Muzyczna twarz Agenta 007!

W kinach króluje najnowsza część filmu z przygodami Agenta 007 "Spectra"! Przed pójściem do kina przypomnijcie sobie wszystkie twarze Jamesa Bonda i złote przeboje, jakie stoją za każdą z nich!
Skyfall Skyfall Skyfall

Skyfall

"Skyfall" to 23. z serii filmów szpiegowskich o Jamesie Bondzie. W głównej roli po raz trzeci występuje Daniel Craig, w roli "M" po raz siódmy z kolei występuje Judi Dench.

W tej części agent 007 musi zapobiec planom zamachowców i dowieść swojej lojalności, która zostanie wystawiona na próbę.

Premiera filmu w Wielkiej Brytanii odbyła się 23 października 2012 roku. Film został dobrze oceniony przez krytyków. Jest najlepiej zarabiającym filmem z serii o Bondzie. W 40 dni od premiery produkcja zarobiła 94 mln funtów, pobijając tym samym dotychczasowy rekord Avatara. Około jedna trzecia budżetu filmu została uzyskana z reklam polegających na lokowaniu produktów ekskluzywnych marek w filmie, a scena katastrofy kolejowej w filmie została stworzona bez jakichkolwiek komputerowych efektów wizualnych.

Piosenkę do filmu Skyfall pod tym samym tytułem śpiewa Adele.

GoldenEye GoldenEye GoldenEye

GoldenEye

"GoldenEye" jest 17-tym filmem o przygodach agenta królowej brytyjskiej Jamesa Bonda. Pod wieloma względami jest to film przełomowy, oprócz zmiany aktora. Rolę Bonda odgrywa irlandzki aktor - Pierce Brosnan.

Akcja filmu dzieje się już po upadku Związku Radzieckiego. Tym razem Bond ma nowego, śmiertelnego wroga, z którym musi się zmierzyć w swej misji. Jego przeciwnik kradnie ściśle tajny helikopter i najnowszą sowiecką broń zwaną "Goldeneye", przy pomocy której chce zniszczyć cały zachodni świat.

Kolejna część o przygodach Bonda pojawia się w kinach po najdłuższej, bo sześcioletniej przerwie. Pierce Brosnan na krótko przed rozpoczęciem zdjęć do filmu zranił się w ręke. Z tego powodu jego dłoń była w kilku scenach dublowana przez jego 22 letniego syna - Christophera.

Piosenkę do filmu najpierw zaproponowali zespołowi The Rolling Stones, ale członkowie z niewyjaśnionych przyczyn odmówili. Ostatecznie utwór wykonała i zaśpiewała Tina Turner.

Szpieg, któy mnie kochał Szpieg, któy mnie kochał Szpieg, któy mnie kochał

Szpieg, który mnie kochał

"Szpieg, który mnie kochał" jest to dziesiąty oficjalny film o przygodach James Bonda. Film jest oparty na podstawie książki Iana Fleminga. Po raz kolejny Roger Moore wciela się w postać super agenta w eksplodującej akcją przygodzie, poczynając od egipskich piramid, poprzez dno oceanu aż po nieprawdopodobne popisy narciarskie.

Razem z piękną rosyjską agentką Anyą Amasovą stara się unieszkodliwić bezwzględnego Stromberga i zapobiec jego szaleńczemu pomysłowi unicestwienia świata.

Piosenke tytułową zaśpiewała wschodząca gwiazda amerykańskiej sceny Carly Simon.

Licencja na zabijanie Licencja na zabijanie Licencja na zabijanie

Licencja na zabijanie

"Licencja na zabijanie" to drugi film z Timothy Daltonem w roli super agenta 007. Na skutek konfliktu z potentatem narkotykowym Franzem ginie przyjaciel James Bonda - Felix. Bond rezygnuje ze swojej pozycji w Tajnych Służbach Jej Królewskiej Mości, aby dokonać zemsty na zabójcach przyjaciela. W towarzystwie pięknej partnerki rozpoczyna pościg za Sanchezem.

