Jak oni zaczynali cz.2

Od czegoś trzeba zacząć. Jak zaczynali popularni dziennikarze, prezenterzy, showmani? Zobaczmy to jeszcze raz.
Jolanta Pieńkowska oprócz prowadzenia Jolanta Pieńkowska oprócz prowadzenia "Dzień Dobry TVN" ma też swój autorski projekt. Materiały prasowe

Jolanta Pieńkowska

Mimo, że jest absolwentką szkoły aktorskiej, zaczynała jako stewardesa. Potem była ambasada, miesięcznik " Mamo to ja" aż wreszcie w 1990 roku "Wiadomości". Ktoś kiedyś powiedział, że jak pani Jola przybiera w wiadomościach smutny wyraz twarzy, to nawet z wyłączonym dźwiękiem wiadomo, że sprawa jest poważna. Teraz możemy ją podziwiać w Dzień Dobry TVN, a jak to było w TVP?

 

 

Kamil Durczok

Prowadzi główne wydanie "Faktów". Zasłynął niechęcią do brudnych stołów. A jak zaczynał? Najpierw było studenckie Radio Egida, potem Radio Katowice, Telewizja Katowice i w końcu TVP. Prowadził różne programy, bo w końcu prezentować wieczorne "Wiadomości". A wyglądało to tak:

 

 

Jarosław Kret Jarosław Kret Kapif

Jarosław Kret

Słynny "pogodynek" z wykształcenia jest egiptologiem. Zanim zaczął prezentować nam prognozy, widywaliśmy go w "Teleekspresie", prowadził też programy autorskie takie jak "Klub Podróżników". A telewizyjną przygodę zaczynał w prywatnej stacji Nowa Telewizja Warszawa:

 

 

Katarzyna Dowbor. Katarzyna Dowbor. KAPIF.PL/KAPIF

Katarzyna Dowbor

Zna ją każdy Polak. W TVP od 1983 roku - trafiła tam przypadkiem i tak się jakoś zasiedziała. Robiła reportaże, programy publicystyczne. Teraz możemy oglądać jej program " Ogrodowa Dowborowa, czyli cztery pory roku w domu i w ogrodzie". Przez lata była jedną z czołowych prezenterek "Dwójki":

 

 

Grażyna Torbicka Grażyna Torbicka FORUM/Radoslaw NAWROCKI

Grażyna Torbicka

Dowód na to, że piękno i klasa to wartości nieprzemijające. Córka słynnej prezenterki Krystyny Loski, początkowo nie chciała się wiązać z telewizją. Ale w końcu zniosło ją tam w 1983 roku i do dziś możemy podziwiać jej nieprzemijającą urodę. Wiemy, że " Kocha Kino" ale zaczynała od współprowadzenia z Włodzimierzem Szaranowiczem " Sportowej Niedzieli". Potem była konferansjerką i prezenterką " Dwójki":

 

 

Przeczytaj także:


Jak Oni zaczynali?!, część 1

Ich życie to gotowy scenariusz filmowy!