8 grzesznych gwiazd

Czasem, patrząc na idoli wydaje nam się, że poza tym, że są piękni i bogaci, to są jeszcze idealni i praktycznie bez wad. O tym, że gwiazdy to też ludzie z krwi i kości i do tego z grzeszkami na sumieniu, przekonacie się czytając o fortunie jaką wydają na operacje plastyczne, o używkach, o kradzieżach sklepowych i innych problemach z prawem.
Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Sobotni koncert Trendy - Michał Wiśniewski Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Sobotni koncert Trendy - Michał Wiśniewski fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Michał Wiśniewski

Można sobie zadać pytanie o to, czego najbardziej zazdrościmy gwiazdom? Sławy, niesłabnącego zainteresowania, tego, że ludzie rozpoznają je na ulicy? A może jednak po prostu niebotycznej forsy jaką zarabiają?

I to niekoniecznie nawet te zagraniczne o zasięgu światowym. W końcu mieć 35 milionów złotych, które zarobił Michał Wiśniewski? Ale nie macie mu czego zazdrościć, bo jak mówi, nic z nich już nie zostało. Artysta przyznał się, że nie należy do osób, które umieją dbać o finanse, dlatego na przykład przez nieuwagę zalegał z rachunkiem za telefon i regulował zaległość dopiero wtedy, gdy mu już go wyłączyli.

Jeżeli kupujesz dom za siedem milionów i sprzedajesz za dwa, jeżeli kupujesz apartament w Tajlandii, jeżeli kupujesz sobie samolot, za chwilę zmieniasz na następny. Jeżeli kupujesz co chwilę nowy model samochodu. Jeżeli kupujesz komuś dom, bo wydaje ci się, że ten człowiek będzie twoim przyjacielem na całe życie, to generalnie możesz przehulać 30 milionów.

Tak powiedział Michał Wiśniewski... czego sobie i wam szczerze życzę.

Cher Cher Cher

Cher

Celebryci wydają niewyobrażalne pieniądze na samochody, domy i drogie ciuchy, ale która gwiazda zapłaciła najwięcej za... operacje plastyczne?

Tom Jones - słynny walijski piosenkarz - sam przyznaje, że poprawił sobie nos, oczy i podbródek, a to tylko krótsza wersja całej listy. Każda z operacji kosztowała około 45 tysięcy dolarów.

Ale to drobiazg przy sumie, którą zainwestowała w poprawianie swojego wyglądu Cher. Choć sama przyznaje się do zaledwie dwóch operacji - nosa i piersi - to na podstawie domysłów i obserwacji specjaliści twierdzą, że gwiazda robiła sobie odsysanie tłuszczu, botox i wśród wielu innych również zabieg poprawiający wygląd oczu. Z wyliczeń osób znających się na rzeczy wynika, że przez lata Cher wydała na to w sumie 750 tysięcy dolarów. Ale z jakim skutkiem! Moim zdaniem było warto.

Violetta Villas / FORUM A. Jalosinski Violetta Villas / FORUM A. Jalosinski kk

Violetta Villas

Czy na pewno zawsze chcielibyśmy żyć życiem słynnych i uwielbianych gwiazd? Założę się, że nie, chociażby dlatego, że czasem bardzo trudno unieść sławę.

Przykład Violetty Villas - niezwykle utalentowanej piosenkarki, która jako jedna z niewielu polskich artystek występowała między innymi w Las Vegas. Jej ambicją po powrocie do Polski stało się założenie miasteczka dla zwierząt w Lewinie Kłodzkim - ambicja, która Violettę Villas wyraźnie przerosła.

Piosenkarka stworzyła prywatne schronisko dla zwierząt u siebie w domu. Nie poradziła sobie z opieką nad ponad 300 czworonogami, które mieszkały w jej domu w potwornych warunkach. Miłość do zwierząt zmieniła się w osobliwe dziwactwo, a to przygnębiający obraz gasnącej sławy.

Czy taka właśnie była jej cena? Cena, którą musiała zapłacić... Czesława Cieślak, bo tak naprawdę nazywała się jedna z największych polskich sław wokalnych.

Julio Iglesias Julio Iglesias mat.pras.

Julio Iglesias

Julio Iglesias - słynny ojciec nie mniej słynnego wokalisty Enrique. Ale patrząc na wyczyny miłosne znanego hiszpańskiego wokalisty, podejrzewam, że nie tylko Enrique.

Julio nagrał 77 albumów i jest odnotowany w Księdze Rekordów Guinnessa jako artysta, który wydał najwięcej płyt w największej liczbie języków. Ja doliczyłem się ośmiu. Ale nie z tego wyczynu świat zna Julio najbardziej..

