10 ciekawostek o Robbiem Williamsie

Robbie Williams urodził się 13 lutego 1974 roku. Piosenkarz jest doskonale znany ze swojej bezpośredniości, która doprowadziła do wielu skandali. Przedstawiamy Wam 10 kontrowersyjnych faktów z życia artysty.

1. Nagość

Robbie Williams znany jest z tego, że uwielbia prezentować się w stroju Adama. Piosenkarz mówi, że w takim wydaniu czuje się najlepiej i nie ma żadnych kompleksów. Nagość jest dla niego czymś zupełnie naturalnym. Williams przyznał się również do tego, że jedną ze swoich płyt "Escapology" nagrał całkiem nago, dzięki czemu mógł być całkowicie odprężony.

Nic dziwnego, że Robbie nie wstydzi się swojego ciała, nad którym od lat ciężko pracuje i uczynił z niego pewnego rodzaju znak rozpoznawczy. Większość jego fanów kojarzy go nie tylko z chwytliwych utworów, ale także z umięśnionej sylwetki i wielu tatuaży.

Robbie Williams i Ayda Field Robbie Williams i Ayda Field fot. Robbie Williams/twitter.com

2. Wesoły poród

W październiku 2014 roku przyszło na świat drugie dziecko Robbiego Williamsa i jego żony Aydy Field. Piosenkarz uczestniczył w porodzie w niezwykle osobliwy sposób.

Poród nie należał do najłatwiejszych. Robbie starał się jak mógł, żeby uśmierzyć ból swojej małżonki. Śpiewał, tańczył, żartował i dobrze się bawił. Trudno stwierdzić, czy te działania bardziej pomogły Aydzie czy jemu, ale jedno jest pewne, to był wesoły i niezwykły poród.

3. Gafa

Robbie Williams oprócz nagości, słynie z niewyparzonego języka. Gwyneth Paltrow jest bliską znajomą piosenkarza, jednak nie oznacza to, że musi on się z nią we wszystkim zgadzać. Powszechnie wiadomo, że w dzisiejszych czasach na całym świecie, a zwłaszcza w USA, panuje moda na nadawanie dzieciom dziwnych imion.

Gwyneth Paltrow nazwała swoją córkę Apple. Imię jest niewątpliwie kontrowersyjne. Większości ludzi na świecie nazwa Apple kojarzy się przede wszystkim z firmą Steve'a Jobsa i telefonami, laptopami, a także z tabletami. Robbie w obecności Gwyneth nazwał małą "Melon". Ze swojego faux-pas wytłumaczył się, mówiąc, że jego pomyłka wynika z dziwaczności imienia dziecka. Czy można się z nim nie zgodzić?

4. Kontrowersyjne ojcostwo

Piosenkarzowi nie są obce papierosy, narkotyki i inne używki. Zdaje sobie również sprawę z tego, że młodzież w okresie dorastania i dojrzewania eksperymentuje i szuka nowych wrażeń. Wygląda również na to, że Robbie Williams dokładnie przemyślał sobie sposób wychowania swoich dzieci. Jednak czy nie przesadził z głoszeniem swoich poglądów?

Williams publicznie powiedział, że jeśli jego dzieci będą chciały spróbować narkotyków, sam je im kupi i z nimi weźmie. Stwierdził również, że jak mają coś brać, to niech to będzie jak najlepszej jakości, dlatego chce mieć nad tym kontrolę. 

5. Teledysk

Robbie Williams w 2000 roku nagrał kontrowersyjny teledysk. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo przecież piosenkarz znany jest z nieprzeciętnych zachowań, ale to wideo wywołało prawdziwą burzę i skrajne opinie. Z jednej strony, stacje muzyczne zakazały puszczania klipu lub go ocenzurowały, z drugiej strony, rok później nagrodziły teledysk m.in. za efekty specjalne.

Mowa o wideo do piosenki "Rock DJ", pochodzącej z albumu "Sing When You're Winning". Teledysk przedstawia piosenkarza bawiącego się w klubie, gdzie spodobała mu się piękna DJ'ka. Robbie próbuje zwrócić na siebie jej uwagę, więc zaczyna się rozbierać. Zrzuca ubranie, a potem skórę, mięśnie, organy, aż do samych kości. Jako szkielet tańczy z wybranką, która się nim wreszcie zainteresowała.

Wiele programów muzycznych ocenzurowało klip, skróciło go lub całkowicie zakazało emisji. Jednak mimo tych zabiegów, a może właśnie dzięki nim, piosenka zajęła 4. miejsce najlepiej sprzedających się utworów w 2000 i 2001 roku. Zdobyła również brytyjską nagrodę za Najlepszy Teledysk i Najlepsze Efekty Specjalne. MTV natomiast przyznało Robbiemu nagrodę za Najlepszą Piosenkę. Jak widać coś, co jest kontrowersyjne, przestaje takie być, jeśli jest popularne i można na tym zarobić.

