Niesłabnąca gwiazda Phila Collinsa!

Phila Collinsa, przedstawiać nikomu nie trzeba, a status legendy rocka lat 80 nie wydaje się być ani trochę nad wyrost. Jak przebiegała jego kariera w Genesis, a następnie solowa i co muzyk porabia obecnie?
releasenieuws.blogspot.com releasenieuws.blogspot.com releasenieuws.blogspot.com

Początki

Phil Collins urodził się 30 stycznia 1951 roku w Chiswick, w Londynie. Swój pierwszy instrument - perkusję dostał już na 5-te urodziny! Już jako 11-latek dał pierwszy koncert przed publicznością. Założył zespół The Real Things, a w późniejszych latach dołączył do grupy The Freehold. Napisał wtedy swoją pierwszą piosenkę "Lying Crying Dyving" Kolejnym zespołem, do którego dołączył był Flaming Youth, z ktorym nagrał 2 płyty, jednak grupa nie zyskała poklasku i długo na rynku muzycznym nie zagościła. Wszystko zmieniło się w 1970 roku, kiedy w gazecie Melody Maker pojawiło się pewne ogłoszenie...

thehoboride.blogspot.com thehoboride.blogspot.com thehoboride.blogspot.com

Genesis

... owo dotyczyło castingu na perkusistę w zespole Genesis. Co ciekawe Collins nauczył się piosenek, które trzeba było zagrać na przesłuchaniu, tuż przed swoją prezentacją - jedynie ze słuchu, wzorując się na wykonaniach poprzedników. I tak zaczęła się jego prawdziwa, światowa kariera! Początkowo był tylko perkusistą, jednak w 1975 roku został oficjalnie wokalistą zespołu! Genesis to legenda rocka. Nagrali 15 płyt, ich piosenki podbijały niemal wszystkie listy przebojów. Ciężko wybrać jeden rozpoznawalny kawałek grupy - np. "Follow tou, follow me" uznawane jest za pierwszy międzynarodowy przebój Genesis. Collins zdecydował się opuścić Genesis w 1995 roku, a wszystko przez...

therealbest.com therealbest.com therealbest.com

Jednak solo?

... niezdecydowanie. Phil długo nie mógł wybrać czy woli występować z zespołem czy w pojedynkę. W 1981 roku wydał swoją pierwszą solową płytę - "Face Value". Co ciekawe okazała się ona większym sukcesem niż którykolwiek krążek Genesis! Zainspirowany sukcesami i rosnącą liczbą fanów miotał się pomiędzy zespołem, a karierą solową. W 1995 roku definitywnie zakończył przygodę z Genesis. Ostatnia nagrana wspólnie płyta to "We Can't Dance". Phil wydał aż 10 płyt - praktycznie na każdej był hit z czołówek list przebojów. Długo by wymieniać - "In the Air Tonight", "Do You Remember?", "Another Day In Paradise" i wiele, wiele innych.

Przed nowym stuleciem Phil zrobił sobie 3 letnią przerwę w muzyce. Powrócił albumem "Testify", a chwilę później "Love Songs A Compilation .. Old And New" z najpiękniejszymi miłosnymi balladami, w tym "One More Night".

W 2005 roku rozpoczęły się dywagacje dotyczące reaktywacji Genesis. Nie do końca udało się dojść do porozumienia, ale panowie wyruszyli w trasę koncertową - "Turn In On again: The Tour" - po stadionach i największych arenach na świecie. Jednak potem słuch o nich zaginął... a sam Collins ogłosił w 2011 roku zakończenie kariery, głównie z powodów osobistych.