Przecież półgębkiem każdy wspomina raczej o liczbie kobiet, z którymi okoliczność miał podobno mieć artysta. 3000 pań. Ta tyleż imponująca, co zatrważająca gromadka budzi zazdrość, a biorąc pod uwagę to, że Julio Iglesias jest dopiero po 70-tce myślę, że... licznik wciąż bije. W każdym razie ja trzymam oba kciuki za zdrowie i wydolność pana Iglesiasa.

Naomi Campbell Naomi Campbell All Access Photo / All Access Photo/EAST NEWS

Naomi Campbell

Gwiazda też człowiek i też mu czasem nerwy mogą puścić. Jemu albo jej, bo powiem wam, że jak myślę o Naomi Campbell to nic, ale to nic mi się nie zgadza. Nie żebym podjeżdżał tu z jakimś marnym seksizmem, kobiety tak samo mają prawo się wkurzyć, ale jak ktoś o wyglądzie anioła pokazuje rogi, to czuję dysonans.

Przepiękna Naomi jakoś szczególnie nie kocha reporterów, hotelowych pokojówek czy osobistych asystentek. Około pięciu czy sześciu różnych współpracowniczek modelki oskarżyło ją o wybuchową naturę i tak zwaną ciężką rękę. Że nie wypomnę jej rzucania telefonem.

Za powyższe była skazywana na zamiatanie ulic, pomaganie ludziom w domu spokojnej starości. Dostała też dożywotni zakaz latania jedną z brytyjskich linii lotniczej. Ehhh Naomi, Naomi.

Joe Cocker Joe Cocker Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

Joe Cocker

Sierpień 1969, legendarny festiwal rockowy epoki dzieci-kwiatów - Woodstock. Na scenie Joe Cocker. Jeszcze parę miesięcy temu znali go nieliczni - dzięki coverowi piosenki Beatlesów jest gwiazdą. Ale czy to w ogóle pamięta?

Bo na przykład jego kolega z tego samego koncertu - Carlos Santana - przyznał, że konsumował wtedy takie ilości narkotyków, że mimo iż zagrał na Woodstocku, zna go tylko z opowieści.

Nagle pojawiły się ciężkie narkotyki. I zaczęliśmy brać je całymi kilogramami.

Tak wspominał Cocker początek lat 70. Joe już od kilku lat praktycznie nie trzeźwiał. Podczas tras koncertowych bywał zalany w trupa. Nie potrafił zapamiętać słów piosenek, a w Australii trafił za kratki pod zarzutem posiadania marihuany.

Na szczęście spotkał na swojej drodze przyszłą żonę, dzięki której się ogarnął. Zerwał z nałogami, kupił farmę, łowił ryby i hodował bydło. A może by tak rzucić to wszystko? Bieszczady?

Paris Hilton, Nagrody Hollywood Beauty Paris Hilton, Nagrody Hollywood Beauty Splash News / Splash News / #Splash News / Splash News/EAST NEWS

Paris Hilton

Zazdrość? Uuuuu... brzydka cecha, ale bądźmy szczerzy, komu się nie zdarzyło, takkk trooooszkę komuś czegoś zazdrościć.

Żeby poprawić sobie humor pogadajmy o Paris Hilton. Jednej z tych celebrytek, która swoją sławę zawdzięcza... no żeby jeszcze tylko pieniądzom, ale ona jest sławna dzięki forsie rodziców. Z resztą przyjaźniła się z podobnymi sławami Kim Kardashian i Nicole Richie - adoptowaną przez Lionela, córką chrzestna Michaela Jacksona.

Ale nie był to wzór przyjaźni, bo gdy tylko obie panny stały się bardziej popularne niż Paris Hilton, ta bez skrupułów zakończyła znajomość.

Winona Ryder

W naszym złotoprzebojowym zestawieniu grzesznych gwiazd znalazła się aktorka Winona Ryder, która w 2001 roku narobiła sobie sporych kłopotów, przyłapana na kradzieży w sklepie. I nie była to kradzież batonika w spożywczaku, tylko podwędzenie markowych ciuchów, których wartość prokurator wycenił na pięć i pół tysiąca dolarów. Aktorka musiała zapłacić grzywnę i zwrócić skradzione rzeczy.

Warto przypomnieć, że Winona tłumaczyła się, że kradzież popełniła, bo brała leki - to jedna wersja. Według drugiej okradła sklep przygotowując się do roli.

Nie wiem o jaki film chodziło. Ja tylko daję szansę wytłumaczyć się drugiej stronie.