"Muzyka mojego życia": Posłuchaj ulubionych piosenek Antka Królikowskiego!

Antek Królikowski był ostatnim gościem Marzeny Rogalskiej. Sprawdź, jakie przeboje zagrał słuchaczom programu "Muzyka mojego życia".

1. Aerosmith - I don't wanna miss a thing

To jest moje guilty pleasure - przyznał Antek Królikowski w rozmowie z Marzeną Rogalską.

Ten przebój i film "Armagedon" z Liv Tyler. Liv, która zagrała córkę głównego bohatera Harry'ego Stampera (Bruce Willis), a jednocześnie jest córką wokalisty Aeorsmith. Bardzo fajna zbitka! Uwielbiam słuchać "I don't wanna miss a thing", śpiewać i nawet tańczyć, jeśli jest z kim!

Elton John - Can You feel the love tonight?

To jest piosenka z mojego ulubionego filmu... z "Króla Lwa" - przyznał Antek Królikowski w rozmowie z Marzeną Rogalską.  Wiemy dobrze, że dorośli też mogą oglądać bajki i czerpać z nich naukę. Potwierdził to nasz gość, Antek Królikowski:

Tym bardziej, że jest to opowieść inspirowana Szekspirem. Wszyscy możemy czerpać z tego Króla Lwa, odnaleźć swój własny sens.

3. Dżem - Wehikuł czasu

Antek Królikowski i Marzena Rogalska podobno nie raz śpiewali wspólnie ten przebój w różnych telewizyjnych programach. Nie tylko dlatego Antek Królikowski wybrał go do swojego zestawienie The best of:

Często marzę o takim wehikule czasu, o którym śpiewał DŻEM. Fajnie czasem wrócić w przeszłość. Mimo, że w życiu kieruję się taką zasadą, że się nie cofam. Raczej idę do przodu. To jednak ten wehikuł czasu i sentyment po niektórych wydarzeniach pozostaje. Rysiek Riedel zaśpiewał o tym najpiękniej na świecie.

4. Kombi - Słodkiego miłego życia

Z tym przebojem łączy się bardzo zabawna anegdota!

Niedawno, w czasie pandemii byłem światkiem takiej sytuacji, w której to Straż Miejska zawijała - jak to się brzydko mówi - pewnego człowieka z ulicy za to, że nie miał maseczki. Nie miał maski na twarzy, ale też prawdopodobnie miał też o kilka promili za dużo. Z dyskusji, której się przysłuchiwałem gdzieś z boku, wynikło, że zaraz go zabiorą w odizolowane miejsce. Kiedy pakowali pana do samochodu, to z radia wybrzmiewała ta piosenka - "Słodkiego miłego życia"! Patrząc na to, nie wierzyłem, że to się dzieje. To był absurdalny widok!

5. Celine Dion - My heart will go on

Antek Królikowski ma w sypialni plakat z filmu "Titanic":

Ten film jest wyjątkowy i kocham ten przebój "My heart will go on" Celine Dion. Nie rozumiem, jak można nie lubić tego filmu albo tej piosenki!

6. Lady Pank - Kryzysowa narzeczona

Piosenka, która Antkowi Królikowskiemu kojarzy się z... Radiem Złote Przeboje!

Jeśli chodzi o muzykę i radio, to dużo czerpałem od rodziców, jako ten dzieciak siedzący na tylnej kanapie samochodu. Słuchałem wszystkiego, co oni puszczali. A rodzice zawsze lubili muzykę. Sporo wyciągnąłem od rodziców, jeśli chodzi o muzykę i m.in. Lady Pank mam w spadku.