3. Mel Gibson

Vianney Le Caer / Invision / AP / East News

To kolejny aktor, który stał się nagle bardzo popularny dzięki jednemu filmowi. Pamiętacie "Mad Maxa"? To film, który doczekał się niedawno kolejnej wersji. Po latach Mel Gibson doskonale pamięta, że pojawienie się w filmie, który kompletnie zmienił jego karierę, to był czysty przypadek.

Podrzuciłem kolegę na casting do tego filmu. Przyjechaliśmy, on poszedł, a ja na niego czekałem. I zobaczyła mnie dziewczyna z agencji castingowej. Byłem wtedy po ciężkim weekendzie, miałem siniaki w każdym kolorze tęczy. A ona powiedziała: "Hej, potrzebujemy kogoś takiego do filmu. Jak wydobrzejesz, wpadnij na casting!".

I tak Mel Gibson zagrał w filmie "Mad Max", który sprawił, że z dnia na dzień stał się niebywale popularny. Ale po latach pewnie najbardziej pamiętamy go z innej produkcji...

Zabójcza broń
materiały prasowe

I to był prawdziwy złoty filmowy strzał. Chociaż pewnie wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej, gdyby nie przypadkowy casting do wspomnianego filmu "Mad Max". W ostatniej części tego filmu Mela Gibsona co prawda nie ma, ale jest za to inna aktorka, której kariera to czysty przypadek. Charlize Theron.

Więcej o: