Anna Jantar gwiazdą weekendu!

Zobacz już teraz, jak wyglądała jedna z największych polskich artystek Anna Jantar. Posłuchaj jej największych przebojów takich jak "Nic nie może wiecznie trwać", czy "Tyle słońca w całym mieście", oraz nowych interpretacji tych piosenek.

Pierwsze kroki Anny Jantar

Anna Jantar, już jako czterolatka zaczęła grać na fortepianie. W liceum koncertowała z Filharmonią Poznańską. Śpiewać zaczyna w amatorskim zespole Szafiry. Próbowała dostać się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Ważnym momentem w karierze Anny Jantar, było wstąpienie w 1968 roku, do zespołu Wagnaci. Razem z nimi nagrała przebój "Co ja w tobie widziałam".

 

 

Posłuchaj pierwszej znanej piosenki Anny Jantar "Co ja w tobie widziałam"

 

 

Poznanie przyszłego męża

 

W zespole Wagnaci, Anna Jantar poznaje swojego przyszłego męża Jarosława Kukulskiego. W Poznaniu, 11 kwietnia 1971 roku, odbywa się ceremonia ślubna. W 1976 roku na świat przychodzi ich jedyna córka, Natalia Kukulska.

 

"Przypominam sobie fakt, jak to wyjeżdżałam w 1969 roku w swoją pierwszą w życiu trasę koncertową z zespołem Waganci. Miałam 19 lat, a do autobusu odprowadzała mnie babcia. Zatroskana zwróciła się do budzącego w niej największe zaufanie chłopaka z prośbą o opiekę nade mną. Był nim Jarek. Jak się później okazało, prośbę babci przyjął na serio i dosłownie !"

 

Posłuchaj jednej z najbardziej znanych przebojów Anny Jantar "Przetańczyć z tobą chcę całą noc"

 

 

Anna Jantar Anna Jantar Agencja Wyborcza.pl

Pierwsza płyta


"Tyle słońca w całym mieście" to pierwszy debiutancki album Anny Jantar, wydany w 1974 roku. Właśnie z niego pochodzi jeden z największych przebojów artystki "Tyle słońca w całym mieście". Album zdobył status "Złotej Płyty". W 2001 roku na sklepowe półki trafiła reedycja, z dodatkowymi piosenkami z EPKi "Na skrzydłach dni".

 

Oryginalna wersja "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar

 

 

 

 

 

Zobacz wykonanie piosenki "Tyle słońca w całym mieście" przez córkę, Natalię Kukulską

 

Nic nie może wiecznie trwać

 

Anna Jantar w 1979 roku, zaczyna pracę z zespołem Budka Suflera i Perfect. Owocem współpracy z Budką Suflera jest piosenka "Nic nie może wiecznie trwać". Utwór z miejsca stał się wielkim przebojem. Pod koniec roku Anna Jantar wylatuje do Stanów Zjednoczonych na serię koncertów.

 

 

Anna Jantar "Nic nie może wiecznie trwać"

 

 

Tragiczna śmierć

 

Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku, w katastrofie samolotu "Mikołaj Kopernik", wracając ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrała swoje ostatnie koncerty.

 

Podczas ostatniego koncertu Anna Jantar powiedziała:

 

 

"Dobry wieczór, witam Państwa bardzo serdecznie. Witam wszystkie dzieci, które przyszły dzisiaj także (...). Drodzy Państwo, witam i  w zasadzie niestety, z przykrością stwierdzam także, że żegnam. Ponieważ śpiewam dzisiaj po raz ostatni (...) dla Państwa i bardzo się cieszę i jednocześnie smucę trochę z tego powodu. Zaśpiewam dla Państwa kilka piosenek ze swojego repertuaru. Będą starsze, nowsze... Oczywiście nie zabraknie zupełnych nowości. A rozpocznę piosenką, którą darzę szczególnym sentymentem, jako że przypomina mi ona początki mojej pracy estradowej. Piosenka o pięknym tytule, który może być także receptą na szczęście - "Żeby szczęsliwym być".

 

W dwudziestą rocznicę śmierci Anny Jantar, odbył się specjalny koncert "Tyle słońca..." poświęcony artystce. Na scenie zaśpiewali m.in. Maryla Rodowicz, Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, czy Mietek Szcześniak.

 

 

 

Zobacz występ Mietka Szcześniaka i Natalii Kukulskiej do piosenki "Ktoś między nami", podczas koncertu "Tyle słońca..."