Robbie Williams na rozdaniu nagrd ARIA Robbie Williams na rozdaniu nagrd ARIA Brandon Voight / Splash News/EAST NEWS

6. Homoseksualizm

Od wielu lat kwestia orientacji seksualnej Robbiego Williamsa wywołuje liczne plotki. W kręgach dziennikarskich wielokrotnie sugerowało się, że piosenkarz jest gejem, a jego skłonność do nagości, miała to potwierdzać. Ten argument nie wydaje się być wystarczająco przekonujący, żeby pogłoski te uznać za prawdziwe.

Artysta jednak wszelkie plotki tylko podsyca i dolewa oliwy do ognia, mówiąc, że w 50% jest gejem. Co prawda dopowiada, że chodzi jedynie o gust muzyczny i wszelkie upodobania, co do sztuki i ubrań, ale takie wypowiedzi są kolejnym powodem i tak już licznych dyskusji.

Robbie Williams Robbie Williams Robbie Williams

7. UFO

W 2008 roku Robbie Williams oświadczył, że po raz kolejny widział UFO. Na jednej z konferencji prasowych, piosenkarz wprost powiedział dziennikarzom, że trzy razy widział w swoim życiu przybyszów z obcej planety i ich statek. Prawdopodobnie uznaliby to za żart, gdyby nie zaciekłość artysty w próbach udowodnienia swoich racji.

Pierwszy raz spotkanie z UFO miało mieć miejsce w dzieciństwie, bo dzieci dostrzegają więcej niż dorośli. Drugie raz w młodości w Beverly Hills, a trzeci podczas pisania piosenki na nową płytę. Utwór ten miał opowiadać o kontaktach z obcymi cywilizacjami. Robbie dokładnie opisywał obcych i ich statek, który miał przypominać złotą kulę światła.

2008 roku to istny punkt kulminacyjny, jeśli chodzi o uzależnienie Williamsa od narkotyków, alkoholu i leków. Zdaje się, że odwyk pomógł, bo Robbie przestał opowiadać o kosmitach, a może po prostu trzeźwi ich nie widzą.

8. Rekordzista

Nie chodzi tu bynajmniej o rekordy w piciu, braniu narkotyków, aferach czy aresztowaniach. Mimo tych wszystkich potknięć Robbie Williams jest niezwykle "płodnym" artystą i dzięki swojej pracy ma na swoim koncie wiele rekordów:

  • Jest laureatem największej liczby nagród Brit Awards - aż 10 wygranych, w tym za Najlepszego Brytyjskiego Artystę Solowego, czy Najlepszy Teledysk.
  • Kompilacja jego najlepszych i najpopularniejszych piosenek zajęła 1. miejsce wśród bestsellerów w 18 różnych krajach. Natomiast w Wielkiej Brytanii składanka ta okazała się najlepiej sprzedającym się albumem w historii.
  • Zdobył 3 nagrody Ivora Novello dla Najlepszych Autorów Piosenek.
  • W 2003 roku zagrał 3 koncerty w Knebworth, które łącznie zgromadziły 365 tys. widzów.
  • W 2006 roku Williams trafił do Księgi Rekordów Guinessa - w ciągu jednego dnia sprzedało się 1,6 mln biletów na jego koncerty w ramach trasy promującej płytę.

9. Współpraca

Robbie Williams wielokrotnie współpracował z różnymi artystami. Przez kilka lat związany był ze słynną grupą Take That. Najsławniejszy był jednak jego duet z australijską aktorką, zdobywczynią Oscara, Nicole Kidman. W grudniu 2001 roku tuż przed Bożym Narodzeniem, pojawiła się ich piosenka "Somethin' Stupid" - cover utworu Franka i Nancy Sinatry.

Utwór był najlepiej sprzedającym się świątecznym singlem. W wielu państwach pokrył się złotem, a nawet platyną - m.in. w Australii i Nowej Zelandii.

10. Geri Halliwell

Niewiele osób wie, że Robbie spotykał się z członkinią słynnej na całym świecie grupy Spice Girls. Ginger Spice, czyli Geri Halliwell wypowiada się na temat tego związku w bardzo zróżnicowany sposób. Kilka lat temu przyznała, że chorowała na bulimię, a jedyną osobą, która jej pomogła, był właśnie Robbie Williams. Znalazł dla niej specjalistyczną klinikę, zawiózł ją tam i przez cały czas wspierał, co tym bardziej jest zaskakujące, że sam miał wiele problemów z uzależnieniami. Może jednak właśnie dlatego wiedział, jak ważne jest leczenie.

Natomiast 2 lata temu Geri stwierdziła, że żałuje tego związku i że w pewnym sensie nadal jest na niego zła. Robbie w charakterystyczny sposób odpowiedział jej, że on też tego żałuje, bo mógł spotykać się z Victorią i dzięki niej zyskać popularność. Od razu wyczuwamy ironię, gdyż Williams był równie popularny co Spice Girls, jednak on trwa nadal, a zespół, jak wiemy, już dawno nie istnieje. Piosenkarz stwierdził również, że nigdy nie chciał być kochankiem Halliwell, chciał się jedynie przyjaźnić, a cała inicjatywa wyszła od niej.