8 dziwnych hobby gwiazd

Poznajcie osiem gwiazd, które za sprawą swoich najbardziej ekscentrycznych hobby i pasji mogą Was nieźle zadziwić...

Dziwne hobby i pasje gwiazd

"Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma" - refren tej dziecięcej piosenki sprzed lat może sobie z czystym sumieniem zanucić większość z nas. Ale pasuje on też do wielu gwiazd, które uwielbiamy oglądać na ekranie czy słuchać z estrady? Sprawdźcie!

John Travolta John Travolta Georges Biard, CC-BY-SA-3.0

John Travolta

Tańczy, śpiewa, recytuje. Tak w skrócie można opisać jego karierę. Pamiętamy go doskonale m.in. ze świetnego musicalu "Grease", komedii "I kto to mówi" czy genialnego "Pulp Fiction" Quentina Tarantino.

Ale John Travolta to nie tylko aktor i tancerz, ale i... zapalony pilot. Jest wielkim miłośnikiem lotnictwa, kocha awiację i posiada licencję pilota. Jest właścicielem pięciu samolotów, w tym dużego pasażerskiego Boeinga. Co prawda przed laty podczas lądowania w Waszyngtonie o mało nie zderzył się w powietrzu z innym samolotem, ale nie sposób nie przyznać, że pasję Travolta ma wspaniałą.

Claudia Schiffer Claudia Schiffer Nicolas Genin, CC-BY-SA-2.0

Claudia Schiffer

Pamiętacie tę piękną modelkę i jedną z ikon popkultury lat 90.? Zarabia miliony na swoim wyglądzie, ale jej prawdziwa pasja jest zupełnie inna. Otóż Claudia Schiffer jest także... kolekcjonerką owadów.

Od dziecka fascynuje się rozmaitymi pająkami, insektami i innymi robakami. W całym domu ma ich tysiące wiszących w ramkach na ścianach i porozrzucanych po ogrodzie w swojej posiadłości.

Jeśli wpadlibyście do Claudii na kawę, to moglibyście też zobaczyć na ścianach jej domu obrazy z owadami autorstwa samej modelki.

Andrzej Strzelecki Andrzej Strzelecki Ja Fryta, CC-BY-SA-2.0

Andrzej Strzelecki

Podobno kupowanie i zbieranie butów to przede wszystkim domena kobiet. Ale czasem zdarzają się męskie wyjątki. Andrzej Strzelecki - reżyser i aktor, którego możecie znać choćby z serialu "Klan" zbiera maleńkie damskie pantofelki z porcelany. Kolekcja jest już ogromna i imponująca i z przyjemnością można na niej zawiesić oko niemal tak jak na pełnowymiarowym obuwiu.

Sam artysta stwierdził, że najchętniej zbierałby pieniądze, ale na razie jest głównie w posiadaniu damskich bucików, które mają wyłącznie wartość estetyczną.
Obie pasje mocno popieramy.

Amanda Seyfried Amanda Seyfried Courtney,CC BY 2.0

Amanda Seyfried

Mogliście ją oglądać m.in. w filmie "Mamma Mia!", "Ted2" czy serialu "Dr.House". Jest młoda, piękna i bardzo zdolna. Ale kiedy wraca do domu, oddaje się zupełnie innej pasji. Wyobraźcie sobie, że Amanda Seyfried kolekcjonuje wypchane zwierzęta.

Fascynuje się nimi od dzieciństwa i jak wielokrotnie przyznała, w przyszłości chciałaby mieć ogromną posiadłość, w której miałaby istne zoo z prawdziwymi zwierzętami. Na razie jednak pozostają jej wypchane lisy, sarny i inne osiołki, które jak twierdzi, prawidłowo wypchane mogą być prawdziwymi dziełami sztuki.

Angelina Jolie Angelina Jolie Remy Steinegger, CC-BY-SA-2.0

Angelina Jolie

Jeśli Angelina kojarzy Wam się wyłącznie z Larą Croft, Panią Smith i Bradem Pittem to znaczy, że nie wszystko jeszcze wiecie o tej aktorce. Otóż, wyobraźcie sobie, że od bardzo dawna kolekcjonuje w swoim domu... noże i sztylety. Tę osobliwą pasję zaszczepiła jej w dzieciństwie mama, która kupiła jej pierwszy sztylet.

Dziś kolekcja Angeliny jej bardzo pokaźna i  niezwykle droga, a jej właścicielka przyznała także, iż prawdziwe spełnienie w seksie osiągnęła dopiero kiedy zraniła się jednym z ostrzy.

Tom Hanks Tom Hanks Dick Thomas Johnson, cc-by-2.0

Tom Hanks

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Ról, za których go pamiętamy jest całe mnóstwo. "Szeregowiec Ryan", "Forrest Gump", "Filadelfia" czy "Cast Away" to tylko niektóre z nich. Słyszeliście też pewnie o jego fascynacji polską myślą motoryzacyjną. Do klasyki przeszło już jego zdjęcie przy Fiacie 126p.

Ale nie wiem czy słyszeliście, że Tom Hanks od wielu lat kolekcjonuje stare maszyny do pisania. Jego zbiór liczy już sobie ponad dwieście sztuk pochodzących z lat 30. i 40. ubiegłego wieku.

Kto wie, może kiedyś dzięki jednej z nich, Hanks odkryje w sobie talent pisarski i zaskoczy nas jakimś ciekawym filmowym scenariuszem.

Johnny Depp Johnny Depp Angela George, CC BY-SA 3.0

Johnny Depp

Wydawałoby się, że lalki Barbie to dziecięca pasja wyłącznie małych dziewczynek. Wyobraźcie sobie, że nie zawsze tak jest. Czasem uwielbiają je kolekcjonować chłopcy i to nawet dużo starsi.

Należy do nich jeden z najpopularniejszych współczesnych aktorów - Johnny Depp. "Szalony kapelusznik" z "Alicji w krainie czarów" czy Jack Sparrow z "Piratów z Karaibów" prywatnie jest właścicielem pokaźnej kolekcji lalek Barbie. Ale nie są to takie zwyczajne lalki. Są to limitowane kolekcje wśród których znajdują się podobizny m.in. Vivien Leigh, Jamesa Deana czy samej Marilyn Monroe.

Rod Stewart Rod Stewart Joe Bielawa, CC-BY-2.0

Rod Stewart

Lubiliście w dzieciństwie zbierać modele pociągów? Ach, co to była za frajda ułożyć z torów wymarzoną trasę dookoła pokoju i oglądać jak mały pociąg mknie po szynach. O tej pasji moglibyście sobie pogadać z Rodem Stewartem. Muzyk, którego doskonale znamy z takich kawałków jak choćby "Sailing" czy "Baby Jane" jest właścicielem potężnej kolekcji miniaturowych kolejek. Ma w swoim domu kilka ogromnych makiet miast połączonych siecią torów.

Oprócz samych pociągów kolekcjonuje także modele starych dworców i stacji kolejowych.

Ze swoją pasją nie rozstaje się nawet podczas długich tras koncertowych. Zdarza mu się wynajmować w hotelach osobny pokój, który przeznacza dla swoich parowozów i wagoników.