Serialowe dzieci po latach cz.1


Któż z nas nie pamięta Adasia Niezgódki z "Akademii Pana Kleksa", Poldka i Dudusia z "Podróży za jeden uśmiech", czy zbuntowanej Majki z "Szaleństwa Majki Skowron"? Zachwycają naturalnością i wdziękiem, są gwiazdami. Pokolenie współczesnych 30 i 40 - latków zna ich doskonale, ale czy wiecie co robią dziś dziecięce gwiazdy lat 70. i 80.? Czy wybrali drogę aktorstwa, czy przygoda z filmem była tylko epizodem w ich życiu?

Akademia Pana Kleksa

Wspomniany Adaś Niezgódka (Sławomir Wronka), upstrzony piegami, sympatyczny dziesięciolatek, który uczestniczył w przygodzie z Kleksem, obecnie jest poważnym naukowcem z Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku (na zdjęciu po lewej stronie).

 

Podróż za jeden uśmiech

Niezapomniany duet z "Podróży za jeden uśmiech": Duduś (Filip Łobodziński), znany też z roli Antosia w "Poszukiwany, poszukiwana" i Julka w "Stawiam na Tolka Banana", obecnie zajmuje się przede wszystkim działalnością dziennikarską (pamiętamy go z m.in. z "Wiadomości" i programów publicystycznych) i translatorską (jako absolwent iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego tłumaczy literaturę hiszpańskojęzyczną). Współpracuje także z Przekrojem oraz Newsweekiem, do których pisuje artykuły. Poldek (Henryk Gołębiewski) jest tzw. naturszczykiem, czyli aktorem bez wykształcenia aktorskiego, grającego "siebie samego". Regularnie zatrudniany do seriali przygodowych dla młodzieży takich jak "Wakacje z duchami" (Pikador), Stawiam na Tolka Banana (Cegiełka). Obecnie pojawia się w filmach i serialach telewizyjnych.

 

Szaleństwo Majki Skowron

Serialowa Majka Skowron, czyli Zuzanna Janin do roli została wybrana podczas zajęć w szkole baletowej przy warszawskim Teatrze Wielkim, ale świat filmu jej nie zachwycił, dlatego zagrała jeszcze jedynie w "Myszy" z 1979r. Skończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i obecnie jest artystką sztuk wizualnych. Ma własną galerię, jest ostrą performerką i tworzy mocną sztukę. Jest na czwartym miejscu wśród polskich artystek na świecie.

 

Dziewczyna i Chłopak

Pamiętacie dwójkę bliźniaczo podobnego do siebie rodzeństwa z serialu "Dziewczyna i chłopak" ? Tomek i Tosia (w ich role wcieliło się rodzeństwo, nie bliźniacze Anna Sieniawska i rok starszy Wojciech Sieniawski) w tajemnicy przed rodzicami zamieniają się rolami. Tomek jako Tosia trafia do ciotki na wieś, podczas gdy Tosia jako Tomek udaje się do leśniczówki wuja. Sympatyczne rodzeństwo nie związało swojej przyszłości z aktorstwem - Wojciech Sieniawski został adwokatem, a jego siostra Anna jest notariuszem (oboje na zdjęciu poniżej).

 

Rodzina Leśniewskich

A co z dzieciakami z serialu "Rodzina Leśniewskich"?
Bąble - Beata i Paweł, czyli Magdalena Scholl (na zdjęciu poniżej z aktorem Markiem Bukowskim) i Tomek Brzeziński z sukcesami kontynuowali kariery dziecięcych aktorów. Magdę możemy oglądać m.in. w "Janie Serce" i "Akademii Pana Kleksa". Przygodę z filmem zakończyła w czasie studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Z wykształcenia jest socjologiem, kiedyś rozbrajała widzów czupurnością i zawadiackim wdziękiem, dziś zajmuje się funduszami europejskimi. Tomek Brzeziński grał m.in. w "Pierścieniu i róży" oraz "Tajemnicy starego ogrodu". Obecnie jest dziennikarzem sportowym. Leszek (Maciej Strojny) po "Rodzinie Leśniewskich" nie powrócił na plan filmowy. A serialowa Agnieszka, najstarsza z rodzeństwa (Agata Młynarska) - dziś jest znaną dziennikarką, konferansjerką i prezenterką telewizyjną.

 

 

cdn.