10 ciekawostek o Britney Spears

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o Britney Spears. Życie Księżniczki Popu to nie tylko pasmo licznych sukcesów muzycznych, ale również skandale obyczajowe w życiu prywatnym.
Britney Spears - ...Baby One More Time Britney Spears - ...Baby One More Time Youtube (kadr z filmu Britney Spears - ...Baby One More Time)

Dzieciństwo w Klubie Myszki Miki

Britney Spears już w wieku ośmiu lat przeszła eliminacje do jednego z najpopularniejszych programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, czyli Klubu Myszki Miki. Jednak dopiero trzy lata później mogła zadebiutować na małym ekranie. Wraz z młodą wokalistką, w programie brali udział również Christina Aguilera, Justin Timberlake oraz Ryan Gosling.

Klub Myszki Miki pozwolił młodej gwieździe na pokazanie się szerokiej publiczności i można śmiało stwierdzić, iż był to prawdziwy początek jej dobrze zapowiadającej się kariery muzycznej.

Spektakularny debiut

Pierwszy singiel wokalistki "...Baby One More Time" z miejsca stał się światowym hitem i wyniósł Britney Spears na sam szczyt. Utwór stał się numerem jeden list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Australii, Azji oraz Europie. Pomimo zaledwie siedemnastu lat, Amerykanka przeszła do historii, bowiem jej album o takiej samej nazwie jest trzecim najlepiej sprzedającym się na świecie, przekroczywszy nakład trzydziestu siedmiu milionów.

Podobnie było z drugą płytą "Oops!... I Did It Again". Album już w pierwszym tygodniu sprzedaży osiągnął rekordowe cztery miliony egzemplarzy na całym świecie. Sukcesem była również trasa koncertowa, w którą Britney Spears ruszyła jeszcze w 2000 roku.

Britney Spears Britney Spears Instagram.com/britneyspears

Księżniczka Popu

Pasmo licznych sukcesów bardzo szybko doprowadziło do tego, że Britney Spears zaczęto nazywać Księżniczką Popu. W swojej karierze wokalistka wydała dziewięć albumów. Największą sławę przyniosły jej oczywiście te z początków przygody z muzyką.

Duety

Britney Spears może pochwalić się licznymi duetami z gwiazdami muzyki. Już na czwartej płycie artystki znalazł się utwór nagrany wspólnie z Madonną. W kolejnych latach Księżniczka Popu współpracowała między innymi z Michaelem Jacksonem, Christiną Aguilerą, Beyonce, Mickiem Jaggerem czy Eminemem.

Britney ma również na koncie duet z Iggy Azaleą:

Skandale

Życie Księżniczki Popu obfitowało również w wiele skandali obyczajowych. W początkowych latach swojej kariery Britney Spears za wszelką cenę chciała zerwać z wizerunkiem grzecznej dziewczynki, paląc nałogowo papierosy, pijąc alkohol, a także zażywając narkotyki. Jej trasy koncertowe przepełnione były kontrowersyjnymi scenami, a sama wokalistka emanowała seksualnością, prowokując swoich tancerzy.

Do historii przeszedł pocałunek Spears z Madonną podczas gali MTV Video Music Awards w 2003 roku:

Tuż po złożeniu papierów rozwodowych w 2008 roku, wokalistka rzuciła się w wir imprezowania u boku Paris Hilton oraz Lindsey Lohan. Nie obyło się oczywiście bez skandali, paparazzi niejednokrotnie przyłapali gwiazdę, gdy ta wracała pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających.

Szokujący był również fakt, iż Spears zdecydowała się całkowicie ogolić sobie głowę. Zdjęcia łysej wokalistki obiegły cały świat i również wywołały spore poruszenie w szeregach jej fanów.

Warto również podkreślić, że gwiazda trafiła do ośrodka odwykowego, a po jego opuszczeniu za wszelką cenę walczyła o odzyskanie dobrego imienia.

Britney Spears Britney Spears SIPA PRESS / Rex Features/EAST NEWS

Małżeństwa

W kontekście życia prywatnego Britney Spears bardzo głośno było o jej związku z wokalistą Justinem Timberlakiem. Para znała się od czasów wspólnych występów w Klubie Myszki Miki, jednak długoletni związek zakończył się hucznym rozstaniem.

Gwiazda w swoim życiu wychodziła za mąż dwukrotnie. Pierwsze małżeństwo z przyjacielem z dzieciństwa Jasonem Allanem Alexandrem zostało anulowane po upływie zaledwie... pięćdziesięciu pięciu godzin! Okazało się, że ślub zawarty w Las Vegas pod wpływem impulsu nie do końca okazał się dobrym pomysłem. Spears bardzo niechętnie opowiada na ten temat w wywiadach.

W kolejnych latach wokalistka po raz drugi postanowiła zostać mężatką, a wybrankiem jej serca okazał się Kevin Federline. Para doczekała się dwójki synów - Seana Prestona oraz Jaydena Jamesa, jednak miłość nie przetrwała zbyt długo. Spears i Federline rozstali się w 2008 roku, ale walka o prawa rodzicielskie pomiędzy byłymi małżonkami trwała jeszcze kolejnych kilka lat.

Britney Spears Britney Spears Instagram.com/Britney Spears

Największa miłość

Jak w wywiadach podkreśla sama Britney Spears, to właśnie synowie Jayden James (ur. 2006) i Sean Preston (ur. 2005) są jej największą miłością. W ich relacjach nie było jednak tak różowo, jak wskazują zdjęcia z ostatnich kilkunastu miesięcy.

W styczniu 2008 roku sąd zdecydował o odebraniu gwieździe praw rodzicielskich do opieki nad synami. Załamana wokalistka nie mogła pogodzić się z wyrokiem, barykadując z dziećmi w domu. Dopiero interwencja policji oraz siłowe rozwiązania poskutkowały wykonaniem postanowienia sądu. Jednocześnie Spears otrzymała zakaz widywania się z Jaydenem Jamesem oraz Seanem Prestonem, który po kilku miesiącach zniesiono.

Księżniczka Popu postanowiła całkowicie zmienić swoje postępowanie, aby odzyskać zaufanie i ponownie móc sprawować opiekę nad dziećmi. W 2013 roku nagrała singiel "Ooh La La" do drugiej części przygód Smerfów, a w teledysku wystąpili między innymi synowie gwiazdy.

Własna linia perfum i kolekcja bielizny

Gwiazda najpierw stworzyła linię perfum sygnowanych jej nazwiskiem. W 2004 roku na rynku pojawiły się pierwsze zapachy, które z miejsca znalazły uznanie w oczach nie tylko fanek wokalistki, ale niemal wszystkich kobiet. Sama Britney Spears zaprojektowała flakonik, w którym do dziś sprzedawane są jej perfumy. Poszczególne zapachy są inspirowane przeżyciami gwiazdy. Jeden z nich "Hidden Fantasy" został opisany jako miłość Amerykanki do białych kwiatów wanilii oraz soczystych deserów.

Wokalistka zajmuje się również projektowaniem bielizny. Jej kolekcje cieszą się ogromną popularnością, a w asortymencie oprócz majtek, staników oraz szlafroków są także stroje kąpielowe. Aby przyciągnąć uwagę w rolę modelki, wcieliła się Księżniczka Popu. Najnowsza kolekcja nosi nazwę "Intimate Britney Spears".

We love perfect comfort and #littledetails

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @intimatebritneyspears 30 Paź, 2014 o 6:48 PDT

Gwiazda w Hollywood Walk of Fame

W 2003 roku jako najmłodsza w historii wokalistka Britney Spears odsłoniła swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame. Amerykanka została uhonorowana za jej nieprawdopodobny sukces, jakim były niewątpliwie płyty "...Baby One More Time""Oops!... I Did It Again", które sprzedano w nakładzie ponad pięćdziesięciu milionów.

- To coś, o czym marzyłam od czasów, gdy byłam małą dziewczynką. Nie mogę uwierzyć, że jestem aktualnie w tym miejscu z moimi niezwykłymi fanami - mówiła tuż po odsłonięciu gwiazdy Spears.

źródło: news.bbc.co.uk

Doda i Britney Spears Doda i Britney Spears Screen z Istagram.com/dodaqueen

Wizyta w Polsce

We wrześniu 2014 roku Britney Spears przyleciała do Warszawy, aby promować swoją najnowszą kolekcję bielizny, którą zaprojektowała dla Gatty. Spotkanie artystki z fanami poprowadził Marcin Prokop, a wśród zaproszonych gości znalazły się między innymi blogerki modowe Maffashion, Jessica Mercedes oraz wokalistka Doda, która wręczyła nawet artystce skromny upominek.

Red carpet in Warsaw with @britneyspears! ???? OMG! #fashionshow #gatta #now

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jessica Mercedes Kirschner © (@jemerced) 24 Wrz, 2014 o 6:47 PDT