Gwiezdne śluby

Wiosna to czas miłości, a miłość może prowadzić do poważnych komplikacji, ze ślubem włącznie. Każdemu może się to przydarzyć - nawet gwiazdom. A niektóre gwiazdy potrafią wzbudzić swoim ślubem wiele kontrowersji.

Ślub ze szkocką kratą w tle

Madonna postanowiła, że skoro ma poślubić rodowitego Brytyjczyka, Guya Ritchiego, to zrobi to w stylu szkockim. I na bogato! Ślub tej pary przyniósł szkockiej gospodarce 4 mln dolarów. Do dziś zamek Skibo, gdzie odbyło się przyjęcie weselne kusi gości " Pokojami po Madonnie". Zdjęcia z uroczystości były przez 8 lat jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic tego świata - zaraz obok wieku Cher. Przestały nią być po głośnym rozwodzie pary.

Ślub na Bali bez zobowiązań

Mick Jagger i Jerry Hall poznali się w latach siedemdziesiątych, ale ślub wzięli dopiero po 13stu latach. Po to, by za 9 lat się rozstać. Powodem rozstania były liczne skoki w bok Jaggera. A ponieważ okazało się, że ślub wzięty na Bali w obrządku hinduskim był nieważny, to nie musieli nawet brać rozwodu. Ślub na Bali jest więc jakimś pomysłem dla tych, którzy nie lubią ostatecznych rozwiązań.

Elton John Elton John AP

Lepiej późno niż wcale

Czekali na to 12 lat. Bo chcieli wziąć legalny ślub w Anglii, a to stało się możliwe dopiero w 2005 roku. Elton John tak bardzo bał się, że przeciwnicy legalizacji małżeństw homoseksualnych zakłócą jego wielki dzień, że wynajął policję. Uroczystość była cicha - tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół. I choć jedna ze stacji telewizyjnych proponowała Eltonowi prawie 6 mln funtów za możliwość transmisji ślubu z Davidem Funisherem, artysta odmówił. A byłoby na meble do salonu....

Popowo - Rock'n'rollowe małżeństwo

Pobrali się w 1994 roku. Wielu wtedy podejrzewało, że ten ślub to dzieło piarowców - miał podratować wizerunek Michaela Jacksona i raz na zawsze ukrócić podejrzenia co do jego skłonności seksualnych. No i jaki przekaz - król popu poślubił córkę króla rock and rolla. Małżeństwo przetrwało 2 lata, ale Michael i Lisa Marie Presley przyjaźnili się po rozwodzie.

Ike Turner, Tina Turner w 1977 roku Ike Turner, Tina Turner w 1977 roku Forum

Ze ślubnego kobierca prosto na scenę

Kiedy brali ślub w Meksyku, żadne z nich nie było jeszcze gwiazdą światowego formatu. Dlatego ślub był skromny i szybki. A potem wspólny zespół, trasy, dzieci i płyty. Dla Tiny małżeństwo było koszmarem. Do tego stopnia, że wzbrania się przed ślubem ze swym obecnym partnerem. Po rozwodzie nie zrezygnowała z nazwiska Turner, które było coraz bardziej znane. Choć gdyby wróciła do nazwiska panieńskiego, nazywała by się Bullock - też jakby znajomo...

Sonny i Cher Sonny i Cher fot. cher.com

Ślub wśród świateł Las Vegas

Cher i Sonny ślub wzięli.... właściwie nie wiadomo kiedy. Sami twierdzili, że obrączkami wymienili się w 1963 roku i to wydarzenie uznali za ślub. Jednak sześć lat później, w Las Vegas zaimprowizowali naprędce drugi ślub - już oficjalny. I choć wiadomo, jak to bywa ze ślubami w Vegas, ten był jak najbardziej legalny. Świadczy o tym chociażby fakt, że żeby się rozstać, para musiała w 1975 roku wziąć najprawdziwszy rozwód.

David i Victoria Beckham David i Victoria Beckham David Fisher / Rex Features/Eastnews

Ślub w wielkim stylu

Ślub państwa Beckham to jedna z najlepiej wyreżyserowanych uroczystości w tym tysiącleciu. Poszukiwanie miejsca i szycie sukni dla Victorii trwało ponad rok. Na halkę panny młodej zużyto 50 metrów tiulu, druhny miały diamentowe naszyjniki od Tiffany'ego, świadkowie zegarki od Cartiera. Ale inwestycja się opłaciła - małżeństwo świetnie prosperuje do dziś, produkując powody do plotek i kolejne dzieci.

"All you need is love"

W czerwcu 2002 roku Paul McCartney poślubił modelkę Heather Mills. Wśród trzystu przywiezionych na miejsce helikopterem i 9 autobusami zaproszonych na uroczystość gości byli znani muzycy Eric Clapton, David Gilmour, Bono, Elton John, a także Ringo Starr. Według londyńskiej popołudniówki "Evening Standard" były Beatles wydał na zorganizowanie ślubu i wesela około 2,5 mln funtów. Pieniądze wydane na ślub to nic w porównaniu z 24,3 mln funtów, których zażądała Heather podczas rozwodu w 2006 roku.