branch, oficjalna strona artystki

Głośna muzyka w hołdzie

Loud Music to tytuł najnowszej piosenki Michelle Branch, która w naszym kraju najlepiej pamiętamy ze współpracy  z Carlosem Santaną przy piosence "The Game Of Love" z jego albumu "Shaman".
Michelle mówi, że to piosenka  miłosna. Michelle wyznaje miłość całej muzyce, którą była otoczona i wśród której dorastała. Pod takim wyznaniem mógłbym się spokojnie podpisać. Obiema rękami.

 

Ale miasto!

Teksańczykom z Black Joe Lewis & The Honeybears przepowiadano wielką przyszłość jeszcze w 2009 roku, kiedy dali się poznać od bluesowej strony. Może teraz, kiedy słychać u nich także wpływy muzyki funk, przepowiednia wreszcie się spełni. Ale nawet, jeśli Honeybears muszą jeszcze poczekać na prawdziwą sławę, utwór "Booty City" na pewno wart jest uwagi. Zwłaszcza, że w ten sposób zarali go w pewnym radiu, w amerykańskim stanie Oregon.

 

Muzyka polowa

Jeszcze jedna mało znana grupa w tym zestawie utworów granych na żywo: The Family Cactus wymyślili sobie, że teledyski do piosenek ze swojej płyty "Spirit Lights" będą realizować w opuszczonej szkole Erskine College. Przynajmniej mieli pewność, że hałas na przerwach nie będzie im przeszkadzać. A dookoła też cicho, bo jak okiem sięgnąć tylko "Pola i pola", czyli "Fields And Fields".

 

Odejdę

Anggun zaczynała swoją karierę jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, co być może niektórzy pamiętają za sprawą przeboju "Snow On The Sahara". Od tej pory nie było o niej zbyt głośno w naszym kraju, a szkoda, bo to wokalistka o bardzo pięknym głosie i ciekawym repertuarze. Być może właśnie przyszedł czas, żeby odświeżyć znajomość z Anggun. tym bardziej, że artystka zapowiada na jesień nową płytę "Echos".

Do piosenki "Je Partirai" istnieje wprawdzie oficjalne video, ale dzisiajsłuchamy i oglądamy artystów wykonujących swoje nowe utwory na żywo, a "Je Partirai" brzmi w taki sposób równie pięknie.

 

Muzyka śniadaniowa

Juan Zelada jest Hiszpanem, który od dawna mieszka w Wielkiej Brytanii i właśnie zaczyna być twórcą docenianym. O jego nowej płytce z sześcioma utworami (tak zwanej EP-ce) sam Paul McCartney miał bardzo pochlebne zdanie.
Do utworu "Brakfast In Spitafields" również istnieje oficjalne video, ale kto by tam sobie nim głowę zawracał, skoro piosenkę można zagrać na dwóch gitarach i też pięknie brzmi.
Jeżeli Anglicy siadają latem wokół ogniska i nie zważając na komary śpiewają piosenki, "Breakfast In Spitafields" nadaje się do tego znakomicie.

 

Shania Twain/Forum Shania Twain/Forum Shania Twain/Forum

Twój dzień

Tę piosenkę Shanii Twain w wersji na żywo już prezentowałem przed dwoma, czy trzema tygodniami. Dlatego teraz - dla kontrastu na koniec i trochę wbrew tytułowi - zobaczmy, jak wygląda oficjalny teledysk do najnowszej piosenki Shanii "Today Is Your Day".