http://beegees.tumblr.com/page/7

Lata 60. upływały Bee Gees na graniu nowoczesnego popu. Tym samym rozpoczęła się ich międzynarodowa kariera. Zaczęli współpracę z Robertem Stigwoodem, który ogłosił Bee Gees "najbardziej znaczącym nowym talentem roku 1967". Niemalże natychmiast zaczęto porównywać ich z The Beatels. Z pierwszym brytyjskim singlem Bee Gees - "New York Mining Disaster 1941" wiąże się zabawna historia - stacje radiowe pomyliły się myśląc, że to kawałek The Beatels i zaczęły go promować na antenie. Rosnąca popularność zaowocowała powiększeniem składu zespołu o Vince'a Melouney'a i perkusistę Colina Petersena.

Nagrany już w powiększonym składzie singiel "To love somebody" również okazał się hitem! Doczekał się wielu wykonań m.in Roda Stewarda czy Janis Joplin!

W 1967 roku ukazał się krążek "Horizontal". Kolejne kawałki, jak "Massachusetts" czy "World" królowały na brytyjskich listach przebojów! Bee Gees zdecydowali się więc na podbój Ameryki! Aby wypromować tam swój album pojechali za Ocean i grali koncerty, występowali w TV - m.in. w "The Ed Sullivan Show". Udało się! A następna płyta - "Idea", z której pochodzą takie hity jak "I've Gotta Get a Message to You" czy "I started a joke", również rozeszła się jak świeże bułeczki!

Więcej o: