5 najlepszych świątecznych filmów

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki, karpia, prezentów i rodzinnego spędzania czasu np. przed telewizorem - oglądając świąteczne hity filmowe. Polecamy Wam gorącą piątkę filmów, które koniecznie musicie zobaczyć w te Święta.
Święty Mikołaj z 34. ulicy Święty Mikołaj z 34. ulicy Kadr z filmu 'Święty Mikołaj z 34. ulicy', reż. Les Mayfield

1. "Święty Mikołaj z 34. ulicy"

Nowy Jork dzień przed świętami Bożego Narodzenia. Główna bohaterka Dorey Walker jest kierowniczką luksusowego sklepu z odzieżą i galanterią. Niestety sklep jest w poważnych tarapatach, niebawem ma trafić w inne ręce.

Na pomoc przychodzi niejaki Kriss Kringle, który zostaje zaangażowany w charakterze Świętego Mikołaja. Jego pomysły niespodziewanie podwajają obroty sklepu. Kriss utrzymuje jednak, że nie jest zwykłym pracownikiem sklepu, tylko prawdziwym Świętym Mikołajem.

W jego słowa nie wierzą ani Dorey, ani jej 7-letnia córka Susan, nie wierzy w to również szef konkurencyjnej sieci, który szybko obmyśla intrygę kompromitującą domniemanego świętego.

Holiday Holiday Kadr z filmu 'Holiday', reż. Nancy Meyers

2. "Holiday"

Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law i Jack Black w genialnym filmie na rodzinne święta.

Film opowiada historię dwóch, nieznających się kobiet, które łączy jedna rzecz - problem miłosny. Aby od niego uciec postanawiają zamienić się domami na Święta, zmieniając tym samym całkowicie swoje otoczenie.

Pierwsza z nich to mieszkająca w Anglii Iris. Pracuje w poczytnej londyńskiej gazecie, zajmuje się redagowaniem kroniki towarzyskiej. Druga to Amanda Woods z Los Angeles, która niedawno została zdradzona przez swego ukochanego.

Każda z bohaterek przeżyje nie tylko wspaniałą przygodę, ale także gorący romans...

To właśnie miłość To właśnie miłość reż. Richard Curtis, prod. StudioCanal, Universal Pictures

3. "To właśnie miłość"

Film to 10 historii miłosnych rozgrywających się w Londynie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Bohaterów łączą związki rodzinne i towarzyskie: autor kryminałów wyjeżdża do Francji, gdzie spotyka wielką miłość. Wdowiec usiłuje nawiązać kontakt z pasierbem. Pierwszego dnia urzędowania premier Wielkiej Brytanii zakochuje się w sekretarce.

W głównych rolach zagrali Hugh Grant, Liam Neeson czy Colin Firth.

Listy do M. Listy do M. materiały prasowe

4. "Listy do M."

To znakomita polska komedia, która doczekała się już trzech odsłon. My polecamy część pierwszą, w której przeplatają się losy prezentera radiowego - Mikołaja - który samotnie wychowuje synka. Dyrektorki radia Małgorzaty, której małżeństwo jest pełne niewypowiedzianych trudnych emocji, a także historia Doris, która marzy o wielkiej miłości.

Listy do M. to idealne kino dla całej rodziny i najlepszy polski film o świętach Bożego Narodzenia.

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju kadr z filmu W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju, reż. Jeremiah S. Chechik

5. "W Krzywym Zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju"

Pechowa rodzina Griswoldów postanawia urządzić tradycyjne święta i spędzić je w gronie bliskich. Niestety, nic nie idzie zgodnie z planem: pięknie przyozdobiony dom nie chciał się świecić, pojawia się szalony brat Clarka, w dodatku szef nie wypłacił premii na Święta, a to dopiero początek katastrof, jakie nawiedziły dom bohatera...

Główną rolę w filmie zagrał genialny aktor komediowy Chevy Chase.