5 artystów z zaskakującym wykształceniem

Znamy ich i lubimy od lat. Gwiazdy sceny, ekranu, które podziwiamy od zawsze - doskonałe w swoich rolach. I pewnie niewielu z nas przyjdzie do głowy, że przecież nie wszyscy mają na koncie czy to szkołę aktorską, czy muzyczną. Ale gwiazdy też chodziły do szkoły - czasami nie mającej nic wspólnego z zawodem, który wykonują obecnie. Oto 5 najdziwniejszych zawodów, o które nie podejrzewalibyśmy znanych gwiazd.
Robert Janowski w Opolu (fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta) Robert Janowski w Opolu (fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta) Robert Janowski w Opolu (fot. Michał Grocholski / Agencja Wyborcza.pl)

1. Robert Janowski

Podobno było tak, że Robert Janowski wychodząc z kliniki weterynarii, gdzie pracował, powiedział do szefa - "Idę na przesłuchanie do Metra". "Idź, idź" - usłyszał w odpowiedzi. I kiedy wieszał swój biały strój po dyżurze, nawet on sam nie podejrzewał, że już nie wróci...

A czy do zawodu weterynarza chciałby wrócić, najlepiej zapytać go samego - choćby w Złotej 20 Radia Złote Przeboje - w każdą niedzielę od 10:00 do 12:00.

ANDRZEJ KRZYWY ANDRZEJ KRZYWY WOJCIECH STROZYK/REPORTER/ EAST NEWS

2. Andrzej Krzywy

Będąc kiedyś w Świnoujściu Andrzej Krzywy, jeszcze jako nastolatek, postanowił zagrać coś na gitarze na ulicy. I jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, ktoś to usłyszał i tak zaczęła się przygoda artysty z zespołem Daab.

I chociaż pasja muzyczna była wielka, muzyk już za młodu wykazywał wielki rozsądek. To był ostatni rok technikum energetycznego, a ponieważ zawód lepiej mieć, niż go nie mieć, Andrzej Krzywy przyznał po latach: "Postanowiłem, że zostanę energetykiem".

Dolph Lungren Dolph Lungren Mat.promocyjne/EN

3. Dolph Lundgren

To zapewne będzie jedna z największych niespodzianek. Facet, z którym pewnie większość pań nie bałaby się przespacerować wieczorową porą nawet najciemniejszą ulicą Bronxu lub innej okrytej złą sławą dzielnicy. Mężczyzna, który stanął na ringu z Rockym, zagrał w jednym filmie z Chuckiem Norrisem i przetrwał jest. chemikiem.

Dolph Lundgren otrzymał dyplom w dziedzinie chemii z Washington State University.

Brian May Brian May ANGELA WEISS/AFP/East News

4. Brian May

"Prędkości radialne w zodiakalnej chmurze pyłu kosmicznego" - to wbrew pozorom nie jest tytuł nieznanego albumu zespołu Queen...

W 2007 roku Brian May, studiujący wcześniej fizykę na jednej z Londyńskich uczelni, obronił tam doktorat - właśnie tak zatytułowany. Co najciekawsze, muzyk dorabiający sobie za młodu korepetycjami z matematyki, niedawno przyznał, że ta dziedzina bardzo pomaga w komponowaniu.

Sting Sting POOL MONACO/SIPA/SIPA/East News

5. Sting

W jego przypadku, chyba łatwiej byłoby wyliczyć zawody, których nie wykonywał. Już jako dziecko pomagał ojcu w rozwożeniu mleka, na swoim koncie ma również pracę na budowie, czy też w urzędzie skarbowym. Ale najdłużej miejsca zagrzał jako nauczyciel - przez dwa lata pracował w rzymskokatolickiej szkole podstawowej w Cramlington.

Wcześniej z resztą uczęszczał do szkoły o profilu pedagogicznym. I podobno przełomem była sytuacja, kiedy Sting wyobraził sobie siebie za kilkanaście lat jako dyrektora tej szkoły w wytartej marynarce zabrudzonej kredą.

Na szczęścia kolejna zmiana zawodu okazała się tą właściwą i ostatnią.