5 filmów do obejrzenia jeszcze w tym roku!

Koniec 2017 to nie tylko przedświąteczna gorączka i świąteczne obżarstwo. Przed nami jeszcze kilka naprawdę ciekawych premier filmowych!
Na skrzydłach orłów Na skrzydłach orłów materiały prasowe

"Na skrzydłach orłów"

Wzruszająca historia oparta na biografii odnoszącego sukcesy szkockiego lekkoatlety, który poświęcił karierę sportową, by nieść pomoc innym. Jako olimpijczyk zdobywa medale i bije rekordy świata. Jako misjonarz wyrusza do Chin, gdzie uczy tamtejsze dzieci. Wojna sprawia, że staje się jeńcem, który walczy nie tylko o własne przetrwanie, ale także o życie i godność innych.

W roli głównej znakomity brytyjski aktor Joseph Fiennes, młodszy brat doskonale znanego miłośnikom kina z takich obrazów jak "Lista Schindlera" czy "Czerwony smok" Ralpha Fiennesa. Film "Na skrzydłach orłów" możemy oglądać w kinach od 15 grudnia 2017 roku.

Dżungla Dżungla materiały prasowe

"Dżungla"

Coś dla miłośników kina przygodowego. Oparta na faktach historia człowieka, który chcąc uciec od codzienności i zejść z utartej życiowej drogi, w poszukiwaniu przygód wyrusza do Ameryki Południowej. (w tej roli filmowy Harry Potter, czyli Daniel Radcliffe).

W Boliwii spotyka szwajcarskiego nauczyciela i amerykańskiego fotografa, do których dołącza tajemniczy przewodnik z Austrii. Ten ostatni przekonuje resztę do wyprawy w dziewicze tereny amazońskiej dżungli w poszukiwaniu zaginionego plemienia Indian. Wyprawa-marzenie zamienia się w walkę o przetrwanie.

Kręcony w Boliwii i częściowo w Australii obraz został nominowany za najlepsze zdjęcia do nagrody AACTA, przyznawanej przez Australijską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

Ciekawostką jest polski akcent w filmie - w rolę ojca głównego bohatera wcielił się pochodzący z Bielska-Białej aktor, na stałe mieszkający w Australii - Jacek Koman.

Polska premiera filmu "Dżungla" już 22 grudnia 2017.

Na krawędzi Na krawędzi materiały prasowe

"Na krawędzi"

Propozycja dla amatorów mocnego, europejskiego kina. Kandydat do Oscara jako najlepszy film nieanglojęzyczny.

Jest zbrodnia, adrenalina i sekret skrywany przez głównego bohatera. "Na krawędzi" to historia miłości pochodzących z różnych światów bohaterów. Ona, Bibi, odnosi sukcesy w rajdach samochodowych, on, Gigi, to członek brutalnego brukselskiego gangu.

Czy miłość od pierwszego wejrzenia może połączyć te dwa odległe światy? Zobaczcie koniecznie. Premiera 29 grudnia 2017.

Król rozrywki Król rozrywki materiały prasowe

"Król rozrywki"

Kolejna biografia. Hugh Jackman jako P.T. Barnum - amerykański impresario, przedsiębiorca cyrkowy i polityk. Uważany za jednego z prekursorów nowoczesnego przemysłu rozrywkowego i reklamy.

"Król rozrywki" to musical, w którym możemy śledzić początki amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. To prawdziwa historia wizjonera, który za wszelką cenę dąży do urzeczywistnienia swoich marzeń i w efekcie zdobywa sławę i uznanie na całym świecie.

Film otrzymał 3 nominacje do Złotych Globów: w kategorii najlepsza komedia lub musical, najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Hugh Jackman) i za najlepszą piosenkę.

Film na ekrany naszych kin wejdzie 29 grudnia 2017.

Bękarty Bękarty materiały prasowe

"Bękarty"

Na koniec kino lekkie, łatwe i przyjemne.

"Bękarty" to komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie zobaczymy takie nazwiska, jak Glenn Close, Christopher Walken, Ving Rhames czy Owen Wilson. To historia braci, którzy wyruszają na poszukiwanie swojego ojca, którego nigdy nie poznali, bo wychowali się w przekonaniu, że ten nie żyje. Oczywiście wyprawa obfituje w liczne zabawne sytuacje i zwroty akcji, a że kandydatów na prawdziwego ojca głównych bohaterów jest kilku, spodziewajcie się podróży po zupełnie różnych obliczach humoru, nie zawsze pełnego poprawności.

"Bękarty" do zobaczenia od 22 grudnia 2017.