"Nie jestem pracoholikiem. Pracowałem dużo dlatego, że nie wierzyłem, iż mam tyle szczęścia i mogę robić to, o czym zawsze marzyłem. Byłem wszędzie..." - tak możemy podsumować karierę, wielkiej, o ile nie największej gwiazdy wszechczasów!
miamiviceonline.com miamiviceonline.com miamiviceonline.com

Przygoda z aktorstwem

Wiele wskazywało na to, że Phil zostanie aktorem. Rodzice, a zwłaszcza matka będąca dziecięcą aktorką teatralną chciała pomóc mu w zrobieniu kariery. W wieku 14lat Phil rozpoczął naukę w szkole aktorskiej Barbary Speake. Zaraz potem zaczął występować w filmach, reklamówkach, jako model. Zagrał w musicalu "Oliver!", w filmie Beatlesów "Noc po ciężkim dniu" czy serialu "Calamity the Cow".

Jego kariera aktorska była jednak krótka, zdecydowanie postawił na muzykę. Udało mu się nawet połączyć ją z filmem ? nagrał kilka utworów na ścieżki dźwiękowe ? m.in. do ?Przeciw wszystkim? czy ?Białe noce?. W 1988 zagrał w filmie "Buster". Pięć lat później otrzymał główną rolę w filmie "Phil Oszust Collins". Pojawił się także w filmie Stevena Spielberga "Hook". Okazało się, że Phil sprawdza się w roli dubbingowca - jego głos można usłyszeć m.in. w "Księdze Dżungli 2". Ma na swoim koncie soundtracki do animowanych filmów Walt Disneya - "Tarzan" czy "Mój brat niedźwiedź". Za piosenkę do pierwszego z nich dostał Oscara!

To tylko niektóre z jego osiągnięć! Najnowsze nagrania powstały w 2006 roku, kiedy to "Tarzana" przeniesiono na deski Broadwayu i Phil stworzył do musicalu aż 11 zupełnie nowych kawałków!

Phil Collins wiecznie na czasie Phil Collins wiecznie na czasie Radio Złote Przeboje

Phil Collins wiecznie na topie!

Lata mijają, a Phil Collins jakby pozostaje poza wpływem czasu. Jest konsekwentny. Nie poddaje się modom.

WWW.PHILCOLLINS.COM WWW.PHILCOLLINS.COM WWW.PHILCOLLINS.COM

Phil Collins postawił wyzwanie przed fotografami: róbcie mi zdjęcia, a ja zapozuję tak jak na oryginalnych albumach

W ramach serii "Take a Look at Me Now", która zawiera zremasterowane albumy Phila Collinsa, właśnie ukazały się jego kolejne płyty: "Hello I Must Be Going!" i "Dance Into The Light". Ale tym co wzbudza zainteresowanie fanów nie jest tylko nowa ciekawa strona dźwiękowa projektu reedycji solowych dzieł artysty.
Nie mniej ciekawy wydaje się pomysł na okładki. Trzeba przyznać, że piosenkarz zawsze lubił ukraszać okładki swoich albumów własnym wizerunkiem. Nie inaczej zrobił przy okazji wznowienia płyt. Z tym, że na okładkach znalazły się współcześnie wykonane zdjęcia Collinsa, który pozuje w taki sam sposób jak na oryginalnych albumach.

Ponoć odtworzenie fotografii z okładek płyt, których autorem był w większości znany brytyjski fotograf Trevor Key nie było takie proste.

Phil Collins Phil Collins "Not Dead Yet" www.facebook.com/philcollins/photos

Phil Collins jeszcze żyje i ujawnia kulisy swojej kariery

Kilka tygodni temu ukazała się autobiografia Phila Collinsa, zatytułowana "Not Dead Yet".

Phil Collins obiecuje, że książka jest szczerą opowieścią o jego - dość przecież ciekawym - życiu. W biografii znajdują się informację, dotyczące całej kariery muzyka - od czasów początkującego perkusisty progresywnego bandu, aż po lata największych sukcesów na listach przebojów.

Podczas mojego życia miałam pokaźną liczbę wzlotów, ale też wystarczającą liczbę upadków. Opowiadam o nich szczerze w książce. O niektórych z nich nawet żenująco szczerze.- mówi Phil Collins.