Film kręcono w Anglii, w Meksyku, w USA oraz na Oceanie Atlantyckim, a podczas napisów końcowych, zauważyć można ostrzeżenie Ministra Zdrowia odnośnie skutków palenia tytoniu. Ma to związek z faktem, iż na ekranie dość często widzimy aktorów z papierosem w ustach.

Piosenkę tytułową zaśpiewała amerykańska piosenkarka soulowa Gladys Knight.

Żyje się tylko dwa razy Żyje się tylko dwa razy Żyje się tylko dwa razy

Żyje się tylko dwa razy

"Żyje się tylko dwa razy" piąty oficjalny film o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda, który został zrealizowany na podstawie dwunastej powieści o Jamesie Bondzie autorstwa Iana Fleminga z 1964 roku.

Piąty raz w rolę agenta 007 wcielił się Sean Connery. Tym razem Bond wyjaśnia tajemnicę pochłonięcia amerykańskiej kapsuły kosmicznej przez radziecki statek kosmiczny. Trop prowadzi ponownie do organizacji WIDMO.

"Żyje się tylko dwa razy", jest niezapomnianym widowiskiem również ze względu na wartą 400 tysięcy funtów bazę operacyjną z wyrzutnią rakiet i lądowiskiem dla helikopterów zmyślnie zakamuflowaną pod jeziorem.

Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt że podczas kręcenia scen w Japonii cała ekipa spożyła 50,000 butelek napojów. W tym czasie temperatura w Japonii nieustannie wahała się w okolicach 40 stopni Celsjusza.

Tym razem piosenke do filmu zaśpiewała córka Franka Sinatry Nancy Sinatra.

W obliczu śmierci W obliczu śmierci W obliczu śmierci

W obliczu śmierci

"W obliczu śmierci" to piętnasta odsłona przygód brytyjskiego szpiega Jamesa Bonda. Agent 007 udaje się do Bratysławy, gdzie ma za zadanie unieszkodliwić snajpera, czyhającego na życie generała KGB Georgija Koskowa. Strzelcem okazuje się czeska wiolonczelistka - Kara.

Bond jest przekonany, że kobieta została zmuszona do udziału w przestępstwie, dlatego postanawia darować jej życie. Niestety znajomość z Karą ściąga na niego uwagę radzieckiej agencji wywiadowczej. Przewieziony do Wielkiej Brytanii Koskow twierdzi, że Bonda chce zabić generał Puszkin, dpowiadający za śmierć kilku szpiegów. Niebawem Georgij zostaje porwany przez ludzi handlarza bronią.

W trakcie kręcenia filmu Morten Harket, wokalista grupy A-Ha, otrzymał propozycję zagrania małej roli czarnego charakteru, ale odrzucił ją z powodu długiego tournée w Japonii. Za to piosenka w ich wykonaniu pojawiła sie w filmie.

Spectre Spectre Spectre

Spectre

"Spectre" to najnowszy film o przygodach agenta 007. Tym razem tajemnicza wiadomość z przeszłości wysyła Jamesa Bonda na misję do Meksyku i w końcu do Rzymu. Tam spotyka piękną i niedostępną wdowę po znanym przestępcy Lucię. Dzięki niej Bond infiltruje tajne spotkanie i odkrywa istnienie złowrogiej organizacji WIDMO.

W międzyczasie, w Londynie, nowy szef Centrum Bezpieczeństwa Narodowego, kwestionuje działania Bonda.

W głównej roli ponownie na ekranie zobaczymy Daniela Craiga w towarzystwie między innymi Monici Bellucci. Początkowo film miał być kręcony w Norwegii. Z powodu zbyt wysokich kosztów, zdecydowano się przenieść produkcję do Alp Austriackich, a jedna luksusowa wódka polskiej produkcji, w tej części przygód agenta 007 została oficjalnym trunkiem Jamesa Bonda.

Piosenke do filmu "Spectre" zaśpiewał Sam Smith.