9 kultowych filmów z wodą w tle!

Od zawsze w świecie filmu pojawiała się woda, inspirując reżyserów, którzy tworzyli wielkie i kultowe historie na morzach, jeziorach i oceanach. Oto kilka propozycji filmów z wodą w tle, które warto zobaczyć.

Nóż w wodzie

Film jest historią dziennikarza Andrzeja i jego atrakcyjnej żony Krystyny, którzy wyjeżdżają na jednodniowy rejs jachtem. Po drodze zabierają młodego autostopowicza, którego zapraszają na jacht. Na łodzi dochodzi do rywalizacji między mężczyznami w zakresie siły, intelektu i poglądów życiowych. Nóż w wodzie to filmowa klasyka Romana Polańskiego.

Trzeci

To film nawiązujący tematyką do "Noża w wodzie". Główna para bohaterów Paweł i Ewa wyruszają jachtem na wymarzone wakacje. Przez przypadek poznają starszego od siebie mężczyznę, który zaczyna wtrącać się w ich prywatne relacje. Atutem filmu są piękne zdjęcia, muzyka i doborowa obsada: Marek Kondrat, Jacek Poniedziałek i Magdalena Cielecka.

 

Rejs

To jeden z kultowych polskich filmów, który był parodią systemu komunistycznego w Polsce. Na wycieczkowym statku pojawia się gapowicz, który zostaje wzięty przez kapitana za instruktora kulturalno-oświatowego. Film przeszedł do klasyki gatunku dzięki niezwykłym dialogom  i znakomitej roli Stanisława Tyma, Zdzisława Maklakiewicza i Jana Himilsbacha.

 

Titanic

Film opowiadający o największej katastrofie morskiej dwudziestego wieku. Obraz w reżyserii Jamesa Camerona to tak naprawdę historia miłosna na tle wielkiej tragedii. Film ze znakomitą muzyką i niezapomnianymi rolami Leonarda DiCaprio i Kate Winslet.

 

Wodny świat

Film w reżyserii Kevina Costnera przedstawia wizję Ziemi w przyszłości po roztopieniu się lodowców, gdzie zamiast stałego lądu jest wielki ocean. Przetrwali jednak ludzie, którzy próbują żyć na łodziach skonstruowanych przez samych siebie. Wszyscy jednak żyją nadzieją że w końcu odnajdą legendarny, stały ląd.

 

Pan i władca: Na krańcu świata

Film powstał na podstawie książki "Pan i Władca na krańcu świata", który opowiada historię fregaty Surprise zaatakowanej przez okręty wroga. W czasie walki okręt Surprise zostaje poważnie uszkodzony, jednak zdesperowana załoga podejmuje morderczy pościg za okrętami przez dwa oceany. W filmie zobaczymy piękne zdjęcia i oskarową kreację Russela Crowe.

Bunt na Bounty

Film ten opowiada dramatyczną historię załogi statku Bounty, która wdaje się w konflikt z okrutnym kapitanem. W tej wersji filmu zobaczymy znakomite role Mela Gibsona i Anthony Hopkinsa.

 

Przylądek strachu

Film trzymający w napięciu od samego początku. Nawiązuje do słynnego obrazu z lat 60. z Gregorym Peckiem i Robertem Mitchumem. Jest to historia psychopaty, który wychodzi na wolność a winą za odsiadkę obarcza swojego adwokata. Adwokat zaczyna piekielną walkę ze swoim byłym klientem o życie własne i rodziny, której finał będzie miał miejsce na łodzi.

 

Piraci z Karaibów

Disneyowska produkcja, która doczekała się aż czterech odsłon. Pierwszy film nakręcono w 2003 (Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły), kolejny w 2006 (Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka), następny w 2007 (Piraci z Karaibów: Na krańcu świata ) ostatnią część fani zobaczyli w tym roku w technologii 3D ( Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach).