Spice Girls - girlsband wszechczasów?

Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby kim są - SPICE GIRLS! Girlsband założony w 1994 r. początkowo jako zespół "Touch", swoją docelową nazwę przybrał rok później, a zawdzięcza ją napisowi na naszyjniku, który Geri Halliwell podarowała swoim przyjaciółkom z zespołu. Jak dalej potoczyły się ich losy? My wiemy!
barbarella86.pinger.pl barbarella86.pinger.pl barbarella86.pinger.pl

Początki

W związku z naszyjnikami, które stały się niejako znakiem rozpoznawczym Spice Girls przybrały pseudonimy:

- Scary Spice (Mel B - Melanie Brown)

- Posh Spice (Victoria Beckham)

- Sporty Spice (Mel C - Melanie Chisholm)

- Ginger Spice (Geri Halliwell)

- Baby Spice (Emma Bunton).

Jak wspominają pierwsi współpracownicy, z dziewczynami bardzo ciężko się współpracowało. Chciały być niezależne i często dochodziło do konfliktów na linii one - producenci. Jednak konsekwentnie, na własną rękę szukały odpowiedniego managera i cały czas nagrywały. Pierwszym singlem grupy został utwór Wannabe, który pojawił się w sklepach w lipcu 1996 r. i zyskał ogromną popularność - w niecały miesiąc udało mu się dostać na szczyt list przebojów i to w ponad 32 krajach!

 

Korzystając z bycia na topie - Spice Girls szybko wydały kolejne krążki - Spice (listopad 1996) i Spiceworld (1997) oraz rozpoczęły karierę w reklamówkach - m.in. dezodorantów, lizaków Chupa Chups, gum do żucia, gry Playstation czy Pepsi. Pod koniec 1997 r. odniosły kolejny sukces. Do kin trafił filmu "Spice Word", który pomimo niezbyt entuzjastycznych i pochlebnych recenzji okazał się hitem!

W maju 1998 r. z zespołem rozstała się Geri Halliwell by zacząć własną karierę. Jednak nie przeszkodziło to pozostałym koleżankom w kontynuowaniu światowej trasy koncertowej i wydaniu singla "Viva Forever". Po zakończeniu turnee okazało się, że 2 dziewczyny zaszły w ciążę, jedna z nich - Mel B, wyszła za mąż i wydała swój solowy singiel.

Końcówka 1998 roku była początkiem końca zespołu - Mel B i Geri Halliwell konkurowały ze sobą na listach przebojów, wymieniając się pierwszym miejscem. Jeszcze jako Spice Girls udało im się nagrać singiel "Goodbye", ale zawarcie konsensusu było niezwykle trudne do osiągnięcia.

W 2000 r. Spice Girls wydały ostatni album "Forever" i skupiły się na projektach solowych. Jak potoczyły się dalsze losy Spicesetek?

Picasa Picasa Picasa

Kariery solowe - Geri Halliwell

Najstarsza z zespołu - Ginger Space, jednocześnie założycielka zespołu, najwcześniej postanowiła się z nim rozstać. Poświęcając się karierze solowej wydała 3 albumy - Schizophonic (1999), Scream If You Wanna Go Faster (2001) i Passion (2005). Prawdziwymi hitami okazały się piosenki "It's Raining Men? oraz "Scream If You Wanna Go Faster".

Geri pamiętamy jako rudowłosą puszystą dziewczynę. Metamorfoza jaką przeszła gdy zdecydowała się iść własną drogą jest imponująca! W pierwszym solowym teledysku jest wychudzona i bardzo umięśniona, wyglądu pozazdrościć mogły jej wszystkie dziewczyny!

Czym zajmuje się obecnie?

Oprócz wydania krążków, pojawiły się 2 części jej autobiografii i płyty DVD z ćwiczeniami jogi! Geri to także matka 6 letniej Bluebell. Macierzyństwo jej służy i dziś wygląda równie wspaniale. Napisała bajkę dla dzieci pt. Ugenia Lavender. Od 2009 roku związana jest z Henrym Beckwithem. Ponadto Geri projektuje kostiumy dla firmy Next. Nie zrezygnowała także z kariery muzycznej - ma ambicje na wydanie kolejnej płyty...

Picasa Picasa Picasa

Kariery solowe - Melanie Chisholm

Sporty Spice - według niektórych to właśnie jej gwiazda świeci najmocniej od czasu rozpadu zespołu. Swój solowy kawałek nagrała nie z byle kim, bo z Bryanem Adamsem już w 1998 r. Piosenka "When you're gone" stała się ogólnoświatowym hitem! Rok później wydała album "Northern Star" z hitem "I Turn to You".

W 2003 album "Reason", 2 lata później "Beautiful Intentions" z hitem "First Day of My Life".

W 2007 "This Time", a swój najnowszy album "The Sea" promowała podczas występu w rodzimym "Tańcu z Gwiazdami". Jej kariera muzyczna nie skończyła się na śpiewaniu w zespole. Stara się tworzyć własną muzykę i znajduje grono odbiorców. Oprócz tego jest mamą - 22 lutego 2009 r. urodziła córkę - Scarlet.

Jakie plany ma Mel C na ten rok? Zobaczymy!

Picasa Picasa Picasa

Kariery solowe - Victoria Beckham

Znana jako Push Spice, a obecnie od 1999 r. z bycia żoną jednego z najlepszych i najprzystojniejszych piłkarzy na świecie - Davida Beckhama!

Początkowo niczym się nie wyróżniała - przeciętna uroda, figura, jednak po rozpadzie zespołu rozpoczęła karierę solową, wydając dwie płyty. Zaczęła przesadnie dbać o siebie i prezentować w coraz to... chudszym wcieleniu.

Próbowała sił jako projektantka mody i modelka. Otworzyła nawet własna kolekcję DVB Style. Próbowała sił jako pisarka - wydała własną autobiografię, a także książki o modzie. Fani mogli podziwiać ją w telewizorze - wzięła udział w kilku reality show. Wykorzystano do tego m.in. jej przeprowadzkę do USA. Jej kariera muzyczna nie była zbyt spektakularna, przerywana ciążami, ale też nie cierpiała na zainteresowanie słuchaczy.

Obecnie głównie pokazuje się na wielkich uroczystościach i zajmuje wychowaniem dzieci. W końcu ma ich aż 4 - trzech synów: Brooklyna, Romeo i Cruza i urodzonej 10 lipca 2011 r. Harper Seven, która niewątpliwie została córeczką tatusia.

Picasa Picasa Picasa

Kariery solowe - Melanie Brown

Mel B czyli Scary Spice, jest obecnie przykładną mamą 2 córek - Phoenix Chi i Angel Iris. Wyszła za mąż za producenta muzycznego Stephena Belafonte, ale jej kariera muzyczna ucichła. W telewizji pokazała się w związku z udziałem w amerykańskiej edycji Tańca z Gwiazdami. Doszła do finału, zajmując drugie miejsce! Mel B - fani mogli zobaczyć na video z ćwiczeniami fitness. Zaczęła dbać o ciało i zarabiać na wydawaniu płyt zachęcających do wspólnego wysiłku.

Picasa Picasa Picasa

Kariery solowe - Emma Bunton

Najmłodsza z dziewczyn - Posh Spice, swoją pierwszą solową piosenkę zaśpiewała w 1999 r. Był to utwór "(Hey You) Free Up Your Mind" dla filmu Pokemon: The First Movie. 2 lata później wydała pierwszą solową płytę "A girl like me", z takimi hitami jak: "What Took You So Long?", "Take My Breath Away" i "We're Not Gonna Sleep Tonight", jednak nie odniósł on wielkiego sukcesu. W 2004 r. ukazał się kolejny krążek "Free Me", a 2 lata później "Life In Mono". Płyty te, podobnie jak pierwsza nie zachwyciły fanów. Emma, podobnie jak koleżanki z zespołu wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami" - w brytyjskiej wersji zajęła 3 miejsce. Nie wiadomo czy wyda kolejny krążek... Emma jest związana z angielskim piosenkarzem Jade'em Jonesem i wspólnie wychowują 5-letniego synka Beau.

princeofwalestheatre.org princeofwalestheatre.org princeofwalestheatre.org

Wielki powrót?

W 2007 r. Spice Girls postanowiły odnowić działalność i wydać krążek podsumowujący ich dotychczasową działalność - "Greatest Hits". Szczęśliwi fani w niecałą minutę wykupili wszystkie bilety na planowaną światową trasę koncertową! W związku z ogromnym zainteresowaniem trasa została rozszerzona o kilka koncertów, które rozpoczął występ w Vancouver - 2 grudnia. Możecie spróbować sobie wyobrazić jak wielkie było rozczarowanie fanów, kiedy to z niepodanych do tej pory powodów, trasa koncertowa "The Return Of The Spice Girls" została nagle... przerwana. 26 lutego 2008 r. miał miejsce ostatni jak na razie koncert grupy - w Toronto.

Na początku 2012 r. pojawiły się plotki, że dziewczyny planują powrócić w wielkim stylu - podczas jubileuszu 60 lat panowania Elżbiety II. Jednak na ile okażą się one prawdziwe? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze poczekać...